Przygotowaliśmy dla was podsumowanie zapowiedzi Wydawnictwa Pauza, specjalizującego się w wydawaniu tłumaczeń uznanej, współczesnej prozy zagranicznej. W tym roku ukażą się między innymi nowe powieści Édouarda Louisa, Davida Vanna czy Therese Bohman, a także zbiór opowiadań Marie Aubert oraz esej Sigrid Nunez o Susan Sontag.

Wydawnictwo Pauza – zapowiedzi stycznia

Halibut na Księżycu – David Vann, przekład Dobromiły Jankowskiej

Wydawnictwo Pauza David Vann Halibut na księżycu
Znajdź ebooka na Woblink.com

Powieść „Halibut na Księżycu” ukazała się dziesięć lat po „Legendzie o samobójstwie”. To odpowiedź autora na samobójczą śmierć ojca. David Vann zagłębia czytelników w ponury świat człowieka mierzącego się z ogromną traumą.

Wydawnictwo Pauza – zapowiedzi lutego

Zabierz mnie do domu – opowiadania Marie Aubert, przekład Karoliny Drozdowskiej

10 lutego ukaże się zbiór opowiadań Marie Aubert, autorki „Dorosłych”. „Zabierz mnie do domu” to zbiór opowiadań, którym Aubert debiutowała w 2016 roku.

Wydawnictwo Pauza – zapowiedzi marca

Utonęła – Therese Bohman, przekład Justyny Czechowskiej

„Utonęła” to trzecia powieść szwedzkiej pisarki Therese Bohman, która ukaże się w naszym kraju. Po raz trzeci będzie to publikacja Wydawnictwa Pauza w przekładzie Justyny Czechowskiej. Tym razem będzie to opowieść o dwóch siostrach – Marinie i Stelli. Pierwsza z nich przyjeżdża do nowego domu Stelli znajdującego się w malowniczej Skanii. Na miejscu Marina poznaje partnera Stelli, Gabriela. Między nią a partnerem siostry kiełkuje niebezpieczne uczucie, które niechybnie prowadzi do tragedii.

Koniec dnia – Bill Clegg, przekład Dobromiły Jankowskiej

„Koniec dnia” to druga powieść Billa Clegga, autora książki „Czy miałaś kiedyś rodzinę?”, która zyskała status bestsellera New York Timesa. Clegg przestawia kilka sytuacji, w których los zaskakuje bohaterów. Pozornie niepowiązane ze sobą epizody łączą się, gdy sekrety sprzed lat zaczynają wychodzić na światło dzienne.

Wydawnictwo Pauza – zapowiedzi bez ostatecznej daty premiery

Sempre Susan. Wspomnienie o Susan Sontag – Sigrid Nunez, przekład Dobromiły Jankowskiej

„Sempre Susan” to pierwsza książka non-fiction Wydawnictwa Pauza. Sigrid Nunez, autorka „Przyjaciela”, za którego otrzymała National Book Award, opowiada o życiu Susan Sontag.

Tęsknota za innym światem – opowiadania Ottessy Moshfegh, przekład Łukasza Buchalskiego

„Tęsknota za innym światem” Otessy Moshfegh, ukaże się najprawdopodobniej w maju. To trzecia książka amerykańskiej pisarki, która ukaże się w polskim tłumaczeniu. W 2015 roku pisarka znalazła się w finale Nagrody Bookera za powieść „Byłam Eileen”. Tym razem Wydawnictwo Pauza prezentuje zbiór opowiadań autorki.

Archiwum zagubionych dzieci – Valeria Luiselli, przekład Jerzego Kozłowskiego

„Archiwum zagubionych dzieci” to powieść, która znalazła się na tzw. „długiej liście” Nagrody Bookera w 2019 roku. To opowieść o rodzinie, która w upalne lato wyrusza z Nowego Jorku w kierunku Arizony. Ich celem jest Apacheria, miejsce, które Apacze nazywali swoim domem. Po drodze dzieci wypytują rodziców kim byli Apacze, w tle zaś radio donosi o „kryzysie imigracyjnym”. Rozmowy podczas podróży przez pustynne tereny prowadzą do konfliktów i przemian bohaterów, a w trakcie dyskusji dochodzi do zderzenia pokoleń.