„Ok, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów” Niny Solomin to reportaż pokazujący zamkniętą społeczność ultraortodoksyjnych Żydów. Premiera książki została zapowiedziana na 16 września, jednak już od dzisiaj możecie kupić ją, w formie ebooka, na Woblinku!

„Ok, amen” Niny Solomin – ebook dostępny wyłącznie na Woblink.com

Książka Solomin to ekscytująca wyprawa do zaskakującego i zamkniętego dla osób z zewnątrz świata. Przewodnikami po nowojorskim Williamsburgu są sami rozmówcy autorki. Dzięki nim czytelnicy mają szansę zajrzeć do trudno dostępnej społeczności chasydów Satmar i poznać jej członków, często targanych sprzecznymi emocjami, gotowych do poświęceń, a także okrutnych rozwiązać, aby przetrwać.

W czasie kiedy Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu, niedaleko centrum Nowego Jorku, ciągle miała wrażenie, że w tej dzielnicy czas zatrzymał się wiele lat temu. Mężczyźni, których widywała na ulicach chodzi w białych koszulach i czarnych płaszczach, mieli długie pejsy i brody Kobiety zawsze ubierały się skromnie, a peruki bądź chusty były znakiem rozpoznawczym każdej mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze jak wiele nakazów i zakazów rządzi życiem tej zamkniętej przed światem społeczności.

Jeśli podobał się wam netfliksowy serial „Unorthodox” koniecznie sięgnijcie po reportaż Niny Solomin! Więcej książek poruszających tę, lub podobną, tematykę znajdziecie TUTAJ.

Ok, amen
Kup ebooka w przedpremierze na Woblink.com

Nina Solomin – szwedzka dziennikarka i pisarka. Studiowała literaturę na Uniwersytecie Sztokholmskim. W latach 90. przez rok mieszkała i pracowała w Williamsburgu na Brooklynie, co zaowocowało jej debiutancką książką non-fiction „Ok, amen”. Solomin była reporterką oraz prezenterką radia SR, a także redaktorką magazynku kulturalnego Vi.