Wrzesień nie zwalnia tempa! Po szeregu wartych uwagi premier z początku miesiąca, wracamy z kolejną porcją gorących tytułów, które polecamy waszej szczególnej uwadze. Wśród nich znajdziecie m.in. najnowsze powieści Szczepana Twardocha, Jakuba Małeckiego, Camilli Läckberg czy Remigiusza Mroza. Prezentujemy wam ebookowe premiery Woblinka.

Cokolwiek powiesz, nic nie mów – Patrick Radden Keefe
Wydawnictwo Czarne

Jedną z najgorętszych premier września z pewnością jest reportaż Patricka Raddena Keefe’a o Irlandii Północnej, napisany przez pryzmat historii Jean McConville. W grudniu 1972 roku, wdowa i matka dziesięciorga dzieci, została na ich oczach wyszarpana z domu w Belfaście przez napastników w kominiarkach. Kobieta zniknęła – wiele lat później okazało się, że IRA skazała ją na śmierć. Zarzuty nigdy nie zostały potwierdzone. Wiadomo, że Jean i jej rodzina padli ofiarą konfliktu między republikanami i lojalistami. Przez blisko trzydzieści lat ich starcia zbierały krwawe żniwo w Irlandii Północnej. Keefe stara się poznać losy wdowy, jednocześnie szukając motywacji bojowników do posuwania się do tak brutalnych metod walki.

Książka otrzymała Amerykańską Nagrodę Krytyków Literackich oraz Nagrodą im. George’a Orwella. Została również wybrana najlepsza książką historyczną 2019 roku wg Amazona oraz okrzyknięta najlepszym reportażem roku według „Time’a”. To nie koniec wyróżnień – „Cokolwiek powiesz, nic nie mów” stał się bestsellerm „New York Timesa”, wybrany wśród dziesięciu książek roku „The Washington Post”, „The Wall Street Journal” i „Chicago Tribune”. Ponadto to najlepsza książka roku „The Economist”, „Kirkus”, „Variety”, „Library Journal”, „London Times”, „Vanity Fair”, „The Atlantic”, „Foreign Affairs”, „Huffington Post” i „The Guardian”. Uffff…

ebookowe premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Powrót z Bambuko – Katarzyna Nosowska
Wydawnictwo Wielka Litera, Kayax

Pierwsza książka Katarzyny Nosowskiej (A ja żem jej powiedziała…) okazała się hitem wydawniczym. Piosenkarka poszła więc za ciosem i we wrześniu ukaże się drugi zbiór jej tekstów. Duża dawka humoru i obserwacji podszytych życiowym doświadczeniem. A jak proponuje wydawnictwo Wielka Litera – lekiem na rozterki związane z szalejącą pandemią jest dystans. A tego Nosowskiej na pewno nie brakuje.

Kup ebooka na Woblink.com

Saturnin – Jakub Małecki
Wydawnictwo Sine Qua Non

Jakub Małecki ze szwajcarską regularnością od 2015 roku wydaje jedną książkę rocznie. 16 września ukaże się jego Saturnin. Ta rozpisana na trzy pokolenia opowieść zaczyna się zniknięciem dziadka tytułowego Saturnina. Satek wraz ze swoją matką ruszają jego śladem i coraz bardziej zapuszczają się w przeszłość. To co odkrywają podczas rodzinnego śledztwa całkowicie zaburza świat, jaki znali do tej pory.

ebookowe premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Pokora – Szczepan Twardoch
Wydawnictwo Literackie

Bez wątpienia najbardziej wyczekiwaną premierą września jest nowa powieść Szczepana Twardocha. 11 listopada tytułowy leutnant Pokora wychodzi z berlińskiego szpitala prosto na zrewoltowane ulice miasta. W bólach rodzi się nowy świat, a La Belle Époque odchodzi w niepamięć. Alois Pokora pozostaje w zawieszeniu – nie należał ani do starego, ani tym bardziej do nowego świata. Przez swoje pochodzenie ciągle spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Jedynym w co wierzy wydaje się być erotyczna relacja z perwersyjną dominą Agnes.

W październiku odbędzie się premiera „Króla”, serialowej adaptacji bestsellerowej powieści Twardocha o tym samym tytule. To kolejny dowód na to, że jesień będzie należeć do niego.

Kup ebooka na Woblink.com

Srebrne skrzydła – Camilla Läckberg
Wydawnictwo Czarna Owca

Drugi tom cyklu Faye i kontynuacja powieści „Złotka klatka”. Po zakończeniu toksycznej relacji Faye rozpoczęła nowe życie. Jej były mąż trafił do więzienia, a ona nareszcie może rozwijać swoją karierę. Myślała, że najgorsze jest już za nią, ale szybko okazuje się, jak bardzo się myliła…

ebookowe premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Zamknij drzwi – Rachel Abbott
Wydawnictwo Filia

„Zamknij drzwi” to nowy thriller psychologiczny Rachel Abbott z inspektorem Tomem Douglasem w roli głównej.
Szczęśliwe i spokojne życie Jo Palmer dobiega końca. Jej ukochany Ash zostaje aresztowany przez policję. Straci także najdroższą córeczkę Millie oraz swoich przyjaciół i zwątpi we własne zdrowie psychiczne. Ktoś będzie chciał ukraść wszystko wszystko, co kobieta kiedykolwiek kochała – i nie cofnie się przed niczym.

Kup ebooka na Woblink.com

Precedens – Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Czwarta Strona

Do Joanny Chyłki zgłasza się z bardzo nietypową sprawą jedna z topowych polskich aktorek. Kobieta mówi, że za chwilę popełni przestępstwo i chce, aby to właśnie Joanna ją broniła. Zanim prawniczka ma szansę się zastanowić i zapobiec ewentualnej zbrodni, jest już za późno. Aktorka brutalnie moderuje swoją ofiarę. Wszystko transmituje w mediach społecznościowych. Śledczy posiadają niepodważalne dowodu – ślady DNA i nagrania. Nie mają więc żadnych wątpliwości co do winy kobiety. Ta jednak nie przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Zapewnia Kordiana i Chyłkę, że tak naprawdę popełniła zbrodnię doskonałą.

ebookowe premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Warszawianka. Gdy zgasną światła – Ida Żmiejewska
Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Najnowsza powieść Idy Żmiejewskiej, autorki nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru. Rok 1887, warszawskim światem teatralnym wstrząsa wiadomość o zabójstwie znanej baletowej artystce – Zofii Ostrowskiej. Wszystie tropy wskazują na policjanta Aleksandra Woronina, który był jej ostatnim kochankiem. Tymczasem do Warszawy wraca Leontyna Rapacka. Kobieta początkowo nie chce mieć ze sprawą Woronina nic wspólnego. Sprawy przybierają inny obrót, gdy Rapacka dowiaduje się, że to właśnie Aleksander uratował jej rodzinny majątek.

Kup ebooka na Woblink.com

Ok, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów – Nina Solomin
Wydawnictwo Otwarte

To książka non-fiction pokazująca zamkniętą społeczność nowojorskich chasydów. Przewodnikami po tym trudno dostępnym dla osób z zewnątrz świecie są rozmówcy Solomin, ultraortodoksyjni chasydzi, którzy pokazują czytelnikom satmarski Williamsburg – pełen mężczyzn z pejsami i skromnie ubranych kobiet przestrzegających surowych zasad, nakazów i zakazów dotyczących każdego obszaru ich życia.

ebookowe premiery
Kup ebooka na Woblink.com

Bruno. Epoka genialna – Anna Kaszuba-Dębska
Wydawnictwo Znak

16 września ukaże się wyczekiwana biografia Brunona Schulza wybitnego polskiego artysty żydowskiego pochodzenia. Schulz pozostawił po sobie dwa tomy opowiadań: Sklepy cynamonowe oraz Sanatorium pod Klepsydrą, oraz kilka pojedynczych utworów, które nie znalazły się ostatecznie w wymienionych zbiorach. Mimo skromnego dorobku literackiego, uznawany jest za jednego z najważniejszych pisarzy 20-lecia międzywojennego, który zyskał rzeszę czytelników na całym świecie. Anna Kaszuba-Dębska, autorka książki „Kobiety i Schulz”, tym razem rysuje pełny obraz artysty.

Kup ebooka na Woblink.com