30-lecie Wydawnictwa Rebis – wszystkie ebooki -51%
Dom Wydawniczy Rebis obchodzi 30 urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową promocję – tylko 31 lipca całą ebookową ofertę Rebisu będzie mogli kupić aż 51% taniej. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
30-lecie Wydawnictwa Rebis
Dom Wydawniczy Rebis powstał w sierpniu 1990 w Poznaniu. Początkowo wydawnictwo specjalizowało się przede wszystkim w wydawaniu szeroko pojętej literatury pięknej. Następnie zaczęło stopniowo poszerzać swój profil wydawniczy. Obecnie należy do topowych polskich wydawnictw literatury historycznej. Rebis wydaje również książki dotyczące historii sztuki, literaturę psychologiczną, poradniki, powieści obyczajowe, kryminalne, fantastykę i horror. Od 2012 roku poszerzył swoją ofertę o podręczniki akademickie.
31 lipca w księgarni internetowej Woblink znajdziecie ebooki Wydawnictwa Rebis aż 51% taniej. Ta wyjątkowa promocja obejmuje całą ofertę Rebisu, więc zdecydowanie jest w czym wybierać. Aby ułatwić wam poszukiwania zebraliśmy tytuły szczególnie warte uwagi.
Dom Wydawniczy Rebis – Woblink poleca:
Miasto ślepców/Miasto białych kart – José Saramago
José Saramago jest jednym z najważniejszych pisarzy przełomu XX i XXI wieku. W 1998 roku Portugalczyk został uhonorowany Nagrodą Nobla w dziecinie literatury. W swoich książkach łączy mity, historię ojczystego kraju i surrealizm. Sławę przyniosła mu jego trzecia powieść „Baltazar i Blimunda”, za którą otrzymał nagrodę portugalskiego PEN Clubu i Nagrodę Literacką Miasta Lizbona. Jest autorem takich książek jak budząca kontrowersje „Ewangelia według Jezusa Chrystusa”, „Rozterki śmierci” czy „Kain”. Szczególnej uwadze polecamy dwa tytuły autora: „Miasto ślepców” i „Miasto białych kart”. Pierwsza z powieści to wstrząsające studium ludzkiej kondycji. Pewnego dnia na nienazwane miasto spada epidemia ślepoty. Bez żadnego ostrzeżenia dotyka ludzi zajętych codziennymi sprawami i nie oszczędza nikogo. Władze pośpiesznie zamykają pierwszą grupę w nieczynnym szpitalu psychiatrycznym. Tylko jedna osoba wie, że nie wszyscy oślepli.
W „Mieście białych kart” Saramago przedstawia miasto, którego wyborcy skorzystali ze swojego prawa wyborczego w wyjątkowy sposób. Aż 80% z nich wrzuciło do urn puste karty do głosowania. Rząd momentalnie odbiera to wydarzenie jako samach na demokrację. Zapada decyzja o wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego, a rząd opuszcza miasto. Nikt nie wie do czego mogą doprowadzić te decyzje.
Zabić drozda – Harper Lee
„Zabić drozda” to międzynarodowy bestseller i laureat Nagrody Pulitzera. Lata trzydzieste ubiegłego wieku, małe miasteczko położone na południu USA. Atticus Finch, głowa rodziny i adwokat, broni młodego czarnoskórego chłopaka, który został oskarżone o zgwałcenie ubogiej białej dziewczyny. Prosta sprawa sądowa z powodu rasizmu, urasta stopniowo do rangi symbolu. Powieść Harper Lee to pełna emocji historia o dzieciństwie i kryzysie sumienia odwołująca się do miłości, dobroci i współczucia.
Seria Kroniki Diuny – Frank Herbert
To najważniejsza i wielokrotnie nagradzana seria amerykańskiego pisarza science fiction Franka Herberta. Jego twórczość określana jest jako hard science fiction. Pisarz łączy technologię, filozofię, ekonomię i ekologię koncentrując się na ludzkiej naturze. Cykl Kroniki Diuny rozgrywa się w znacznej części na planecie Arraski, która jest jedynym w całym wszechświecie źródłem melanżu. „Diuna”, będąca powieścią otwierającą serię, została uhonorowana najważniejszymi nagrodami dla gatunku science fiction – Nebula i Hugo.
Córka nieboszczyka, Joanna Jodełka
„Córka nieboszczyka” to pierwsza część kryminalnego cyklu Joanny Jodełki. Głównymi bohaterkami są to przyrodnie siostry. Pierwsza z nich pracuje jako konserwatorka sztuki, a druga jest charakteryzatorka teatralną. Kobiety poznają się na pogrzebie ojca. Ich ciotka jest zdania, że mężczyzna nie mógł umrzeć śmiercią naturalną. O zbrodnie podejrzewa wszystkich – antykwariusza, brata naukowca, młodą instagramerkę, kuzynki bliźniaczki, ogrodnika i właścicielkę sklepu ezoterycznego. Siostry postanawiają przeprowadzić własne śledztwo. Czas nagli coraz bardziej, a w dodatku ginie kolejna osoba…
Cykl Fundacja – Isaac Asimov
Isaac Asimov to jeden z czołowych autorów science fiction. Był nie tylko pisarzem, ale także naukowcem specjalizującym się w biochemii. Jego najpopularniejszym dziełem jest siedmiotomowa seria Fundacja, która jest rozbudowanym i dopracowanych studium procesów historycznych oraz powiązanym z nimi takich tematów jak manipulacja czy władza. Cykl utrzymany jest w nurcie fantastyki naukowej i opowiada o rozpadzie Imperium Galaktycznego obejmującego zasięgiem całą Galaktykę. Pierwszą powieścią z serii jest „Preludium Fundacji”.
Z zimną krwią – Truman Capote
„Z zimną krwią” to nowatorska próba napisania literackiego reportażu, obok której nie można przejść obojętnie. Truman Capote rzetelnie i wnikliwie analizuje brutalną zbrodnię popełnioną przez dwóch mężczyzna na rodzinie pewnego farmera w Kansas. Zbrodnia, śledztwo, pościg, proces, egzekucja – wszystko zostało przedstawione szczegółowo, a wręcz drobiazgowo. Pozycją obowiązkowa dla wielbicieli reportaży, prawdziwych zbrodni oraz literatury pięknej.
Szatańskie wersety/Quichotte – Salman Rushdie
Najpopularniejszą powieścią Salmana Rushdiego jest bezsprzecznie książką „Szatańskie wersety”, która ukazała się w 1988 roku. Wywołała liczne kontrowersje w środowiskach muzułmańskich – wielu muzułmanów sądzi, że zawiera ona treści bluźniercze wobec islamu. Autor inspirował się biografią Mahometa, a powieść rozpoczyna się od wybuchu porwanego przez terrorystów samolotu. Z jej powodu zamordowano około 50 osób, a na Rushdiego wydano wyrok śmierci. Więcej o „Szatańskich wersetach” przeczytacie TUTAJ.
„Quichotte” to najnowsza powieść Rushdiego, która ukazała się w Polsce w maju tego roku. W 2019 roku „Quichotte” znalazł się w finale Nagrody Bookera. Sam DuChamp jest autorem średnich thrillerów szpiegowskich. Pod wpływem inspiracji powieścią Cervantesa, tworzy postać szarmanckiego akwizytora owładniętego obsesją na punkcie telewizji, którą nazywa Quichotte. bohater zakochuje się w zjawiskowej gwieździe telewizji i postanawia wyruszyć w podróż przez Stany Zjednoczone aby ją zdobyć. W szalonej podróży Quichotte’e towarzyszy mu wymyślony syn Sanczo.
Trylogia wspomnienie o przeszłości Ziemi – Liu Cixin
To bestsellerowa trylogia science fiction autorstwa chińskiego pisarza Liu Cixina. Składają się na nią następujące powieści „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” i „Koniec śmierci”. Pierwsza część serii została uhonorowana nagrodą Hugo – był to pierwszy przypadek w historii, gdy wyróżnienie otrzymała powieść przetłumaczona na język angielski. „Problem trzech ciał” był polecany przez Baracka Obamę i Marka Zuckerberga. Owiany tajemnicą chiński projekt z czasów Mao zaczyna przynosić straszne konsekwencje, a seria samobójstw wśród fizyków powoduje podjęcia śledztwa. W jego trakcie odkryta zostaje dziwna gra sieciowa, której celem jest ocalenie mieszkańców planety przed zniszczeniem. Szybko okazuje się, że gra jest czymś znacznie więcej niż fikcyjną zabawą.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o autorze trylogii zaglądnijcie TUTAJ.
Kwiaty dla Algernona – Daniel Keyes
Powieść nagrodzona najważniejszymi wyróżnieniami, jakie może otrzymać książka science fiction – Nebula i Hugo. Upośledzony mężczyzna uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Naukowcy pracujący na tej uczelni prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Dotychczas pracowali na myszach, ale kiedy ich eksperyment na gryzoniach się powiódł, postanowili przeprowadzić go na człowieku.
Wirus – Graham Masterton
Graham Masterton to jeden z najpopularniejszych pisarzy horrorów na świecie. Autor rozpoczął swoją przygodę z pisaniem bardzo wcześniej i ocenie ma na swoim koncie ponad sto książek. Jedną z nich jest „Wirus”. W pewnej dzielnicy Londynu dochodzi do serii tajemniczych zgonów. Młoda Pakistanka popełnia makabryczne samobójstwo, spokojna pracownica second-handu morduje chłopaka, a David zabija swoją żonę. Detektyw Pardoe i sierżant Patel rozpoczynają śledztwo i wkrótce odrywają, że wszystkie te sprawy powiązane są z ubraniami.
Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? – Philip K. Dick
Powieść, na podstawie której Ridley Scott nakręcił kultowy film „Łowca androidów”. „Co to jest człowiek?” – to pytanie zadaje na kartach powieści Dick. Aby udzielić na nie odpowiedzi powołał do życia sztucznego człowieka. W jego książce roboty to nie poczciwe stworzenia mające na celu ułatwić życie ludzkości. Są śmiertelnie niebezpiecznie, brak im poczucia winy, współczucia czy sumienia. I właśnie brakiem współczucia kieruje się łowca zbiegłych androidów.
Pełną listę ebooków, które znalazły się w promocji znajdziecie TUTAJ.
Related Posts
Kategorie
- Aktualności (518)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (186)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)