Jak poinformowało Wydawnictwo Powergraph, „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” krakowskiego autora Radka Raka będzie można w niedalekiej przyszłości obejrzeć na dużym ekranie. Prawa do ekranizacji powieści zostały sprzedane! Reżyserem filmu będzie Michał Gazda, twórca „Watahy”, głośnego serialu HBO Polska.

Baśń o wężowym sercu – ekranizacja powieści Radka Raka

Jak sugeruje już sam tytuł, wyróżniona Nagrodą Literacką Nike 2020, powieść Radka Raka, to utrzymana w baśniowym tonie wariacja na temat życia Jakóba Szeli, jednego z najbardziej znanych przywódców chłopskich, bohatera ruchu anty-szlacheckiego. Radek Rak zabiera czytelników w głąb galicyjskiego świata, zwinnie przeplatając świat mitów i baśni z rzeczywistością znaną z kart historii. To powieść o dobrze i źle, które drzemie w każdym z nas, ukazująca, że nie ma bohaterów czarno-białych. Czytelnik śledzi losy młodego Kóby Szeli, który przeżywa miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, dostaje razy pańskiego bata, wędruje przez krainę baśni, by ostatecznie zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji 1846 roku. Czy twórcom uda się w ciekawy sposób przenieść na ekran barwny świat wykreowany przez Raka? Przekonamy się już niebawem! Na razie o szczegółach filmu niewiele wiadomo.

rak baśń o wężowym sercu nike nagroda
Kup książkę na Woblink.com

„Baśń o wężowym sercu” – powieść wielokrotnie nagradzana

„Baśń o wężowym sercu” otrzymała jedną z najważniejszych polskich nagród literackich – Nagrodę Literacką NIKE 2020. Oprócz niej Radek Rak zdobył również Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz liczne nominacje, w tym do Nagrody Literackiej Gdynia. Ponadto został Twórcą Roku magazynu „Nowa Fantastyka” oraz również jako Twórca Roku otrzymał statuetkę Śląkfy Śląskiego Klubu Fantastyki.