Marek Krajewski, Remigiusz Mróz, Joanna Gierak-Onoszko, Stefanie Stahl, Wojciech Chmielarz – książki tych pisarzy i pisarek, w formie ebooków, kupowaliście w maju najczęściej. W pierwszej dziesiątce kwietniowych bestsellerów znalazły się nowości, ale wiele z tytułów wraca do czołówki. Są też tytuły, które od bardzo dawna nie znikają z list najpopularniejszych ebooków Woblinka. Tradycyjnie największą popularnością cieszyły się reportaże, kryminały i powieści obyczajowe. Przedstawiamy bestsellery maja 2020.

Znajdź promocję na Woblink.com

Bestsellery kwiecień 2020 – ebooki

I miejsce: „Pomocnik kata” – Marek Krajewski

Na pierwszym miejscu uplasowała się najnowsza powieść Marka Krajewskiego pt. „Pomocnik kata”. Jest to kolejny tom szpiegowskich przygód Edwarda Popielskiego. Fabuła ksiażki rozgrywa się w czerwcu 1927 roku. Trwa napięcie między ZSRR i Polską. Na dworcu w Warszawie zastrzelony zostaje ambasador Związku Radzieckiego. Do akcji wkracza Edward Popielski, funkcjonariusz tajnych służb Rzeczpospolitej.

Pomocnik kata bestsellery woblink książka promocja
Kup ebooka na Woblink.com

II miejsce: „Wyrwa” – Wojciech Chmielarz

Na liście bestsellerów Woblinka debiutuje „Wyrwa“ Wojciecha Chmielarza. I to od razu na podium! „Wyrwa” to opowieść o mężczyznach, którzy dzielili uczucie do jednej kobiety. Obaj też muszą zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. To także historia o poczuciu straty i głuchej rozpaczy, które zmieniają się szukający ujścia gniew. To wreszcie opowieść o splątanych uczuciach, trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów. I o tym, że można niewiele wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Wyrwa Wojciech Chmielarz premiera wywiad
Kup „Wyrwę” w formie ebooka, audiobooka lub książki papierowej!

III miejsce: „Lot 202” – Remigiusz Mróz

„Lot 2020” to najnowsza powieść Remigiusza Mroza, autora bestsellerowego cyklu z Joanną Chyłką w roli głównej.

Nowa Huta, zwyczajna piątkowa noc. O drugiej piętnaście kamery miejskiego monitoringu u zbiegu dwóch ulic rejestrują młodego chłopaka. Co dziwne, nie ma go na nagraniach z następnej przecznicy. Kilka lat później podkomisarz Agnieszka Oliwa znajduje ciało zaginionego chłopaka w Opolu. Wszystkie ślady wskazują na to, że popełnił wyjątkowo osobliwe samobójstwo.

Tymczasem z warszawskiego Okręcia startuje samolot z premierem na pokładzie. Ten pozornie zwyczajny lot do Toronto ma potrwać dziewięć godzin i trzydzieści pięć minut. Jednak bardzo szybko okazuje się, że najprawdopodobniej samolot nie dotrze do celu. Rozpoczyna się wyścig z czasem. Jedyną poszlaką w tej sprawie jest młody chłopak, który niegdyś zaginął na Nowej Hucie.

Lot 202
Kup ebooka na Woblink.com 

IV miejsce: „Ekstradycja” – Remigiusz Mróz

Czwarte miejsce na liście najczęściej kupowanych ebooków zajęła „Ekstradycja”, jedenasty tom bestsellerowego cyku Remigiusza Mroza. Od ucieczki Joanny Chyłki minęło kilka miesięcy. Wszelki ślad po niej zaginął. Nikt nie jest w stanie odnaleźć jakiegokolwiek tropu – nawet pomimo tego, że za Chyłką wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania. Już nawet Kordian przestaje wierzyć, że kobieta znajdzie sposób, aby się z nim skontaktować. Tymczasem Oryński musi zmierzyć się ze sprawą mężczyzny, który wybudził się właśnie ze śpiączki. Jest oskarżony o zastrzelenie trzech osób w jednej z restauracji na Powiślu. Mężczyzna nie pamięta prawie niczego, co stało się zanim zapadł w trwającą ponad rok śpiączkę. Pamięta tylko jedno – ma dla Oryńskiego wiadomość od Chyłki.

Bestsellery kwiecień
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

V miejsce „27 śmierci Toby’ego Obeda” – Joanna Gierak-Onoszko

Na piątym miejscu majowych bestsellerów znalazł się książka „27 śmierci Toby’ego Obeda” Joanny Gierak-Onoszko.  Głównym „bohaterem” jest tutaj Kanada. Autorka ukazuje mroczną stronę kraju, którzy powszechnie kojarzony jest z kulturą i tolerancją. Tymczasem prawda o Kanadzie jest dużo bardziej złożona. Reportaż otrzymał Nagrodę Publiczności Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Kup ebooka na Woblink.com

VI miejsce: „Kochaj najlepiej jak potrafisz” – Stefanie Stahl

Szóste miejsce na liście najczęściej kupowanych ebooków w maju zajął poradnik „Kochaj najlepiej, jak potrafisz”. Jego autorką jest niemiecka terapeutka i psycholożka, która prowadzi seminaria dotyczące miłości oraz lęku przed związkami. W „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” pisze m.in. o relacjach międzyludzkich i o tym, że w każdym znajduje się potencjał, do stworzenia udanego związku. Stefanie Stahl pokazuje również, jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywa kształtowanie wrażliwości i emocjonalności w dzieciństwie.

Bestsellery luty 2020
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

 

VII miejsce: „Głosy z zaświatów” – Remigiusz Mróz

Do czołówki wraca kontynuacja „Listów zza grobu” Remigiusza Mroza – „Głosy z zaświatów”. Seweryn Zaorski zaczyna układać swoje życie na nowo. Niestety do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać zwłoki dzieci z całej okolicy. Nikt nie może ustalić, co jest przyczyną tajemniczych zgonów, gdyż nic nie wskazuje na to, że dzieci zostały zamordowane. Jak zatem zginęły? 

Kup ebooka lub audiobooka na Woblink.com

 

VII miejsce: „Szczelina” – Jozef Karika

„Szczelina” od wielu miesięcy znajduje się wśród najchętniej kupowanych ebooków na Woblinku. Wciągająca fabuła, w tle zagadka Trybecza – pasma górskiego na Słowacji. O tym miejscu od dziesięcioleci krążą legendy. Podobno znikają tak ludzie, a w okolicy dochodzi do zjawisk paranormalnych. Po analizie setek artykułów na ten temat Jozef Karika postanowił napisać powieść, w której lawiruje na granicy snu i jawy, prawdy i fikcji literackiej. Tym razem „Szczelina” znalazła się na siódmym miejscu.

Szczelina
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

 

XIX miejsce: „Zadra” – Robert Małecki

Na XIX miejscu ebookowych bestsellerów znalazła się „Zadra” – najnowszy kryminał Roberta Małeckiego, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru. Powieść jest trzecią częścią cyklu z komisarzem Bernardem Grossem w roli głównej. Tym razem policjant sprawę kości odnalezionych niedaleko Grodna. Nowe tropy prowadzą go do sprawy tajemniczego zaginięcia studentów sprzed lat. Prawda do jakiej dobrze Gross okaże się zatrważająca. „Zadra” jest mroczną opowieścią o śmierci i o niszczącej sile miłości. 

Bestsellery luty 2020
Kup ebooka lub audiobooka na Woblink.com

X miejsce: „Zimowla” – Dominika Słowik

Do pierwszej dziesiątki wraca „Zimowla”. W połowie stycznia Dominika Słowik dostała za nią Paszport Polityki w kategorii literatura. Akcja powieści rozgrywa się w Cukrówce – małym miasteczku położonym w Dolinie Zmornickiej, w którym życie płynie bardzo powoli. Pewnego dnia zaczynają się w nim dziać dziwne rzeczy. Szarą codzienność przerywają nietypowe zachowania jej mieszkańców i tajemnicze zdarzenia, jak chociażby mimowolne dzwonienie kościelnych dzwonów. 

Warto przypomnieć, że „Zimowlę” w formie ebooka kupicie tylko w księgarni internetowej Woblink.com.

bestsellery zimowla styczeń paszport polityki słowik
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

 

Bestsellery kwiecień 2020 – druga dziesiątka

XI miejsce: „Odkryj swoje wewnętrzne dziecki” – Stefanie Stahl

XII miejsce: „Wyloguj swój mózg” – Anders Hansen

XIII miejsce: „Podróż Cilki“ – Heather Morris

XIV miejsce: Zaufasz mi” – Diana Brzezińska

XV miejsce Ciemność” – Jozef Karika 

XVI miejsce: Dżentelmen w Moskwie” – Amor Towels

XVII miejsce: „Szadź” – Igor Brejdygant

XVIII miejsce: „Jak czytać ludzi – radzi agent FBI” – Robin Dreeke, Cameron Stauth

XIX miejsce: „Jeśli zatęsknię” – Anna Ficner Ogonowska

XX miejsce: „365 dni” – Blanka Lipińska

Wszystkie ebooki z powyższej listy znajdziecie u nas w promocyjnych cenach! Promocja potrwa do 14 maja.