Od 9 do 15 czerwca w księgarni internetowej Woblink znajdziecie wyjątkową promocję na najnowsze ebooki Wydawnictwa Poznańskiego. Aż trzynaście tegorocznych premier znajdziecie w promocji do -45%!

Pudło. Opowieści z polskich więzień – Nina Olszewska

W swojej debiutanckiej książce Nina Olszewska przedstawia świat polskiego więziennictwa. W Polsce znajduje się sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych – w ich skład wchodzą zakłady karne i areszty śledcze. Wiele z nich znajduje się w centrach dużych miast, a charakteryzują je wysokie mury zwieńczone drutem kolczastym. Według czystych statystyk, przeciętnie polskim więźniem jest mężczyzna, odsiaduje karę od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności, zwykle za napad, kradzież, włamanie. Ale są też gorsze przypadki – gwałciciele, mordercy, bojówkarze. Nina Olszewska rozmawia z więźniami o szoku, jaki przeżyli po przekroczeniu bram więzienia, o rodzinie, która została poza murami i o warunkach panujących w zakładach karnych.

Książka ukazała się 20 maja nakładem Wydawnictwa Poznańskiego.

wydawnictwo poznańskie pudło promocja
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Przez wiele lat psychiatria była uznawana za czarną owcę medycyny. Wizytę u psychiatry traktowano jako ostateczność, a ludzi korzystających z takich usług traktowano lekceważąco. Problematyczne były też teorie związane z leczeniem osób z problemami psychicznymi, które często wzajemnie się wykluczały. W swojej książce były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oprowadza czytelników po świecie jednej z najciekawszych dziedzin medycyny – opowiada o metodach leczenia, przyczynach i skutkach chorób psychicznych oraz drodze, jaką psychiatria musiała przejść, by zdobyć uznanie środowiska lekarskiego.

Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Wierzyliśmy jak nikt – Rebecca Makkai

W kwietniu swoją premierę miała książka „Wierzyliśmy jak nikt”, autorstwa Rebecci Makkai, finalistki nagrody Pulitzera i National Book Award. Według „New York Timesa” i „Washington Post” to jedna z najważniejszych powieści ostatnich lat. Akcja powieści rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. W 1985 roku Yale Tishman, dyrektor rozwoju galerii sztuki w Chicago postanawia pokazać zbiór obrazów z lat 20. XX wieku. Niestety wokół szaleje plaga AIDS, znajomi Tishmana, jeden po drugim, umierają. Trzydzieści lat po tych wydarzeniach przyjaciółka Yale’a postanawia odnaleźć w Paryżu zaginioną córkę. Tam spotyka uznanego fotografa, który na zdjęciach dokumentował chicagowską epidemię. Ta znajomość zaczyna uświadamiać kobiecie, jak ważne na kształtowanie charakteru mają wydarzenia z przeszłości.

wydawnictwo poznańskie rebecca makkai wierzyliśmy jak nikt
Kup ebooka za 21,95 zł na Woblink.com

Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości – Jennifer Wright

W lutym nakładem Wydawnictwa Poznańskiego ukazała się książka „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości”. Jennifer Wright pozwala spojrzeć czytelnikowi na mroczne momenty w historii i z humorem poznać nawiedzające ludzkość plagi oraz walczących z nimi bohaterów. Z tej książki dowiesz się, że zabić cię mogą – taniec, brudne ręce, seks – w zasadzie wszystko.

Kup ebooka za 17,55 zł na Woblink.com 

Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie

W kwietniu tego roku ukazała się też książka „Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie”, autorstwa laureatki II edycji konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego z 2019 r. Książkę w promocji możecie kupić za 17,55 zł. Wiktoria Michałkiewicz pisze w niej o płonących ośrodkach dla uchodźców, szwedzkim nacjonalizmie, nierozliczonej przeszłości. To także książka o politykach, którzy odcinają się od nazizmu, jednocześnie szerzą ksenofobiczne i nacjonalistyczne hasła. Autorka reportażu stara się znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd tak radykalny wzrost poparcia dla partii nacjonalistycznych, szczególnie w Skandynawii, uchodzącej za wzór tolerancji i otwartości.

kraj nie dla wszystkich
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Pozostałe tytuły, które znalazły się w promocji:

Fiedler. Głód świata
Zbieranie kości
Wyspa niebieskich lisów
Noc Sów
Blizna
Mała księga dawnych Islandczyków. O zwyczajach, tradycjach i przesądach
Podziemia