Kryminały i thrillery Remigiusza Mroza, powieść grozy Marka Krajewskiego, książki o Władimirze Putinie i jego drodze po władzę, poradniki i książki popularnonaukowe – oto ebookowe bestsellery Woblinka pierwszego kwartału 2022 roku.

promocja nowości bestsellery pierwszy kwartał 2022

Bestsellery Woblinka – I kwartał 2022 roku

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że najchętniej kupowanymi ebookami na Woblinku w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku były dwie premierowe książki Remigiusza Mroza – „Skazanie” i „Projekt Riese”. W pierwszej trójce nie mogło również zabraknąć najnowszej powieści Camilli Läckberg. Zaraz za podium znalazła się nowa książka Marka Krajewskiego pt. „Demonomachia” – to dowód na to, że kryminały i powieści grozy królują na rynku wydawniczym.

Na kolejnych miejscach uplasowały się książki historyczne i popularnonaukowe – m.in. „Klub rozkoszy”, czyli kartografia przyjemności, „Kwantechizm 2.0”, „Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?” i „Nadchodzi III wojna światowa”. W czołówce najchętniej kupowanych ebooków na Woblinku, nie bez powodu, znalazły się książki poświęcone współczesnej historii Rosji i sylwetce Władimira Putina. Po inwazji Rosji na Ukrainę, w Polsce wzrosło zainteresowanie polityczną drogą rosyjskiego władcy.

Przy okazji przygotowaliśmy dla was wyjątkową promocję, w której znalazły się nie tylko bestsellery, ale również najciekawsze nowości tego roku. Ebooki objęte promocją dostępne są w przecenie nawet do -50%, a zatem za połowę ceny!

Ebookowe bestsellery I kwartału 2022 roku – komentarz

Na podium najchętniej kupowanych ebooków pierwszego kwartału 2022 roku nie ma zaskoczeń. Pierwsze dwa miejsca zaanektował Remigiusz Mróz! Pierwsze miejsce zajęła jego najnowsza książka – 15 tom cyklu z Chyłką w roli głównej, czyli „Skazanie”. Tym razem główna bohaterka, świeżo po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu, ma nadzieje na otrzymanie głośnej sprawy mającej przywrócić jej karierę na właściwe tory. Do Chyłki przychodzi matka dziewczyny, której śmierć została uznana za samobójstwo. Kobieta nie wierzy, że dziecko odebrało sobie życie, ponadto twierdzi, że ma dowody na podparcie swojej racji. Wbrew zdaniu matki, prokuratorzy umarzają kolejne postępowanie. Spostrzegawcza prawniczka dochodzi jednak do konkluzji, że w tej sprawie musiało dojść uchybień proceduralnych i skrajnych manipulacji.

skazanie remigiusz mróz premiera mistrzów kryminału książka audiobook ebook
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową na Woblink.com

Na drugim miejscu również znalazła się książka Remigiusza Mroza i również jest to powieść wydana w tym roku. 26 stycznia, nakładem Wydawnictwa Filia, ukazała się powieść „Projekt Riese”, czyli trzymający w napięciu thriller, którego fabuła skupia się wokół największego projektu nazistowskich Niemiec. Do dziś nie wiadomo czemu miał służyć. Może chodziło o stworzenie arki przetrwania na wypadek wojny nuklearnej? może Projekt Riese miał być związany z tworzeniem broni jądrowej? Dziś to największa turystyczna atrakcja Gór Sowich. W powieści Mroza, pięcioro ludzi postanawia odwiedzić kompleks. Nie są jednak świadomi, jaka tragedia na nich czycha. W trakcie eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia – zawaleniu ulegają stropy, które całkowicie odcinają turystom dostęp do świata.

Przedsprzedaż: Projekt Riese - Remigiusz Mróz
Kup ebooka na Woblink.com

Pierwszą trójkę zamyka „Mentalista” – wspólna powieść szwedzkiej królowej kryminału Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa, znanego i nagradzanego mentalisty. W centrum Sztokholmu znaleziona zostaje skrzynia ze zwłokami kobiety przebitej bronią białą. Czy to był nieszczęśliwy wypadek czy brutalne morderstwo? Śledztwo prowadzą inspektor Mina Dabiri, która udaje się po pomoc do Vincenta Waldera – znanego mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji.

mentalista camilla lackberg książka ebook audiobook premiera mistrzów kryminału
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową na Woblink.com

Zaraz za podium znalazła się najnowsza powieść Marka Krajewskiego – „Demonomachia”. To pierwszy pełnokrwisty horror w powieściowym dorobku autora „Festung Breslau”. Wyjątkowo, w jego najnowszej książce nie znajdziemy ani Eberharda Mocha ani Edwarda Popielskiego. Co ciekawe, jest to pierwsza książka Krajewskiego, której fabuła rozgrywa się w Krakowie!

demonomachia woblink krajewski premiera najnowsza powieść
Kup ebooka na Woblink.com

Warto zwrócić uwagę na pojawienie się na liście bestsellerów książek poświęconych Władimirowi Putinowi. Wśród nich znalazła się biografia autorki wybitnej polskiej znawczyni współczesnej historii Rosji Krystyny Kurczab-Redlich. Jej „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” to wyczerpująca, kilkusetstronicowa opowieść o losach Putina w drodze po nieograniczoną władzę w kraju. Polska dziennikarka i wieloletnia korespondentka w Rosji z drobiazgową dokładnością pisze o manipulacjach, układach i przestępstwach rosyjskiego prezydenta, który dzięki kontaktom z oligarchami utorował sobie ścieżkę na szczyt. To kluczowa książka do tego, by zrozumieć obecną sytuację zza naszej wschodniej granicy.

wowa wołodia władimir - krystyna kurczab redlich ebook
Znajdź ebooka na Woblink.com 

Kolejną „okołoputinowską” książką na liście, jest reportaż Roberta Service’a – „Na Kremlu wiecznie zima”. To publikacja poświęcona drugim rządom Władimira Putina i dotyczy ostatnich kilku lat jego władzy.

Na kremlu wiecznie zima - robert service, ebook i książka
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Top 20 ebookowych bestsellerów – I kwartał 2022 roku:

 1. Remigiusz Mróz – Skazanie, Wydawnictwo Czwarta Strona
 2. Remigiusz Mróz – Projekt Riese, Filia
 3. Camilla Läckberg, Henrik Fexeus – Mentalista, tłum. Inga Sawicka, Wydawnictwo Czarna Owca
 4. Marek Krajewski – Demonomachia, Wydawnictwo Znak
 5. Jüne Plã – Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności, tłum. Andrzej Szyper, Wydawnictwo Znak
 6. Mariana Leky – Sen o okapi, tłum. Agnieszka Walczy, Wydawnictwo Otwarte
 7. Andrzej Dragan – Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi, Wydawnictwo Otwarte
 8. Joanna Jax – Duchy minionych lat. Tom 4: Zimowy sen, Videograf
 9. Piotr Zychowicz, Jacek Bartosiak – Nadchodzi III wojna światowa, Rebis
 10. Diana Brzezińska – Nie dopniesz swego, Wydawnictwo Otwarte
 11. Krystyna Kurczab-Redlich – Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina, W.A.B.
 12. Artur Górski – Przemytnik, Skarpa Warszawska
 13. Natalia Hatalska – Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?, Wydawnictwo Znak
 14. Katarzyna Bonda – O włos, Muza SA
 15. Hervé Le Tellier – Anomalia, tłum. Beata Geppert, Filtry
 16. Robert Service – Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina, tłum. Jerzy Wołk-Łaniewski, Wydawnictwo Znak
 17. Cressida Cowell – Wojownicy i czarodzieje.Jak upolować wiedźmę, tłum. Jerzy Kozłowski, Wydawnictwo Znak
 18. Joanna Chwistek – Tylko pozory, Wydawnictwo NieZwykłe
 19. Agnieszka Lingas-Chłoniewska – Śniadanie z Arsenem, Burda
 20. Jojo Moyes – Pod osłoną deszczu, tłum. Monika Bukowska, Wydawnictwo Znak