Ziemowit Szczerek na swoim profilu na Facebooku podzielił się informacją, że prawa do opcji sfilmowania adaptacji powieści „Cham z kulą w głowie” kupiło HBO Europe. Na razie to początek drogi do powstania produkcji i żadne szczegóły nie są znane.

„Cham z kulą w głowie” w produkcji HBO Europe

„Miło mi poinformować, że HBO Europe zakupiło opcję do adaptacji powieści „Cham z kulą w głowie”.” – taką informacją podzielił się z czytelnikami autor książki Ziemowit Szczerek. Na razie nieznane są szczegóły dotyczące daty rozpoczęcia prac nad jakąkolwiek produkcją.
Bestsellery kwiecień
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Powieść „Cham z kulką w głowie” ukazała się w kwietniu 2020 roku. To epicka powieść, pełna zbrodni, wojny i namiętności, utrzymana w klimacie kryminału noir. Druga wojna światowa nie miała miejsca, Warszawa nie została zniszczona. Pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Ukraińcy i Żydzi. Jednak miasto, które nie przegrało zaczyna spływać krwią. Ulica zaczyna szeptać o Kubie Hieroglifie oraz spisku tajnych stowarzyszeń. Coraz więcej trupów pozbawionych głów zaczyna zalegać na ulicach. Świat pogrąża się w coraz większym chaosie. Z tajemniczym i nieuchwytnym mordercą będzie musiał zmierzyć się Kary – bękart, zdrajca, dezerter i detektyw.