3 marca na świecie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek, ustanowiony w 1984 roku przez PEN Club. Ten dzień ma w szczególny sposób zwrócić uwagę na rolę autora w kształtowaniu rynku książki. To też kolejny dzień na celebrowanie dla wszystkich miłośników literatury. Przy tej okazji pokażemy wam bestsellerowych autorów Woblinka, których ebooki możecie kupić w promocyjnych cenach.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy i Pisarek przedstawiamy wam bestsellerowych autorów Woblinka, których ebooki możecie kupić dniach 3-9 marca w promocyjnych cenach, nawet do -50%.

Top 5 bestsellerowych autorów Woblinka

I miejsce: Remigiusz Mróz

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się autorów Woblinka znalazł się Remigiusz Mróz. W 2019 roku książki Mroza sprzedały się w łącznym nakładzie 1 351 776 egzemplarzy. Pisarz ma na swoim koncie już 40 książek, w tym 10 serii literackich. Na podstawie cyklu „Chyłka” powstał serial wyprodukowany przez TVN o tym samym tytule.

Bestsellery Mróz Głosy z zaświatów
Kup ebooka lub audiobooka na Woblink.com

II miejsce: Olga Tokarczuk

Drugie miejsce na liście sprzedaży Woblinka szturmem zdobyła Olga Tokarczuk. Według szacunków tygodnika Wprost książki Olgi Tokarczuk sprzedały się w 2019 roku w Polsce w nakładzie 496 016 egz. Bez wątpienia taki skok popularności pisarka może zawdzięczać przyznaniu jej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Prowadź swój pług przez kości umarłych
Kup ebooka, książkę lub audiobooka na Woblink.com

III miejsce: Wojciech Chmielarz

Wojciech Chmielarz, to drugi z trzech autorów kryminałów i thrillerów, który znalazł się w czołówce najlepiej sprzedających się autorów na Woblinku. Chmielarz zanotował duży wzrost sprzedaży przy okazji premiery serialowej ekranizacji jego powieści pt. „Żmijowisko”.

Wojciech Chmielarz przedstawił w powieści sprawę zagadkowego zaginięcia nastolatki. Podczas wakacji, w tytułowym Żmijowisku znika córka jednej z par spędzających wspólnie wakacje. Rok póżniej, do wioski położonej nad jeziorem wraca ojciec dziewczynki. Za wszelką cenę chce odnaleźć córkę. Miejscowa ludność nie jest jednak skłonna do pomocy i utrudnia poszukiwania.

Kup ebooka na Woblink.com

 

IV miejsce : Marek Krajewski

Niekwestionowanym królem polskiego noir kryminału jest Marek Krajewski. Ma to swoje odzwierciedlenie na topce sprzedaży Woblinka. W 2019 roku ukazały się dwie powieści Krajewskiego – „Dziewczyna o czterech palcach”, powieść sensacyjna z Edwardem Popielskim w roli głównej oraz „Mock. Golem”, kolejna odsłona przygód Eberharda Mocka.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

V miejsce Yuval Noah Harari

Na piątym miejscu najlepiej sprzedających się autorów Woblinka znalazł się Yuval Noah Harari – izraelski historyk, filozof i autor książek, które stały się bestsellerami na całym świecie. Najważniejszymi książkami Harariego są „Od zwierząt do bogów”, „Homo deus: Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”. Do tej pory sprzedały się łącznie w nakładzie przeszło 23 milionów egzemplarzy.

Bestsellery wrzesień Sapiens
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Pozostali pisarze

Na kolejnych miejscach uplasowali się między innymi: autorka powieści obyczajowych Jojo Moyes, autor kryminałów, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru Robert Małecki, zeszłoroczny laureat Nagrody Literackiej Nike Mariusz Szczygieł oraz autor thrillerów Max Czornyj. Wśród najchętniej kupowanych pisarzy znaleźli się także Joanna Jax, Harlan Coben, Katarzyna Bonda i Magdalena Kordel.