„Cyberpunk 2077” to najbardziej wyczekiwana gra na całym świecie. Jej premiera była zapowiedziana na 16 kwietnia, potem na 17 września i 19 listopada. Ukazanie się produkcji opóźnia się z powodów technicznych. Kolejna oficjalna data premiery to 10 grudnia. Aby urozmaicić Wam czas oczekiwania na wydanie gry proponujemy sięgnięcie po najnowszą, utrzymaną w cyberpunkowym klimacie, powieść Roberta J. Szmidta „Mrok nad Tokyoramą”.

Cyberpunk 2077

„Cyberpunk 2077” to gra komputerowa tworzona przez polską wytwórnię CD Project Red, która ma na swoim koncie takie produkcje jak m.in. seria gier o Wiedźminie. Gra jest adaptacją papierowej gry fabularnej „Cyberpunk 2020” – jej fabułę osadzono prawie 60 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Gracze będą sterować bohaterem w otwartym świecie, a dokładniej w dystopijnym mieście Night City. Początkowo premierę zapowiadano na 16 kwietnia, jednak z powodów technicznych przełożono ją już kilka razy. Obecnie data premiery wyznaczona jest na 10 grudnia.

Jeśli chcecie umilić sobie czas oczekiwania na produkcję od CD Project Red i wczuć się w cyberpunkowy klimat, polecamy sięgnąć po powieść „Mrok nad Tokyoramą” Roberta J. Szmidta, autora licznych powieści science fiction i fantasy.

Mrok nad Tokyoramą, Robert J. Szmidt

Mrok nad Tokyoramą
Kup ebooka lub książkęna Woblink.com

 

Rok 2077, Ziemia. Zatrucie środowiska oraz globalne ocieplenie doprowadziły do licznym katastrof naturalnych. Życie jest możliwe wyłącznie tam, gdzie pojawia się technologia.

Większość osób, którym udało się przetrwać, mieszka w monumentalnych metropoliach, gdzie każdy jeden aspekt życia kontrolują współpracujące z gangami korporacje, które w nowym świecie zastąpiły państwa.

Również globalna rozrywka nie pozostała bez zmian – na holo ekranach wyświetlane są brutalne walki współczesnych gladiatorów. Mierzą się w grze będącej połączeniem sportów walki i szachów.

W takiej właśnie rzeczywistości przyszło żyć pewnemu Polakowi o japońskich korzeniach. Rafał Tymura to były żołnierz sił specjalnych, obecnie pracujący jako ochroniarz podrzędnego polityka. Kiedy ludzie jednego z lokalnych oligarchów zabijają jego żonę, mężczyzna postanawia dokonać zemsty. Do obranego celu mają doprowadzić go: nowa tożsamość, cyborgizacja i udanie się do znanego z przestępczości półświatka Tokyoramy. Arena okaże się miejscem, gdzie będzie mógł dokonać zemsty i poznać prawdę o morderstwie swojej żony.