W trakcie uroczystej, ale również uroczej i wypełnionej dźwiękami gali, poznaliśmy laureatów Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego. Wydarzenie towarzyszyło 8. edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie.

Laureaci Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego

Laureatką Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego została książka „Zielone Piórko Zbigniewa. Skarpetki Kontratakują!” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Daniela de Latoura (Poradnia K Wydawnictwo). Laureatów poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i zamykała 8. edycją Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie. Po części oficjalnej na scenie pojawił się zespół Czereśnie, który porwał do tańca zarówno najmłodszych uczestników wydarzenia, jak i dorosłych rodziców i organizatorów.

zielone piórko zbigniewa nagroda im ferdynanda wspaniałego
Kup książkę papierową na Woblink.com!

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego – nominowane książki

Tegorocznymi laureatami Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego zostali Justyna Bednarek (tekst) i Daniel de Latour (ilustracje) za książkę „Zielone Piórko Zbigniewa. Skarpetki Kontratakują!”. Duet został wyróżniony nie tylko decyzją jury, ale również w głosowaniu czytelników. W trakcie Festiwalu Literatury dla Dzieci można było oddawać głosy na jedną z pięciu nominowanych książek. Warto przy tej okazji wymienić książki, które w tym roku miały szansę na nagrody.

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego

Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego to wyróżnienie, którym KBF i Festiwal Literatury dla Dzieci honoruje najlepszą książkę dziecięcą ubiegłego roku. Nagroda, jakiej patronuje kultowy pies z opowiadań Ludwika Jerzego Kerna przyznawana jest od 2016 r. decyzją jury w składzie: Barbara Gawryluk, Marta Lipczyńska, Joanna Olech, Tomasz Z. Majkowski oraz członków rady programowej Festiwalu: Szymona Kloski i Łukasza Dębskiego. Fundatorami Nagrody są Miasto Kraków i KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.