Już po raz szósty Lubimy Czytać przeprowadza plebiscyt na Książkę Roku. Tym razem uczestnicy głosowania mogą nie tylko zadecydować o losach nominowanych ksiażek i oddać głos na swoich ulubieńców, ale także mają możliwość wskazania jak zostanie rozdysponowana kwota w łącznej wysokości 250 tysięcy złotych! Pieniądze przeznaczone są dla różnych fundacji oraz stowarzyszeń promujących czytelnictwo i książki. Głosowanie rozpoczęło się wraz z początkiem lutego, a wyniki poznamy już 8 marca.

Szósta edycja Plebiscytu Książka Roku

To już szósty Plebiscyt na Książkę Roku zorganizowany przez Lubimy Czytać. W tegorocznej odsłonie uczestnicy głosowania mogą oddać głosy nie tylko na swoje ulubione książki! Mają także szansę zdecydować o rozdysponowaniu pieniędzy dla fundacji i stowarzyszeń promujących książki i czytelnictwo. Łączna kwota przeznaczona na ten cel wynosi 250 tysięcy złotych.

W plebiscycie znalazły się najważniejsze tytuły ubiegłego roku – książki, które cieszyły się największą popularnością oraz uznaniem czytelników. W Książce Roku 2020 nominowanych jest aż 245 tytułów z 65 wydawnictw. Głosować na książki można w każdej spośród 12 kategorii. Dodatkowo w kategorii „Fundacja/Stowarzyszenie roku” uczestnicy decydują o tym, komu przyznać wskazane fundusze. Jedyną kategorią „wyłączoną” z głosowania jest „Bestseller”, gdzie o zwycięstwie zadecydowała sprzedaż. Na ten moment w plebiscycie oddano 153 540 głosów. Głosowanie kończy się 28 lutego. Na wybranie swoich typów zostało jeszcze dziesięć dni.

Plebiscyt Lubimy Czytać 2020: Nominowane ebooki do -50%!

Specjalnie dla was przygotowaliśmy promocję, w której znalazły się nominowane w plebiscycie ebooki. Do 28 lutego możecie kupić je do 50% taniej! Jeśli interesuje was tylko konkretna kategoria nie musicie przeglądać całej listy tytułów – stworzyliśmy serię tagów z ebookami nominowanymi tylko w danej kategorii.

Plebiscyt Lubimy Czytać