Wydawnictwo Literackie uruchamia nowy podcast. „WLot” ma być cykliczną audycją, w której prezentowane będą książki krakowskiej oficyny – głównie zapowiedzi i premiery, ale nie będzie brakowało też tematów ważnych dla całego rynku książki.

– Podcasty stają się coraz popularniejsze, trend przybiera na sile. Zauważamy to i chcemy wykorzystać w promocji książek – mówi Marcin Baniak, Dyrektor Działu Promocji WL i zarazem prowadzący nowy program. – Od dawna jesteśmy jako marka obecni na takich platformach jak Spotify i Soundcloud. Wydawnictwo Literackie jako jedno z pierwszych postanowiło za ich pośrednictwem docierać np. do słuchaczy audiobooków. Teraz chcemy zaoferować czytelnikom nową formę, zbliżoną do audycji radiowej. Ma to być, jak sugeruje sama nazwa, „wlot”, czyli przegląd tego, co ciekawe w najnowszej ofercie, zaproszenie do dźwiękowego obcowania z naszymi książkami.

Gośćmi pierwszej odsłony „Wlotu” są Wojciech Zemek, sekretarz Stanisława Lema, który opowiada o swojej współpracy z genialnym pisarzem i planach związanych z Rokiem Lema. W drugiej części występuje debiutantka Monika Drzazgowska, autorka powieści „Szalej”.

szalej wlot podcast wydawnictwo literackie
Kup ebooka na Woblink.com

–  Już pierwszy program pokazuje rozpiętość tematów – dodaje Marcin Baniak. – Z jednej strony legenda, pisarz, który z WLem związany był od 1955 roku, z drugiej młoda pisarka, która prezentuje publiczności swą pierwszą powieść. Wojciech Zemek opowiada o pierwszym spotkaniu z Lemem, przytacza liczne anegdoty. Dla wielu słuchaczy może to być ciekawy „WLot” w twórczość Lema.

Z kolei Monika Drzazgowska podsuwa słuchaczom możliwe tropy interpretacji swojej pierwszej powieści”.

Podcastu „WLot” można słuchać za pośrednictwem platform Spotify (TUTAJ), Soundcloud (TUTAJ) i Youtube (TUTAJ).