Remigiusz Mróz podzielił się trailerem serialu na podstawie jego bestsellerowej serii z komisarzem Wiktorem Forstem. Projekt jest realizowany pod szyldem Netflixa, a w głównej roli wystąpi Borys Szyc. Data premiery produkcji została zapowiedziana na 2024 rok.

Spis treści

Seria z komisarzem Forstem Remigiusza Mroza na Netflixie

W przyszłym roku swoją premierę będzie miał długo wyczekiwany serial z komisarzem Forstem w roli głównej. Za scenariusz odpowiadają Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. Malesińska  jest znana m.in. z adaptacji powieści Harlana CobenaW głębi lasu”. Miejsce za kamerą zajmie Daniem Jaroszek, a producentami są Marta Barańska, Borys Szyc i Tomasz Morawski.

Pierwszy sezon powstanie w oparciu o dwa pierwsze tomy serii z komisarzem Wiktorem Forstem z cyklu pt. „Ekspozycja” oraz „Przewieszenie”. W pierwszym z tytułów turyści dokonują na Giewoncie makabrycznego odkrycia – na ramionach krzyża powieszono pozbawionego ubrań mężczyznę. Sprawę prowadzi komisarz Wiktor Forst, który nie cieszy się dobrą opinią. To, co odkryje razem z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic. „Przewieszenie” rozpoczyna się od serii wypadków w górach, które wstrząsają Podhalem. Stopniowo śledczy zaczynają odkrywać związek pomiędzy ofiarami. Zdaje się, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi Forst. Mężczyzna błyskawicznie dochodzi do tego, że zbrodnie łączą się ze sprawą, nad którą pracował z dziennikarką. Kiedy komisarz zaczyna zbliżać się do rozwiązania sprawy, doganiają do demony przeszłości.

Więcej o serialu, a właściwie o jego obsadzie, pisze Remigiusz Mróz w poście na swoim profilu na Facebooku:

Kolejne zapowiedzi ekranizacji książek Remigiusza Mroza

I to jeszcze nie wszystko! 8 kwietnia 2023 Remigiusz Mróz zapowiedział, że powstanie serial na podstawie powieści „Wybaczam ci. Za projekt ma odpowiadać studio Opus pracujące przy takich produkcjach jak „Ida” i „Zimna wojna”.

Książka nie jest kontynuacją żadnej z wcześniejszych serii, a osobnym tytułem. Autor bestsellerowych kryminałów postawił na pełen napięcia thriller psychologiczny o małżeńskich tajemnicach, nieustannej grze pozorów i mrocznych sekretach. Główna bohaterka, Ina Kobryn prowadzi uporządkowane życie pozbawione większych zmartwień. Wszystko zmienia się, kiedy pewnej nocy dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego facebookowego konta. Przypadkiem zauważa wiadomość o treści “wybaczam ci” przesłaną przez nieznajomą dziewczynę. Rano okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo. Mąż Iny twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest dziewczyna, która odebrała sobie życie, a nadesłana wiadomość znika bez śladu.

Dodatkowo pod koniec marca informowaliśmy, że ekranizacji doczekają się także „Chór zapomnianych głosów” i „Echo z otchłani. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w jednym z naszych wcześniejszych wpisów dotyczącego ekranizacji powieści science fiction Remigiusza Mroza.

Powieści science fiction Remigiusza Mroza zostaną zekranizowane

Źródło zdjęcia znajdującego się na grafice wyróżniającej: Netflix

Jesteś fanem seriali opartych na popularnych seriach książkowych? Koniecznie przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się więcej o adaptacji trylogii Liu Cixin – Problem trzech ciał jako serial oryginalny od Netflixa.