Z okazji 90. urodzin dwukrotnego laureata Nagrody Literackiej Nike, Wiesława Myśliwskiego, ukaże się zbiór publicznych wystąpień i wybranych wywiadów tego wybitnego polskiego pisarza. Premiera książki „W środku jesteśmy baśnią” jest zapowiedziana na 23 marca, jednak już dzisiaj kupicie ją w księgarni internetowej Woblink.

„W środku jesteśmy baśnią” Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski to jeden z najczęściej nagradzanych polskich pisarzy. Swoje utwory tworzy w nurcie chłopskim inspirując się wiejskimi legendami, baśniami i opowieściami.

Książka „W środku jesteśmy baśnią ukaże się w związku z 90. rocznicą urodzin pisarza i pozwoli czytelnikom poznać samego Myśliwskiego, jego życie i proces twórczy. W tomie zawarto także informacje o ważnych dla niego autorach i roli, jaką w jego twórczości odgrywa muzyka. Teksty z „W środku jesteśmy baśnią” noszą cechy przemyśleń filozoficznych i dotyczą takich tematów jak ludzki los, rola pamięci czy relacje między przeznaczeniem a przypadkiem. Dodatkowo w książce znalazły się także wybrane przez Wiesława Myśliwskiego wywiady. Jeśli chcecie przeczytać więcej o Wiesławie Myśliwskim, odsyłamy do tekstu „Wiesław Myśliwski – ciekawostki o dwukrotnym laureacie Nike” zamieszczonym na portalu Czytaj PL.

W środku jesteśmy baśnią
Kup ebooka w przedpremierze na Woblink.com

Książka „W środku jesteśmy baśnią” będzie miała swoją premierę pod koniec marca, jednak już od dziś znajdziecie ją, w formie ebooka, na Woblink.com!

Opis wydawcy:

Myśliwski pozostaje we współczesnej literaturze zjawiskiem wyjątkowym i zasługującym na najwyższą uwagę. Jego powieści, pisane bez pośpiechu, ignorujące literackie mody i rynkowe targowisko próżności, to w rzeczy samej pełne mądrości i dojrzałej wiedzy o życiu traktaty, przypowieści czy – jak pisano – filozoficzne eseje, które nie przestają równocześnie być fascynującymi narracjami, zachęcającymi do lektury wielokrotnej. Dla wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć jak najwięcej o autorze Ucha Igielnego, o jego życiu, pisarstwie, istocie procesu twórczego i o tym, jaką rolę odgrywa w nim muzyka, o ważnych dla niego autorach, przemyśleniach filozoficznych, a także o roli pamięci, pojmowaniu ludzkiego losu, relacji między przypadkiem a przeznaczeniem, poetyką chaosu a żelazną logiką konstrukcji dzieła – zbiór ten jest lekturą obowiązkową, prawdziwą pisarską summą.
Jerzy Illg

Tom ukazuje się z okazji 90. urodzin Wiesława Myśliwskiego. Znalazły się w nim zarówno teksty jego publicznych wystąpień – w tym najsławniejszy: esej Kres kultury chłopskiej – jak i wybrane przez Autora wywiady. Dzięki temu mamy jedyną okazję dowiedzieć się więcej o dzieciństwie i młodości pisarza, o początkach jego literackiej kariery i pracy na etacie redaktora, o długim i szczęśliwym małżeństwie i o tym, dlaczego pisarz nie powinien się śpieszyć. „W środku jesteśmy baśnią”, twierdzi Myśliwski, a my – dzięki tej książce – możemy poznać przynajmniej cząstkę baśni, jaką jest on sam.

Zdjęcie Wiesława Myśliwskiego znajdujące się na grafice wyróżniającej zostało wykonane przez Mariusza Kubika. Pochodzi ze strony https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wieslaw_Mysliwski.JPG