Mamy dla was wspaniałe wieści! Serdecznie witamy Wydawnictwo Agora w naszych woblinkowych progach! Od dziś w naszej księgarni internetowej możecie kupować znakomite książki wydane przez Wydawnictwo Agora nie tylko w formie papierowej, ale także ebooki i audiobooki.

Wydawnictwo Agora w księgarni internetowej Woblink

Od dziś w księgarni internetowej Woblink możecie kupować książki Wydawnictwa Agora nie tylko w formie papierowej, ale również w formie ebooka i audiobooka. Dzięki temu nasza oferta poszerza się o wybrane książki takich autorów, jak Witold Szabłowski, Ryszard Kapuściński, Magdalena Grzebałkowska, Piotr Głuchowski, Anne Applebaum, Adam Wajrak, Jerzy Bralczyk, Adam Michnik, Michał Rusinek czy Paweł Piotr Reszka. Dużą część oferty Wydawnictwa Agora stanowią reportaże, książki historyczne i biografie, dlatego poniżej polecamy wam kilka tytułów non-fiction, po które warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Wydawnictwo Agora – Biografie

Nakładem Wydawnictwa Agora ukazało się kilka głośnych biografii. Wśród nich warto wyróżnić opowieść Karola Sipowicza o Korze, książkę Anny Bikont o legendzie „Solidarności” Jacku Kuroniu oraz nagrodzona nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej książkę „Kieślowski. Zbliżenie”. Ponadto w formie ebooków dostępne są biografie Zbigniewa Wodeckiego („Wodecki. Tak mi wyszło”), Robina Williamsa („Robin”), Anny Przybylskiej („Ania”) i wielu innych artystów.

robin wydawnictwo agora promocja nowości
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową na Woblink.com

Wydawnictwo Agora – Reportaże

Nakładem Wydawnictwa Agora, praktycznie od samego początku działalności, ukazywały się ważne reportaże bądź zbiory felietonów i tekstów non-fiction. Wiele z nich stanowiły rozwinięcia artykułów, które publikowane były na łamach „Gazety Wyborczej”.

Jednym z najważniejszych reportaży wydanych nakładem Agory jest „Diabeł i tabliczka czekolady”, za który Paweł Piotr Reszka otrzymał Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Reportażysta opowiada w niej o Polsce magicznej, ale bez fikcji. Reszka nie boi się tematów kontrowersyjnych. W zbiorze znajdują się teksty o dziewicy, która dała się uwieść Chrystusowi, o blokadzie seksualnej w Lublinie, o dawcach organów, a także leczeniu z homo na hetero.

Woblink diabeł i tabliczka czekolady wydawnictwo agora
Kup ebooka na Woblink.com

Kolejnym ważnym tytułem Agory, jest książka Magdaleny Grzebałkowskiej pt. „1945. Wojna i pokój”, za którą autorka otrzymała m.in. Nagrodę Nike Czytelników. To fascynująca opowieść o tytułowym roku 1945. Z jednej strony był to to rok zakończenia wojny, z drugiej zaś rok przepełniony dramatycznymi wydarzeniami. To dwanaście miesięcy, które zdefiniowały całkowicie skrajne emocje – strach, nadzieja, euforia i rozczarowanie.

Wydawnictwo Agora witamy grzebałkowska 1945
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową na Woblink.com

Przy tej okazji nie można nie wyróżnić książek Anne Applebaum, wybitnej dziennikarki, laureatki Nagrody Pulitzera specjalizującej się w historii Europy Środkowej i Wschodniej, ze szczególnym naciskiem na historię II wojny światowej, Związku Radzieckiego oraz szeroko pojętej tematyki totalitaryzmów. W jej bibliografii znajdują się głośne książki poświęcone wielkiemu głodowi na Ukrainie („Czerwony głód”), sieci radzieckich więzień politycznych („Gułag”) czy obszarom Europy, które po zakończeniu II wojny światowej znalazły się pod strefą wpływów ZSRR („Żelazna kurtyna”).

gułag wydawnictwo agora anna applebaum
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Wydawnictwo Agora – Książki górskie

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się książki poświęcone tematyce górskiej. Wśród nich publikowane są książki o najważniejszych łańcuchach i szczytach górskich oraz znanych taternikach i himalaistach. Nakładem Agory ukazały się książki o Adamie Bieleckim („Spod zamkniętych powiek”), Jerzym Kukuczce („Kukuczka”) Wojtku Kurtyce („Kurtyka. Sztuka wolności”) oraz o Nanga Parbat, ośmiotysięczniku, który do niedawna pozostawał niezdobyty zimą („Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”).

kukuczka agora wydawnictwo woblink
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Wydawnictwo Agora – książki Ryszarda Kapuścińskiego

Jednym z najważniejszych autorów, którego książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Agora jest Ryszard Kapuściński. Od teraz w ofercie Woblinka znajdują się ebooki takich książek, jak „Cesarz”, „Podróże z Herodotem”, „Heban”, „Imperium”.

wydawnictwo agora kapuściński woblink
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Wydawnictwo Agora – pełna oferta ebooków

Pełną ofertę wydawnictwa Agora znajdziecie w specjalnie przygotowanej promocji. Wszystkie ebooki znajdziecie tutaj, natomiast audiobooki tutaj.