Wspomnienia Edwarda Snowdena, książki z serii „Metro 2033”, popularnonaukowe publikacje Neila deGrasse Tysona, biografia Leonardo da Vinci, książki na podstawie gier – wszystkie te pozycje w formie ebooka możecie kupić z rabatem do -50% na Woblinku. Do 25 sierpnia trwa bowiem promocja na ebooki wydawnictwa Insignis. Ebooki możecie kupić nawet za połowę ceny!

Z całej oferty Wydawnictwa Insignis wybraliśmy dla was kilka tytułów, po które koniecznie musicie sięgnąć!

Korea Północna. Dziennik podróży – Michael Palin, tłum. Dorota Malina

Michael Palin – legendarny członek Monty Pythona, zabiera czytelników w podróż po Korei Północnej. Aktor postanowił zabrać ekipę filmową do kraju najbardziej odciętego od świata, o którym krążą różne legendy, a większość z nas kojarzy go z czerwonych pasków programów informacyjnych. Palin rozmawiał z mieszkańcami Korei, nauczycielami, przewodnikami, artystami oraz żołnierzami. Z zebranego materiału powstał serial, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem widzów. W trakcie pobytu w kraju Palin prowadził osobisty dziennik, spisywał w nim swoje spostrzeżenia i obserwacje. Wspomnienia Palina rzecz jasna okraszone zostały dużą dawką niepowtarzalnego poczucia humoru.

wydawnictwo insignis michael palin korea północna
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Astrofizyka dla zabieganych, Neil deGrasse Tyson

Jaka jest natura czasu oraz przestrzeni? Jakie miejsce zajmujemy we wszechświecie? Czy wszechświat nas przenika? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne intrygujące pytania sięgnijcie po książkę “Astrofizyka dla zabieganych Neila deGrasse’a – amerykańskiego astrofizyka i bestsellerowego pisarza. Tyson pisze o skomplikowanych zagadnieniach zwięźle, jasno, często z dużą dawką błyskotliwego poczucia humoru. 

Warte uwagi są również pozostałe tytuły autora: “Kosmiczny zachwyt”, w którym opisuje wszechświat, ten bliski oraz odległy, a także “Kosmiczne rozterki” poruszające takie zagadnienia jak znaczenie życia i wzajemne oddziaływanie na siebie nauki i kultury. 

Astrofizyka Insignis
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Leonardo da Vinci, Walter Isaacson

Po sukcesie „Steve’a Jobsa”, na podstawie tysięcy stron notatek oraz najnowszych odkryć historycznych, Walter Isaacson postanowił opisać życie i dorobek Leonardo da Vinci. Na przeszło 800 stronach przedstawił nowatorskie pomysły, ponadczasowe dzieła i odkrycia włoskiego artysty. Leonardo był nieślubnym dzieckiem, homoseksualistą, mańkutem i wegetarianinem. Na dodatek miał problemy z koncentracją. Jego życiorys pokazuje jednak, że pozornie będąc na gorszej pozycji, wcale nie trzeba pozostać outsiderem. Książka Isaacsona to nie tylko biografia człowieka o wielkim umyśle, ale także znakomita opowieść o źródłach współczesności i duża dawka historii sztuki.

Da Vinci Leonardo
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Metro 2033 

Metro 2033 to jedno z największych współczesnych uniwersów science-fiction. Jego pomysłodawcą jest rosyjski pisarz Dmitry Glukhovsky. W swojej książce „Metro 2033” przedstawił post-apokaliptyczny świat, w którym ludzie, by uchronić się przed katastrofą i promieniowaniem, zamieszkali w tunelach moskiewskiego metra. Trzy książki Glukhovsky’ego zapoczątkowały międzynarodowy cykl – pisarze z całego świata przedstawiają swoje wersje opowieści, lokując fabuły swoich książek w tunelach metra innych miast. Do tej pory w serii ukazało się przeszło 100 książek. 

Wydawnictwo Insignis promocja
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Pamięć nieulotna, Edward Snowden

Kolejną książką, która znalazła się w promocji Woblinka, jest autobiograficzna opowieść Edwarda Snowdena. Amerykanin, były agent CIA, w 2013 roku podjął decyzję, która na zawsze zmieniła jego życie. W wieku 29 lat postanowił zrezygnować z pracy w amerykańskim wywiadzie i ujawnił tajne informacje o tym, że rząd USA pracuje nad systemem inwigilacji, który pozwoliłby w dowolnym momencie rejestrować prywatne połączenia, smsy i e-maile wszystkich obywateli. W „Pamięci nieulotnej” Snowden zdradza kulisy pracy w wywiadzie oraz pobudki, którymi sugerował się przy podjęciu swojej decyzji.

Wydawnictwo Insignis Pamięć Nieulotna
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Będzie bolało, Adam Kay 

Adam Kay, były lekarz stażysta oraz komik, opisał w swojej książce czas spędzony w brytyjskich szpitalach. “Będzie bolało” zostało napisane po niekończących się dyżurach, bezsennych nocach i przepracowanych weekendach. Adam Kay pisze o opiece zdrowotnej w Wielkiej Brytanii fundując czytelnikom nieustanną huśtawkę emocji. Raz będzie przerażająco, innym razem wzruszająco, a także wesoło. Książka pełna jest humoru, jednakże nie czyni to z “Będzie bolało” lektury lekkiej czy odprężającej. Adam Kay przedstawił czytelnikom gorzką opowieść o pełnym wad i niedociągnięć brytyjskim systemie opieki zdrowotnej oraz funkcjonowania tamtejszych placówek. 

Insignis Będzie Bolało
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Pamiętnik księgarza, Shaun Bythell 

Shaun Bythell jest zapalonym bibliofilem, księgarzem i mizantropem pochodzącym z małego szkockiego miasteczka Wigtown. Prowadzi w nim swój własny antykwariat, który przejął pod wpływem nagłego impulsu. Na jego półkach można znaleźć wszystko, zaczynając od Biblii sprzed kilku wieków, aż po pierwsze wydania kryminałów Agathy Christie. “Pamiętnik księgarza” jest szczerym, zabawnym i często pełnym sarkazmu zapisem codzienności Bythella jako księgarza na czele z problematycznymi klientami, ekscentrycznymi pracownikami, pustą kasą, a także emocjami związanymi z niespodziewanym znalezieniem wyjątkowej książki. 

Wydawnictwo Insignis Pamiętnik księgarza
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Niewyjaśnione okoliczności, Richard Shepherd 

“Niewyjaśnione okoliczności” to wyjątkowa pozycja. Jej autor, Richard Shepherd, jest jednym z najważniejszych brytyjskich medyków sądowych. Pracuje nad rozwiązywaniem tajemnic śmierci – kiedy ktoś ginie w niewyjaśnionych okolicznościach to zadaniem doktora Shepherda jest ustalenie przyczyny zgonu. W “Niewyjaśnionych okolicznościach” opisuje najgłośniejsze sprawy przy których pracował takie jak zabójstwo Rachel Nickell, atak na World Trade Center, masakrę w Hungerfordzie oraz śmiertelny wypadek księżnej Diany.

Wydawnictwo insignis: niewyjaśnione okoliczności
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Książki na podstawie gier

Zazwyczaj, gdy mówimy o filmach czy grach, to zastanawiamy się czy ich fabuły powstały w oparciu o książkę. Każdy z nas zna powiedzenie „najpierw książka, potem film”. Wydawnictwo Insignis proponuje odwrócenie tej tendencji. W swojej ofercie ma bowiem wiele powieści, które powstały w oparciu o grę komputerową. W promocji znajdziecie ebooki, których fabuły osadzone są w światach Assassin’s Creed, DragonAge, Mass Effect, Battlefield 3, World of Warcraft i wielu innych.

Cisza przed burzą
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Rzeczozmęcznie, James Wallman 

Kupujemy i posiadamy znacznie więcej niż potrzebujemy. W konsekwencji stajemy się właścicielami stosów ubrań, których nigdy nie założymy, nieużywanego sprzętu i wielu innych przedmiotów, które nigdy nie będą nam do niczego potrzebne. James Wallman, autor “Rzeczozmęczenia” pokazuje jakie są źródła tytułowego problemu oraz odsłania jego przyczyny i skutki. Pokazuje również w jaki sposób możemy wyrwać się z sideł niepohamowanej konsumpcji, zrezygnować z nadmiaru przedmiotów zagracających nasze mieszkania i zredukować zbędne koszty do minimum. 

Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Promocja na ebooki Wydawnictwa Insignis trwa do 25 sierpnia. Udanych łowów! 

promocja insignis wydawnictwo do -50%
ebooka Znajdź promocję na Woblink.com