Tylko dziś prawdziwa perełka wśród promocji. Wszystkie ebooki książek wydanych przez Wydawnictwo Czarne została przeceniona aż do -55%!

Tylko dziś, w księgarni internetowej Woblink, cała oferta na ebooki Wydawnictwa Czarne w promocji do -55%! Przy okazji promocji postanowiliśmy przybliżyć wam najciekawsze serie wydawnictwa. Nie sposób opisać wszystkich, ponieważ jest ich blisko trzydzieści. Mimo że większość z nich stanowi literatura non-fiction, to każda seria ma swój odrębny charakter i identyfikację wizualną.

Czarne do -55 wydawnictwo
Promocja Wydawnictwo Czarne do -55% na Woblink.com

Wydawnictwo Czarne – REPORTAŻ

czarne żeby nie było śladów
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Na początek grzechem byłoby nie wspomnieć o serii REPORTAŻ, w której ukazały się najbardziej znane tytuły Wydawnictwa. W serii z charakterystyczną pastelową obramówką na okładce, wydane zostały książki m.in. noblistki Swietłany Aleksijewicz, Jeana Hatzfelda, Elisabeth Åsbrink, Wojciecha Tochmana, Mariusza Szczygła, Filipa Springera czy Cezarego Łazarewicza. Serię charakteryzują reportaże o charakterze społecznym. Poruszane w nich są opowieści o mniejszościach etnicznych i narodowych, głośne sprawy sądowe, losach mieszkańców terenów ogarniętych wojną czy relacje reporterów z najdalszych zakątków świata.

Wydawnictwo Czarne – SULINA

czarne do -55% wydawnictwo
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Jedną z najbardziej charakterystycznych serii reporterskich na rynku jest SULINA, poświęcona głównie Europie Wschodniej i Środkowej. Seria odznacza się wyjątkową oprawą graficzną, ciężko na księgarnianych półkach przeoczyć schludne, białe wydania się z czarno-białymi zdjęciami na okładce. W serii ukazały się książki m.in. o Polsce (Hajstry, Kiczery) , Węgrzech (Czardasz z mangalicą, Via Carpatia, Langosz w jurcie), Ukrainie (Tatuaż z Tryzubem) Albanii (Błoto słodsze niż miód), szeroko pojętych Bałkanach (Bałkańskie upiory) oraz poświęconych miastom (Mińsk, Petersburg, Bukareszt).

Wydawnictwo Czarne – ORIENT EXPRESS

WYDAWNICTWO CZARNE DO -55%
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

Miłośnikom odległych krajów dedykowana jest seria ORIENT EXPRESS. Wydawane są w niej przede wszystkim wspomnienia z dalekich podróży. Trzon serii stanowią książki Paula Theroux – weterana podróży pociągiem.

Jedną z najambitniejszych tras pokonał w latach 70. XX wieku z Londynu do Tokio. W trakcie wyprawy poruszał się m.in. kultowym Orient Expressem oraz koleją transsyberyjską. Zapiski z podróży spisał w przeszło 700-stronicowej książce pt. Wielki bazar kolejowy. Co ciekawe wiele lat później, w 2005 roku, powtórzył tę trasę, by skonfrontować swoje doświadczenia z młodości oraz zobaczyć, jak zmienił się świat.

Jechałem Żelaznym Kogutem to zaś opowieść o kolejowej wyprawie przez Chiny. Ostatni pociąg do zona verde to zapis jego lądowej wyprawy z Kapsztadu do Angoli. Wśród książek Theroux znajdują się też wspomnienia z podróży przez Amerykę Południową Starym Ekspresem Patagońskim.

Wydawnictwo Czarne – SERIA AMERYKAŃSKA

czarne san francisco wydawnictwo
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

W 2012 roku, od wydania książki „Poniedziałkowe dzieci” Patti Smith, można liczyć początki SERII AMERYKAŃSKĄ. Nowa seria szybko znalazła uznanie wśród Polskich czytelników. Mowa zarówno o literaturze amerykańskiej, jak i książkach o Stanach Zjednoczonych. W serii ukazały się wspomnienia i listy legend muzyki i ikon popkultury, takich jak, wspomniana już, Patti Smith, Bob Dylan, Kim Gordon, Johnny Cash czy Allen Ginsberg i John Kerouac, książki o zamachu na Martina Luthera Kinga, mormonach i Indianach, a także monografie miast – San Francisco czy Detroit.

Wydawnictwo Czarne – BIOGRAFIE

Wśród książek non-fiction Wydawnictwa Czarne sporą część stanowią BIOGRAFIE. To za nie wydawnictwo często otrzymuje nominacje do prestiżowych nagród literackich. Premiery biografii często wiążą się z organizacją wystaw, spotkań, dyskusji wokół ich bohaterów. Tak było przy okazji głośnej książki Angeliki Kuźniak o Stryjeńskiej, dwutomowej biografii Gombrowicza Klementyny Suchanow, efektu tytanicznej pracy, czy kontrowersyjnej opowieści o Makuszyńskim Mariusza Urbanka.

Wydawnictwo Czarne – MIASTA

czarne wydawnictwo o północy w pera palace
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

W 2016 roku ukazała się pierwsza książka z serii MIASTA. O północy w Pera Palace. Narodziny współczesnego Stambułu otworzyła serię monografii poświęconych historycznym metropoliom z całego świata. Do tej pory ukazało się jeszcze kilka książek, m.in. o Hawanie, Salonikach czy Mekce. Do tej pory to „najświeższa” seria w stajni Wydawnictwa Czarne.

Wydawnictwo Czarne – MENAŻERIA

czarne non fiction dwanaście srok za ogon
Kup ebooka w promocji na Woblink.com

MENAŻERIA to kolejna seria Wydawnictwa z pogranicza reportażu i eseju. Tym razem poświęcona jest ludzkiej fascynacji zwierzętami. Większość książek MENAŻERII stanowią książki o ptakach – krukach, jastrzębiach, znanych drapieżnikach.

W 2016 roku w serii ukazała się książka Dwanaście srok za ogon Stanisława Łubieńskiego. To zbiór esejów o birdwatchingu – zyskującym coraz większą popularność hobby, polegającym na obserwacji rzadkich gatunków ptaków. Łubieński z dużą dawką humoru, erudycji i wiedzy opowiada o ptakach i życiu skupionym wokół obserwacji ich cyklu życia. Książka była nominowana do Nike, Nagrody Literackiej Gdynia i Paszportów Polityki.

Historia Wydawnictwa Czarne

Jeżeli jesteście ciekawi historii tego wyjątkowego wydawnictwa, to koniecznie zajrzyjcie do artykułu opublikowanego na portalu naszej zaprzyjaźnionej redakcji Czytaj PL.

Opowiadając Czarne – historia unikalnego wydawnictwa

Wybrał i opisał Kuba Krasny