Camilla Läckberg, Remigiusz Mróz, Robert Małecki, Meg Mason, Jüne Plã – książki tych pisarzy i pisarek, w formie ebooków, kupowaliście w kwietniu najczęściej. W pierwszej dziesiątce bestsellerów tego miesiąca największą popularnością cieszą się nowości, zwłaszcza te kryminale. Na liście nie zabrakło również powieści obyczajowych, literatury pięknej i tytułów z literatury faktu. Oto bestsellery kwiecień 2022.

Bestsellery kwiecień 2022 – ebooki promocja
Znajdź promocję na Woblink.com

Bestsellery kwiecień 2022 – ebooki

I miejsce: Mentalista – Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

Listę bestsellerów kwietnia otwiera „Mentalista”. Powieść ta jest pierwszą częścią nowej serii kryminalnej topowej szwedzkiej pisaki Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa, wielokrotnie nagradzanego mentalisty. W centrum Sztokholmu dochodzi do odkrycia skrzyni ze zwłokami kobiety. Ciało ofiary zostało przebite mieczami. Jest to nieudana magiczna sztuczka czy może brutalne morderstwo? Prowadząca śledztwo inspektor Mina Dabiri udaje się po pomoc do mentalisty Vincenta Waldera. Szybko okazuje się, że sprawa jest łudząco podobna do jednej z wcześniejszych zbrodni. Dla Miny i Vincenta staje się jasne, że ścigają seryjnego mordercę.

bestsellery kwiecień 2022: Mentalista
Znajdź ebooka na Woblink.com

II miejsce: Wstyd – Robert Małecki

Drugie miejsce zajmuje thriller kryminalny laureata Nagrody Wielkiego Kalibru 2022, Roberta Małeckiego. Bohaterką powieści jest Julia Karlińska, eks policjantka, a obecnie nauczycielka historii samotnie wychowująca nastoletnich bliźniaków. Niespodziewanie jej miastem wstrząsa wiadomość o morderstwie znanego profesora matematyki. Niedługo później dochodzi do kolejnej tragedii – jeden z synów Karlińskiej znika bez śladu. Kiedy okazuje się, że chłopak nie żyje, bohaterka postanawia zrobić wszystko, aby odnaleźć winnego. Szybko dochodzi do wniosku, że obie sprawy są ze sobą ściśle powiązane.

bestsellery kwiecień 2022: Wstyd
Znajdź ebooka na Woblink.com

III miejsce: Smutek i rozkosz – Meg Mason

Pierwszą trójkę najchętniej kupowanych ebooków zamyka „Smutek i rozkosz” Meg Mason. To pełna emocji książka o miłości i chorobie psychicznej. Martha od zawsze czuła, że coś jest z nią nie tak. Wszyscy doradzali jej, żeby się w końcu ogarnęła. Próbowała, jednak przez większość czasu miała ochotę ukryć się pod stołem i płakać. Nieoczekiwanie po latach słyszy od lekarza prawidłową diagnozę. Martha sądzi, że na wszystko jej już dla niej za późno. A może nie? Powieść znalazła się na krótkiej liście nominowanych do tegorocznej edycji Women’s Prize for Fiction.

bestsellery kwiecień 2022: Smutek i rozkosz
Znajdź ebooka na Woblink.com

IV miejsce: Skazanie – Remigiusz Mróz

Zaraz za podium uplasował się Remigiusz Mróz z piętnastym tomem bestsellerowej serii o Joannie Chyłce. Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu bohaterka liczy na podjęcie głośnej obrony mogącej odratować jej karierę. Jednak Chyłka otrzymuję sprawę, której nie chciał prowadzić nikt inny. Na dodatek to ona będzie miała wystąpić w charakterze oskarżyciela subsydiarnego. Zgłasza się do niej matka młodej samobójczyni. Kobieta twierdzi, że jej córka nie odebrała sobie życia. Prokuratorzy raz za razem umarzają postępowanie w tej sprawie. Dociekliwa Joanna Chyłka szybko orientuje się, że doszło zarówno do uchybień proceduralnych, jak i manipulacji.

bestsellery kwiecień 2022: Skazanie
Znajdź ebooka na Woblink.com

V miejsce: Fighter – Paulina Świst

Piąte miejsca zajął „Fighter” Pauliny Świst, w którym literacki świat zderzy się z brutalnością przestępczej rzeczywistości. Pola Werner jest autorką bestsellerowych książek. Podczas researchu do nowego tytułu trafia na trop firmy VeroMax. Niedługo później zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. Prosi o pomoc swojego wydawcę, który decyduje się załatwić Poli ochroniarza. Wybór pada na Patryka „Cwibela” Cybulskiego, właściciela firmy ochroniarskiej i gwiazdy MMA. Okazuje się, że mężczyzna również ma zatarg z VeroMaksem. Szybko okazuje się, że to nie jedyna rzecz, która połączy dwójkę bohaterów…

bestsellery kwiecień 2022: Fighter
Znajdź ebooka na Woblink.com

VI miejsce: Nieznajomy z samolotu – T. L. Swan

Nieznajomy z samolotu” T. L. Swan to pierwszy tom serii „Bracia Miles”. Emily Foster wraca ze ślubu koleżanki. W skutek zaskakujących wydarzeń otrzymuje propozycję lotu w pierwszej klasie. Dostaje miejsce obok wyjątkowo przystojnego mężczyzny, z którym flituję całą podróż. Dodatkowo, z powodu złej pogody, pasażerowie spędzają jeden dzień w Bostonie. Mija dwanaście miesięcy – dla Emily wszystko, co czego doszło podczas powrotu do Nowego Jorku, jest tylko wspomnieniem. Kiedy zaczyna nową pracę i poznaje swojego przełożonego, dociera do niej jak bardzo się myliła…

Znajdź ebooka na Woblink.com

VII miejsce: Naznaczeni grzechem – Cora Reilly

Kolejnym tytułem na kwietniowej liście bestsellerów jest pierwszy tom z serii „Grzechy ojców”, w której Cory Reilly przedstawia historie dorosłych dzieci bohaterów znanych „Złączonych”. W „Naznaczonych grzechem” autorka opowiada o losach Marcelli Vitiello, córki Luki i Arii. Dziewczyna dorastała zamknięta w złotej klatce, otoczona przez wianuszek ochroniarzy. Teraz może paść ofiarą Maddoxa, który chce, aby Luka zapłacił za wszystkie swoje zbrodnie. A co zaboli go bardziej niż strata ukochanej córki?

Znajdź ebooka na Woblink.com

VIII miejsce: Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności – Jüne Plã

Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności” to międzynarodowy bestseller, który sprzedał się w samej Francji w nakładzie przekraczającym 500 000 egzemplarzy. Jüne Plã przedstawia 1001 sposobów na sprawienie przyjemności sobie i nie tylko sobie. Pisze również o tym, jak czerpać z seksu jeszcze więcej radości i jak skutecznie zadowolić swojego partnera lub partnerkę.

Znajdź ebooka na Woblink.com

IX miejsce: O włos – Katarzyna Bonda

Na przedostatnim miejscu uplasowała się najnowsza powieść Katarzyny Bondy pt. „O włos”. W Lesie Kabackim dochodzi do zabójstwa dwóch młodych dziewczyn. W trakcie przeszukiwania okolicy śledczy trafiają na związany zieloną wstążką pukiel blond włosów, który nie należał do żadnej z ofiar. Do akcji wkracza detektyw Jakub Sobieski. Okazuje się, że tropy prowadzą do zagadkowej zbrodni z przeszłości. Czy detektyw  zdoła namierzyć sprawcę, nim dojdzie do kolejnej tragedii? Tytuł ten otwiera nową serię kryminalną z Jakubem Sobierskim w roli głównej.

Znajdź ebooka na Woblink.com

X miejsce: Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina – Krystyna Kurczab-Redlich

Pierwszą dziesiątkę zamyka wnikliwa biografia Władimira Putina pióra Krystyny Kurczab-Redlich, znawczyni problematyki rosyjskiej. „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina” jest wyczerpującą, liczącą kilkaset stron opowieścią o losach Putina w drodze po władzę. Polska dziennikarka i wieloletnia korespondentka w Rosji pisze o manipulacjach, układach i przestępstwach rosyjskiego prezydenta, który dzięki kontaktom z oligarchami był w stanie dotrzeć na sam szczyt. 

Znajdź ebooka na Woblink.com

Bestsellery kwiecień 2022 – druga dziesiątka

XI miejsce: Jedno po drugim – Ruth Ware

XII miejsce: Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi – Andrzej Dragan

XIII miejsce: Ochroniarz 2. Wilk – Meg Adams

XIV miejsce: Prawdziwa narzeczona – Wiktoria Lange

XV miejsce: Pozdrowienia z Warszawy. Polski wywiad, CIA i wyjątkowy sojusz – John Pomfret

XVI miejsce: Saga wołyńska. Głód – Joanna Jax

XVII miejsce: Propozycja dżentelmena – Julia Quinn

XVIII miejsce: Tylko złudzenie – Joanna Chwistek

XIX miejsce: Ławrusznik – Paulina Jurga

XX miejsce: Sen o okapi – Mariana Leky