30 stycznia swoją premierę będzie miała powieść „Jestem głód”, nowej książki Petry Dvořákovej, autorki „Wron” – wydawniczego fenomenu 2022 roku. To poruszająca opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Już teraz ebooka tego tytułu znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com.

Premiera „Jestem głód” – nowa książka Petry Dvořákovej

ebook jestem głód
Kup ebooka Jestem głód na Woblink.com

„Jestem głód” Petry Dvořákovej – nowa książka najpopularniejszej czeskiej pisarki w Polsce. Tytuł ten ukaże się na naszym rynku nakładem wydawnictwa Stara Szkoła, w tłumaczeniu Mirosława Śmigielskiego. Data premiery „Jestem głód” została zaplanowana na 30 stycznia, ale już teraz ebooka powieści znajdziecie w przedsprzedaży w księgarni Woblink.

„Jestem głód” – premiera przejmującej opowieści z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Główna bohaterka to uzdolniona plastycznie dziewczynka, która wychowuje się w opresyjnej rodzinie. Aby nie zatracić się w przytłaczającej relacji z matką i odnaleźć własną drogę, własne uczucia i własne ja, musi uciec jak najszybciej i dokądkolwiek. Czytelnik towarzyszy bohaterce przez trzydzieści dwa lata pełne rozterek, upadków, a także wzlotów. Razem z nią dojrzewa, kocha, cieszy się i cierpi, stając się gościem w tym niezwykle intymnym świecie.

„Wrony” Petra Dvořáková

ebook audiobook wrony
Kup audiobooka lub ebooka Wrony na Woblink.com

„Wrony” to kameralna opowieść o świetle i mroku, która podbiła serca polskich czytelników. Dwunastoletnia Basia, jej starsza siostra Kasia i rodzice tworzą pozornie typową, szczęśliwą rodzinę. Jednak pod powłoką normalności kryją się wzajemne pretensje, problemy oraz brak zrozumienia. Dojrzewająca Basia zaczyna odkrywać w sobie talent plastyczny. Niestety im bardziej stara się żyć w zgodzie z samą sobą, tym usilniej rodzina chce ściągnąć ją ku przeciętności i bierności.

Czy dwunastolatka ma szansę na ucieczkę z życiowej pułapki? Czy przepaść między nią a rodzicami jest możliwa do przeskoczenia?

Książka ta była trzecim najczęściej wybieranym tytułem w akcji Czytaj PL 2022.

Petra Dvořáková to urodzona w 1977 roku czeska pisarka, scenarzystka i publicystka. Pracowała jako pielęgniarka. Podczas długiej choroby syna napisała swoją debiutancką książkę – zbiór rozmów na temat wiary pt. „Spełnionesny”. Tytuł ten został nagrodzony najważniejszą czeską nagrodą literacką Magnesia Litera. W swoich książkach kładzie nacisk na istotne problemy społeczne, co doskonale obrazują „Wrony”.

Jeśli interesują Cię inne nadchodzące premiery książkowe – zobacz przygotowane przez nas zapowiedzi książkowe 2023.