Pierwszy miesiąc nowego roku jest już za nami. Przedstawiliśmy ostatnio ebookowe bestsellery stycznia, więc tym razem postanowiliśmy skupić się na audiobookach, po które w minionym miesiącu sięgaliście najczęściej. Na liście znalazły się nowości, nagradzane tytuły, a także klasyki literatury. Oto bestsellery stycznia 2020!

Bestsellery stycznia 2020 – audiobooki

I miejsce: Zimowla – Dominika Słowik

Pierwsze miejsce na liście „Bestsellery stycznia 2020” zajął audiobook „Zimowla” Dominiki Słowik. Za ten tytuł autorka otrzymała w styczniu Paszport Polityki w kategorii literatura. Akcja „Zimowli” rozgrywa się w Cukrówce, małym miasteczku położonym w Dolinie Zmornickiej. Życie płynie tam bardzo powoli. Do czasu, aż zaczynają dziać się tam dziwne rzeczy. Szara codzienność zostaje przerwana nietypowymi zachowaniami mieszkańców Cukrówki i tajemniczymi zdarzeniami do jakich dochodzi w miasteczku.

Bestsellery stycznia 2020
Kup audiobooka na Woblink.com

II miejsce: Mistrz i Małgorzata – Michaił Bułhakow

„Mistrz i Małgorzata” to jedna z najważniejszych powieści ubiegłego wieku, która na stałe weszła do kanonu światowej literatury. Do rozmowy dwóch moskiewskich literatów wtrąca się pewien dziwny cudzoziemiec. Wydarzenie to rozpocznie serię tajemniczych i niewyjaśnionych zdarzeń, do jakich zacznie dochodzić w stolicy Związku Radzieckiego. Zwieńczeniem wszystkich tych zjawisk będzie niezapomniany bal u szatana. Audiobook „Mistrz i Małgorzata” to superprodukcja z Magdaleną Różdżką i Andrzejem Chyrą w rolach głównych.

Kup audiobooka na Woblink.com

III miejsce: Zadra – Robert Małecki 

„Zadra” to najnowsza powieść kryminalna Roberta Małeckiego i trzecia część cyklu z komisarzem Bernardem Grossem w roli głównej. Gross bada sprawę odnalezionych niedaleko Grodna kości. Jest to pełna napięcia i mroku opowieść o niszczącej sile miłości oraz o śmierci przedwcześnie zabierającej bliskich.

Bestsellery stycznia 2020
Kup audiobooka na Woblink.com

IV miejsce: Roztopy – Jędrzej Pasierski

Na czwartym miejscu znalazła się druga część kryminalnego cyklu Jędrzeja Pasierskiego, „Roztopy”. Kiedy po zimie przychodzą roztopy, policja odnajduje w lesie zwłoki. Kim jest zamordowana osoba i jaki związek ma z Joanną Pascho, lekarką z Warszawy, która dopiero co przeprowadziła się w góry? Z tymi pytaniami będzie musiała zmierzyć się Nina Warwiłow. W celu rozwiązania zagadki będzie musiała zagłębić się w mroczną przeszłość małej beskidzkiej wioski.

Kup audiobooka na Woblink.com

V miejsce: Głosy z zaświatów – Remigiusz Mróz 

„Głosy z zaświatów” to najnowsza powieść Remigiusza Mroza i kontynuacja bestsellera „Listy zza grobu”. Seweryn Zaorski zaczyna układać swoje życie od nowa. Niestety do zakładu patomorfologii w Żeromicach zaczynają trafiać ciała dzieci z całej okolicy. Nikt nie jest w stanie dociec przyczyny tajemniczych zgonów – nic nie wskazuje na to, że dzieci padły ofiarą morderstwa. Kto jest winny ich śmierci? Czy ma to jakiś związek z dziwnymi wiadomościami jakie zaczął otrzymywać Seweryn?

Bestsellery stycznia 2020
Kup audiobooka na Woblink.com

VI miejsce: Dom bez klamek – Jędrzej Pasierski

To pierwszy tom otwierający serię kryminalną Jędrzeja Pasierskiego. W szpitalu psychiatrycznym, znajdującym się w Weseliskach, jedna z pielęgniarek dokonuje przerażającego odkrycia. Odnajduje zwłoki jednego z pacjentów. Mężczyzna padł ofiarą makabrycznego morderstwa. Oddział, na którym doszło do zbrodni zostaje zamknięty. Policja podejrzewa, że sprawcą jest ktoś z personelu albo pacjentów. Na rozwiązaniem sprawy pracuje młoda i ambitna podkomisarz Nina Warwiłow.

Kup audiobooka na Woblink.com

VII miejsce: Bieguni – Olga Tokarczuk

„Bieguni” to jeden z najważniejszych tytułów w dorobku Olgi Tokarczuk. To za tę pozycję otrzymała nagrodę Nike, a w tłumaczeniu Jennifer Croft „Biegunów” nagrodzono Bookerem. Tokarczuk, w kilkunastu epizodach o podróżnikach z różnych epok i części świata, pisze o podróżach – metafizycznych i egzystencjalnych.

Bestsellery stycznia 2020
Kup audiobooka na Woblink.com

VIII miejsce: Żmijowisko – Wojciech Chmielarz

Na liście „Bestsellery stycznia 2020” nie zabrakło „Żmijowiska” Wojciecha Chmielarza. Obecność tego tytułu nie dziwi, zwłaszcza ze względu na niedawną premierę serialu Canal+, który powstał w oparciu o tę powieść. Autor w „Żmijowisku” opowiedział historię grupy przyjaciół, która postanowiła spędzić wakacje w tytułowej miejscowości. Jednego z wieczorów znika bez śladu córka jednej z par. Poszukiwania nie odniosły skutku – ani policji, ani rodzicom nie uda się odnaleźć nastoletniej Ady. Rok później ojciec dziewczyny wraca do Żmijowiska aby jeszcze raz poszukać córki.

Kup audiobooka na Woblink.com

IX miejsce:  Prawiek i inne czasy – Olga Tokarczuk

Kolejną powieścią Olgi Tokarczuk z listy jest książka „Prawiek i inne czasy”. Za ten tytuł autorka otrzymała Paszport Polityki, Nagrodę Fundacji im. Kościelskich i nominację do Nagrody Literackiej Nike. Tytułowy Prawiek to wieś położona w centrum Polski. W tym miejscu codzienność i niezwykłość, mit i rzeczywistość splatają się ze sobą, a zwykłe życie jest ważniejsze od wielkich zdarzeń. Kilka rodzin zamieszkujących Prawiek walczy o przyszłość i szczęście – opowieść jaką przedstawia Tokarczuk składa się na uniwersalną opowieść o czasie oraz ludzkim losie.

Bestsellery stycznia 2020
Kup audiobooka na Woblink.com

X miejsce:  A co ciebie obchodzi, co myślą inni? – Richard P. Feynman

Richard P. Feynmanto laureat Nagrody Nobla i genialny fizyk. W książce „A co ciebie obchodzi, co myślą inni” zebrano najciekawsze historie z jego niezwykłego życia. Feynman opowiada między innymi o śledztwie w sprawie przyczyn katastrofy promu Challenger, a także o tajnikach inżynierii kosmicznej czy podstawowych prawach fizyki.

Kup audiobooka na Woblink.com

Bestsellery stycznia 2020 – druga dziesiątka

XI. W imię natury Jędrzej Pasierski

XII. Cienie – Wojciech Chmielarz

XIII. Pionek – Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński

XIV. Łódzka trylogia kryminalna Krzysztof Domaradzki

XV. Mitologia – Jan Parandowski

XVI. Quo Vadis – Henryk Sienkiewicz

XVII. ChrobotTomasz Michniewicz

XVIII Dom Dzienny, dom nocny – Olga Tokarczuk

XIX. Przejęcie – Wojciech Chmielarz

XX. Prowadź swój pług przez kości umarłych – Olga Tokarczuk

 

Wszystkie audiobooki z powyższej listy znajdziecie w promocji, która potrwa do 20 lutego.