Świat Książki jest jednym z popularniejszych polskich wydawnictw. Specjalizuje się w literaturze pięknej, jednak w ofercie oficyny znajdują się także biografie, książki historyczne, a także literatura faktu. Wśród bestsellerów Świata Książki nie zabrakło również kryminałów, powieści sensacyjnych, literatury popularnonaukowej i poradników. Z okazji pojawienia się oferty tego wydawnictwa na Woblinku, przygotowaliśmy zestawienie TOP 10 tytułów Świata Książki.

 Świat Książki bestsellery – TOP 10 tytułów

Gdzie śpiewają raki – Delia Owens, tłum. Bohdan Maliborski

Świat Książki: Gdzie świewają raki Delia Owens
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Gdzie śpiewają raki na Woblink.com

Jednym z najgłośniejszych tytułów, jaki ukazał się nakładem wydawnictwa Świat Książki, jest powieść „Gdzie śpiewają raki” Deli Owens. To światowa sensacja bijąca wszelkie rekordy popularności. Książka przykuła uwagę przeszło 13 milionów czytelników. Była międzynarodowym bestsellerem i najlepsza książką roku „New York Timesa”, a „Business Insider” określił ją mianem najważniejszej książki dekady.

Owens przedstawia odludne mokradła wybrzeży Karoliny Północnej z perspektywy porzuconego dziecka. Samotna dziewczynka otwiera nam oczy na cuda – i zagrożenia – jej prywatnego świata. Dojmująco piękna powieść… Kryminał na kanwie morderstwa, ponadczasowa gawęda i celebracja przyrody w jednym.
THE NEW YORK TIMES BOOK REVIEW

Pogłoski o Dziewczynie z Bagien od lat krążyły po sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej, Barkley Cove. Dlatego pod koniec 1969 roku, kiedy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase’a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej Dziewczyną z Bagien.

Jednak Kya nie jest taka, jak o niej mówią. To wrażliwa i inteligentna dziewczyna, której udało się przez wiele lat samotnie przetrwać na bagnach nazywanych przez nią domem. Przyjaźni szukała wśród mew, a całą wiedzę czerpała z natury. Gdy nieokiełznane piękno dziewczyny intryguje dwóch młodych mężczyzn z miasteczka, Kya otwiera się na nowe doznania i wtedy zaczynają dziać się rzeczy niewyobrażalne.

„Gdzie śpiewają raki” to piękna, wzruszająca opowieść o dojrzewaniu, a także oda do świata przyrody. Na kartach powieści autorka pokazuje, że dzieciństwo nas kształtuje i że każdy bez wyjątku podlega nieokiełznanym sekretnym siłom natury.

W 2022 roku ukazała się ekranizacja powieści w reżyserii Olivii Newman z Daisy Edgar-Jones w roli głównej.

Słowik – Hannah Kristin, tłum. Barbara Górecka

Świat Książki: Słowik Hannah Kristin
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Słowik na Woblink.com

Kolejną książką wydaną przez Świat Książki, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest „Słowik” Hannah Kristin. To zainspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o odwadze, sile oraz determinacji kobiet, która zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

Głównymi bohaterkami „Słowika” są dwie siostry, Isabelle i Vianne. Dzieli je wszystko – wiek, okoliczności, w jakich przyszło im się wychowywać i doświadczenie. Gdy w 1940 roku do Francji wkracza niemiecka armia, każda z nich rozpoczyna własną, pełną niebezpieczeństw drogę do miłości, wolności i przetrwania.

Cechująca się buntowniczym nastawieniem Isabelle, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, przyłącza się do ruchu oporu. Vianne, opuszczona przez zmobilizowanego męża, musi przyjąć do swojego domu wroga. Cena za ocalenie dzieci i własnego życia z czajem staje się bardzo wysoka.

„Słowik” zaraz po premierze zyskał status międzynarodowego megabestsellera. Powieść została sprzedana w milionach egzemplarzy, przez ponad 75 tygodni nie opuszczała listy bestsellerów „New York Timesa” i została książką roku Amazon, iTunes, BuzzFeed, Library Journal, Paste i Wall Street Journal.

Potęga podświadomości – Joseph Murphy, tłum. Ewa Westwalewicz-Mogilska

Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Potęga podświadomości na Woblink.com

Joseph Murphy jest filozofem, pisarzem, nauczycielem, a przede wszystkim prekursorem myślenia pozytywnego. Często uważa się go za twórcę literatury motywacyjnej. Jego najważniejsze, a równocześnie najpopularniejsze dzieło to „Potęga świadomości”.

Książka została wydana po raz pierwszy w 1963 roku i błyskawicznie stała się bestsellerem, którym pozostaje do dzisiaj.  Autor prezentuje w nie podstawową zasadę: jeśli w coś uwierzysz i zwizualizujesz to w swoim umyśle, możesz usunąć powstrzymujące cię podświadome przeszkody i osiągnąć cel, sprawiając, że wiara stanie się rzeczywistością.

„Potęga podświadomości” zawiera szereg prostych technik, dzięki którym czytelnik jest w stanie odblokować swój umysł i osiągnąć wymarzony sukces.  Poradnik ma pomagać uwolnić umysł, a autor na jego kartach przekazuje umożliwiające to praktyczne wskazówki.

W 2020 roku ukazało się nowe wydanie „Potęgi podświadomości” uzupełnione o niepublikowane wcześniej komentarze autora.

W ofercie wydawnictwa Świat Książki znajduje się również „Potęga podświadomości 2.0”, w której coach i doradca C. James Jensen uzupełnił poradnik Josepha Murphy’ego o nowe lekcje i narzędzia do ćwiczeń.

Chodź ze mną – Łukasz Orbitowski

Świat Książki: Chodź ze mną Łukasz Orbitowski
Kup książkę papierową lub ebooka Chodź ze mną na Woblink.com

„Chodź ze mną” Łukasza Orbitowskiego to powieść opisywana jako doskonała analiza wielkich tajemnic i namiętności kładących się cieniem na życiu najbliższych. Za inspirację posłużyła Orbitowskiemu między innymi zaczerpnięta z prasy historia zagadkowego obiektu latającego, który spadł do basenu portowego w Gdyni pod koniec lat pięćdziesiątych.

Czy była to satelita? Odłamek meteorytu? A może coś innego?

1958 rok: dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, Helena, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Obiekt jej uczuć, Kola, jest starszy i żonaty. Niemożliwa do spełnienia w Polsce Ludowej miłość zmusza parę do brawurowej ucieczki do Szwecji. Zakochani wyruszają w podróż ku szczęściu, jednak nie znają ceny jaką przyjdzie im zapłacić za wspólne życie. Czy uda im się odnaleźć bezpieczną przystań?

2017 rok: czterdziestoletni kucharz Dustin jest synem Heleny. Właśnie usłyszał od matki opowieść o ucieczka oraz ojcu, którego nie miał okazji poznać. Teraz musi skonfrontować się ze swoim pochodzeniem, prawdą o przeszłości matki i własnym narastającym szaleństwem.

Obca – Diana Gabaldon, tłum. Maciejka Mazan

Kup książkę papierową lub ebooka Chodź ze mną na Woblink.com

W gronie bestsellerów Świata Książki znalazła się także „Obca” otwierająca popularną sagę Diany Gabaldon o podróżniczce w czasie Claire Randall i osiemnastowiecznym Szkocie Jamiem Fraserze.

Rok 1945, Claire Randall, pielęgniarka pracująca podczas wojny w szpitalu polowym, wraca z frontu i spędza z mężem upragnione wakacje w Szkocji. W czasie jednego ze spacerów para natrafia na kamienny krąg. Kiedy Claire dotyka skały niepodziewanie zostaje przeniesiona do roku 1743. Nieoczekiwanie bohaterka zjawia się w świecie pełnym niebezpieczeństw. Mało tego! Dostaje się w sam środek intryg właścicieli ziemskich i spisków szpiegów, które zagrażają jej życiu i mogą złamać serce.

Doskonałe połączenie powieści przygodowej, historycznej, fantastyki i romansu. Opowieść o wielkiej miłości, rozgrywająca się w dwóch planach czasowych: współcześnie i w XVIII wieku.Wspaniała zabawa… fantastyczne przygody… romans… seks… Idealna lektura, by oderwać się od rzeczywistości!
„San Francisco Chronicle”

Pozostałe tomy, jakie ukazały się w cyklu to „Uwięziona w bursztynie”, „Podróżniczka”, „Jesienne werble”, „Ognisty krzyż”, „Tchnienie śniegu i popiołu”, „Kość z kości”, „Spisane własną krwią” oraz „Powiedz pszczołom, że odszedłem”. Wszystkie zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów całego świata, były nagradzane i tłumaczone na wiele języków.

Współczesna wojna – Justyna Kopińska

Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Współczesna wojna na Woblink.com

Na naszej liście TOP 10 nie mogło zabraknąć Justyny Kopińskiej, dziennikarki, publicystki, autorki szeroko omawianych książek reporterskich i laureatki licznych prestiżowych nagród dziennikarskich oraz kulturalnych. Otrzymała m.in. European Press Prize, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz Wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego. Jest także laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International – Pióro Nadziei.

Książką Kopińskiej, na którą warto zwrócić szczególną uwagę jest „Współczesna wojna”. Rozpoczyna ją reportaż o najważniejszym konflikcie 2022 roku. To efekt trzech podróży dokumentacyjnych autorki w decydujących etapach wojny w Ukrainie, a także wszechstronnego doświadczenia dziennikarskiego w tematach społecznych i kryminalnych.

Reportaż ukazuje wojnę obrazami. Justyna Kopińska rozmawiała z ukraińskimi politykami, dowódcami, żołnierzami, a także ludźmi, którzy w wojnie stracili bliskich. Dotarła do stolicy Ukrainy, jeszcze wtedy, kiedy wojska rosyjskie znajdowały się w obwodzie kijowskim. Rozmawiała z mieszkańcami w pierwszym dniu wolności po okupacji. Była również między innymi we Lwowie, Donbasie, Charkowie, Buczy, Borodziance.

Każdy kolejny tekst zawarty jest historią najważniejszych konfliktów i niepokojów ostatnich lat. Kopińska pisze o pandemii COVID-19, decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zmianie prawa aborcyjnego, upadku autorytetów, przestępstwach Kościoła.

Duma i uprzedzenie – Jane Austen, tłum. Anna Przedpełska-Trzeciakowska

Świat Książki: Duma i uprzedzenie Jane Austen
Kup ebooka Duma i uprzedzenie na Woblink.com

„Duma i uprzedzenie” to najgłośniejsza powieść znanej na całym świecie angielskiej pisarki, Jasne Austen, która w swoich książkach opisywała przede wszystkim życie angielskiej klasy wyższej z początku XIX wieku. Co ciekawe, jej twórczość chwalił między innymi Walter Scott, szkocki poeta i powieściopisarz. Powieść została wydana po raz pierwszy w 1813 roku. Jane Austen pisała ją w latach 1796–1797. Jej pierwotny tytuł brzmiał „First Impression”, czyli „Pierwsze wrażenie”.

Książka została napisana w konwencji romansu, ale jest jednocześnie jedną z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych. Akcja „Dumy i uprzedzenia” rozgrywa się na angielskiej prowincji na przełomie XVIII i XIX wieku. Austen ukazuje życie angielskich wyższych sfer, a jej celne obserwacje psychologiczne, humor oraz wątki romansowe sprawiły, że powieść cieszy się ogromną popularnością również obecnie. W plebiscycie BBC z 2003 roku na ulubioną książkę brytyjskiego czytelnika „Duma i uprzedzenie” zajęła drugie miejsce!

Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Ślepnąc od świateł na Woblink.com

Niezamożni państwo Bennetowie mają spory kłopot: nadeszła pora, żeby wydać za mąż ich pięć dorosłych córek. Problem w tym, że niełatwo jest znaleźć właściwego męża na prowincji. Niespodziewanie pojawia się iskierka nadziei. Oto posiadłość po sąsiedzku postanawia dzierżawić pewien młody człowiek. Przystojny i bogaty młody człowiek…

Ślepnąc od świateł – Jakub Żulczyk

Kolejnym bestsellerowym tytułem wydawnictwa Świat Książki jest „Ślepnąc od świateł” Jakuba Żulczyka – najgłośniejsza powieść autora, w której w poruszający i celny sposób ukazuje współczesną rzeczywistość.

Główny bohater powieści to młody, pochodzący z Olsztyna chłopak. Przyjeżdża do Warszawy, gdzie prawie ukończył ASP. Marzy, żeby coś w końcu osiągnąć, a nie tylko otrzeć się o status klasy średniej. Aby to zrobić, dokonuje niebezpiecznego wyboru i zaczyna handlować kokainą. W dzień śpi, a nocą wyrusza w niekończące się rajdy po mieście, których celem jest dostarczanie towaru i egzekwowanie pieniędzy od dłużników.

„Ślepnąc od świateł” to zagadkowa i pełna zaskakujących zwrotów akcji miejska odyseja, skłaniająca do zastanowienia się nad tym, ile znaczą w dzisiejszych czasach takie wartości jak przyjaźń, miłość czy wierność. A może raczej ile kosztują?

W 2018 roku stacja HBO wypuściła serial na podstawie powieści Żulczyka. Produkcja spotkała się z pozytywnym przyjęciem. Wystąpili w niej m.in. Robert Więckiewicz, Janusz Chabior, Cezary Pazurą i Agnieszka Żulewska. W główną rolę wcielił się Kamil Nożyński, który nie miał wcześniej doświadczenia w aktorstwie.

Oprócz „Ślepnąć od świateł” polecamy „Wzgórze psów”. To zaskakujący, pełen mroku thriller, którego akcja dzieje się na warmińsko-mazurskiej prowincji. Na kartach obszernej powieści czytelnicy spotkają się z tajemniczymi zaginięciami, makabrycznymi odkryciami i dramatem głównego bohatera.

Księga utraconych imion – Kristin Harmel, tłum. Alina Jakubowska

Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Księga utraconych imion na Woblink.com

„Księga utraconych imion” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej powieść Kristin Harmel, która podbiła listę bestsellerów „New York Timesa”.

Pewnego dnia bibliotekarka z Florydy, Eva Traube Abrams,porządkując książki na półkach zauważa w gazecie niezwykłe zdjęcie. Fotografia przedstawia książkę pt. „Księga utraconych imion”, której nie widziała od ponad 60 lat!

Artykuł, który został opatrzony ową fotografią dotyczy szabrowania bibliotek przez nazistów w Europie w czasie II wojny światowej – co Eva dobrze pamięta – i poszukiwaniach, mających na celu znalezienie ludzi związanych z książką ze zdjęcia. Ten XVIII-wieczny tekst religijny miał zniknąć z Francji podczas wojny. Niespodziewanie został odnaleziony w głównej berlińskiej bibliotece. Zawiera zagadkowy szyfr, który próbują złamać naukowcy, jednak bez efektów. Nie mają także pojęcia skąd mógł się wziąć.

Odpowiedzi na nurtujące ich pytania zna bibliotekarka z Florydy. Czy wystarczy jej sił, żeby wrócić do starych wspomnieć i pomóc w odnalezieniu osób zaginionych w tamtym koszmarnym czasie?

Kup ebooka Życie nocne na Woblink.com

Artykuł opowiada o szabrowaniu bibliotek przez nazistów w Europie podczas II wojny światowej – co Eva doskonale pamięta – oraz poszukiwaniach, mających na celu odnalezienie ludzi związanych z książką ze zdjęcia. Ów XVIII-wieczny tekst religijny, który ponoć zniknął z Francji w czasie wojny, to niezwykle ciekawy przypadek. Niespodziewanie odnaleziony – został umieszczony w głównej berlińskiej bibliotece. Zawiera pewien szyfr, lecz choć naukowcy łamią głowy, nie potrafią go złamać, ani nie wiedzą, skąd się wziął.

Życie nocne – Nora Roberts, tłum. Jan Kabat

TOP 10 bestsellerowych tytułów wydawnictwa Świat Książki zamyka „Życie nocne” Nory Roberts, mistrzyni thrillerów i jednej z najpopularniejszych powieściopisarek na świecie.

Harry Booth od dziewiątego roku życia musi kraść, żeby zapewnić matce dach na głową. Wślizguje się nocami do luksusowych posiadłości i szuka przedmiotów, które będzie mógł sprzedać. Kiedy okazuje się, że u jego matki zdiagnozowano, bohater wyjeżdża z Chicago, ale nie rezygnuje z prowadzenia nocnego życia.

Wędruje od Outer Banks przez Savannah do Nowego Orleanu.Przywdziewa kolejne fałszywe tożsamości, wciąż pozostaje czujny, zdystansowany i ostrożny. Nie może sobie pozwolić na przyciąganie uwagi czy przywiązanie. Kiedy poznaje Mirandę Emerson, niespodziewanie uczucia stają się silniejsze od rozsądku. Nawet wtedy, gdy rodząca się między nimi więź nie ma szans na przetrwanie.

Tymczasem Harry otrzymuje lukratywne zlecenie od Cartera LaPorte, a ten dostrzega w nim użyteczne narzędzie, które może dowolnie wykorzystać. Żeby się od niego uwolnić, Booth musi raz na zawsze stawić czoła wrogowi. Tylko wtedy będzie miał nadzieję na zyskanie czegoś cenniejszego niż wszystko, co do tej pory ukradł.

Wszystkie powyższe tytuły – i wiele więcej z oferty bestsellerów Świat Książki – znajdziecie w promocji, która potrwa do 27 marca 2023 roku.