Dzisiaj ukazała się najnowsza książka Jędrzeja Pasierskiego pt. „Martwy klif”. To szósty tom bestsellerowego cyklu z komisarz Niną Warwiłow w roli głównej. Za drugi tom serii – „Roztopy” – Pasierski został w 2020 roku laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru. Z okazji premiery przypominamy wszystkie książki autora.

Jędrzej Pasierski – autor bestsellerowych powieści kryminalnych

Kup audiobook lub ebooka Martwy klif na Woblink.com

Jędrzej Pasierski z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył Uniwersytet Warszawski. Pracował w organizacjach zajmujących się prawną ochroną środowiska oraz międzynarodową pomocą rozwojową, a także współpracą państwa Europy Środkowo-Wschodniej. W przeszłości został uhonorowany II wyróżnieniem w konkursie Czarny Kapelusz 2019 – za kreację komisarz Niny Warwiłow. W 2020 roku Jędrzej Pasierski otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru, najważniejsze polskie wyróżnienie za najlepszą kryminalną powieść roku. Nagrodę otrzymał za powieść „Roztopy”, drugi tom serii z Niną Warwiłow w roli głównej. Za kolejny tom pt. „Czerwony świt” otrzymał nominację do Nagrody Złotego Pocisku, a za „Kłamczucha” wyróżnienie w konkursie Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Martwy klif – najnowsza powieść Jędrzeja Pasierskiego

Kup audiobook lub ebooka Dom bez klamek na Woblink.com

5 kwietnia ukazała się najnowsza książka Jędrzeja Pasierskiego pt. „Martwy klif”. To szósty tom cyklu kryminalnego z Niną Warwiłow w roli głównej. Rybacy trafiają na ciało mężczyzny dryfujące u brzegów Karsiboru, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Ktoś morduje wychowawców starego domu dziecka na wyspie Wolin. Trop poprowadzi Ninę Warwiłow do sielskiej miejscowości położonej pomiędzy lasem a wodami Zalewu Szczecińskiego. W zamkniętej społeczności żeglarzy i rybaków bohaterka będzie musiała wykorzystać swoje specyficzne zdolności śledcze i rozwiązać sprawę, zanim morderca uderzy ponownie. Miasteczko na klifie ma jednak mroczną i zawikłaną przeszłość. Przeszłość, w której każdy mógł się podać za kogoś, kim nie jest…

Jędrzej Pasierski – serią z Niną Warwiłow

TOM I: Dom bez klamek

Debiutancką książką Jędrzeja Pasierskiego jest, wydany w 2018 roku, „Dom bez klamek”. Tytuł ten otwiera serię kryminalną z Niną Warwiłow. Niespodziewanie, pewnego grudniowego poranka, pielęgniarka na oddziale C8 szpitala psychiatrycznego w Weseliskach dokonuje makabrycznego odkrycia. W nocy jeden z pacjentów padł ofiarą brutalnego morderstwa. Podejrzenie pada na pozostałych chorych i personel medyczny. Policja, która wkrótce zjawia się na miejscu zdarzenia, nie może dopuścić do tego, żeby ktokolwiek opuścił oddział.

Kup książkę papierową,audiobook lub ebooka Roztopy na Woblink.com

Szybko okaże się, że pytań jest znacznie więcej niż odpowiedzi. Zagadkowe wątki śledztwa próbuje rozwiązać podkomisarz Nina Warwiłow. Oprócz morderstwa w szpitalu psychiatrycznym ma na głowie swoją własną przeszłość. Musi podjąć trudne decyzje, które zaważą na jej przeszłości.

„Dom bez klamek” znalazł się na liście 12 bestsellerów w jednej z edycji największej polskiej akcji promującej czytelnictwo, akcji Czytaj PL.

TOM II: Roztopy

Kolejną częścią bestsellerowego cyklu kryminalnego Pasierskiego jest powieść „Roztopy”. Joanna Pascho postanawia zostawić swoje poukładane życie w Warszawie: odchodzi z pracy, sprzedaje mieszkanie i przeprowadza się do małej wioski w Beskidzie Niskim. W pobliskich Gorlicach otwiera gabinet dermatologiczny i zaczyna remont domu. Jednak w Bukowcach szybko nadchodzi zima, a pozornie idylliczna wioska odkrywa mroczne sekrety.

Kup książkę papierową, audiobook lub ebooka Czerwony świt na Woblink.com

Wkrótce do wioski przyjeżdża Nina Warwiłow. Kobieta chce dotrzeć do prawdy o losie swojej przyjaciółki. Stopniowo dochodzi do niej, jak mało o niej wiedziała. Śledztwo utrudnia odcinający Bukowce od świata śnieg. Kiedy nadchodzą roztopy, policja dokonuje makabrycznego odkrycia.

TOM III: Czerwony świt

Kup książkę papierową, audiobook lub ebooka Kłamczuch na Woblink.com

Trzecią częścią serii jest „Czerwony świt”. 20 marca 2015 roku oczy cała Polska obserwuje zaćmienie słońca. W tym czasie w lofcie na warszawskiej Pradze umiera znana aktorka młodego pokolenia, Sara Kosowska. Policja sądzi, że kobieta padła ofiarą morderstwa. Sprawą ma zająć się komisarz Nina Warwiłow, która dopiero co wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim. Zadanie okaże się wyjątkowo trudne, gdyż przyjaciele ofiary plączą się w zeznaniach, jakby celowo chcieli zmylić tropy. Komisarz musi też postarać się odnaleźć tajemniczą nieznajomą, która w chwili śmierci aktorki była w jej mieszkaniu. A wszystko to pod czujnym okiem mediów śledzących każdy krok policji.

TOM IV: Kłamczuch

Kup książkę papierową, audiobook lub ebooka Gniazdo na Woblink.com

W 2021 roku ukazała się czwarta część cyklu pt. „Kłamczuch”. Komisarz Nina Warwiłow wraca w Beskid Niski. Wraz z córką Milą planuje spędzić urlop w sielskiej wsi Pyrowa. Odpoczynek zostaje niespodziewanie przerwany, gdy zostają znalezione zwłoki jednego z mieszkańców wioski. W kręgu podejrzeń znajdują się wszyscy miejscowi. Nina nie może poskromić w sobie chęci rozwiązania sprawy. Podążając śladami zabójcy, będzie musiała znaleźć ziarno prawdy w legendach, jakie krążą po wsi, a mieszkańcy zrobią wszystko, żeby jej to utrudnić. Nina czuje, że ktoś bacznie obserwuje każdy jej ruchy. Musi pamiętać, że nie przyjechała w góry sama…

TOM V: Gniazdo

„Gniazdo” to piąty tom cyklu kryminalnego z Niną Warwiłow w roli głównej. Akcja powieści rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia w Beskidzie Niskim. Ekscentryczny potomek starej nafciarskiej rodziny, Gabriel Koniarski, zaprasza swoich bliskich na wigilię. Goście przyjeżdżają do nowo wybudowanego ośrodka położonego na szczycie góry. Szybko pojawiają  się niewygodne pytania. Czemu poprzedni goście hotelu zostali wyrzuceni w środku nocy? Dlaczego po przyjeździe rodziny Gabriela zaczyna zabawę w sąd? Wyjaśnienie zagadek musi odnaleźć komisarz Warwiłow. Wkrótce świętowanie przerywa zbrodnia, krąg podejrzanych jest zamknięty. Nina, pozostawiona bez żadnego wsparcia, musi dowiedzieć się, kto spośród zgromadzonych w ośrodku jest mordercą – zanim ofiar będzie więcej.

Poza serią

Kup książkę papierową, audiobook lub ebooka W imię natury na Woblink.com

W imię natury

Poza serią kryminalną z Niną Warwiłow Jędrzej Pasierski napisał pełen napięcia thriller „W imię natury”.  Mateusz Chabrowski prowadzi spokojne, satysfakcjonujące życie. Jest ojcem dwójki dzieci, ma kochającą żonę i przytulny dom pod Warszawą. Pewnego dnia, kiedy ktoś przynosi do siedziby jego firmy zdjęcie mężczyzny, który wygląda na martwego, życie Mateusza zmienia się o 180 stopni. Wkrótce znika jego żona, policja nie wierzy w przedstawioną przez niego wersję zdarzeń, a on rozpoczyna desperackie poszukiwania na własną rękę.

Dodatkowo, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarne, mamy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać najnowszą powieść Jędrzeja Pasierskiego – „Martwy klif”. Wszystkie szczegóły znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.