Wystarczyło zaledwie dwa i pół miesiąca, by „Czuły narrator”, pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, stał się jednym z największych bestsellerów. Łącznie w ciągu 3 miesięcy od premiery sprzedało się blisko 120 tysięcy egzemplarzy.

Czuły narrator

„Czuły narrator” to zbiór esejów, zapisków i warsztatów Olgi Tokarczuk, w którym znalazło się również miejsce dla mowy, którą Tokarczuk wygłosiła 7 grudnia 2019 roku w Sztokholmie. Tytuł książki wprost nawiązuje do jej noblowskiego wystąpienia. Mimo iż książka Olgi Tokarczuk ukazała się dopiero w 12 listopada, to w ciągu dwóch miesięcy udało się jej zostać jednym z największych bestsellerów 2020 roku! Łącznie, w ciągu trzech miesięcy od premiery, sprzedała się w liczbie przeszło 120 tysięcy egzemplarzy.

„Zebrałam kilkanaście tekstów, starszych, nowszych i zupełnie nowych, napisanych już z myślą o tej książce. Kryterium wyboru było zaskakująco proste: to musiały być dla mnie teksty ważne”

– mówiła Tokarczuk w wywiadzie poświęconym najnowszej książce.

czuły narrator olga tokarczuk bestseller
Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Wznowienia książek Olgi Tokarczuk

Przy okazji premiery „Czułego narratora”, do księgarń w całej Polsce trafiły wcześniejsze książki noblistki, w nowej szacie graficznej autorstwa Joanny Concejo, dodatkowo okraszone logiem Nagrody Nobla. Wcześniej na rynek trafiła również audiobookowa superprodukcja „Ksiąg Jakubowych”, która stała się najchętniej kupowanym audiobookiem w księgarni internetowej Woblink 2020 roku!

bestsellery audiobooki księgi jakubowe woblink
Kup audiobooka na Woblink.com

– Książki Olgi w nowej szacie graficznej otrzymują nowe życie i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że czytelnicy stale chcą poznawać noblistkę: niektórzy ponownie, inni (zwłaszcza młodsi) po raz pierwszy

– mówi Sebastian Nowak z Wydawnictwa Literackiego.