Tegoroczne wakacje, ze względu na panującą na świecie epidemię koronawirusa, będą zupełnie inne niż wszystkie. Prawdopodobnie wielu z nas postanowi spędzić wakacje w kraju. Ograniczone możliwości podróżowania i zwiedzenia pozwalają na znalezienie czasu na nadrobienie książkowych nowości. Przedstawiamy wam bestsellery książkowe, które koniecznie musicie przeczytać w wakacje 2020!

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie wyjątkową promocję, w której wszystkie polecane przez nas książki, w formie ebooka, znajdziecie w promocji do -55% taniej! Zobaczcie koniecznie co dla was wybraliśmy.

Bestsellery na wakacje 2020:

Kryminał: „Wyrwa” – Wojciech Chmielarz

W wakacyjnym zestawieniu nie mogło zabraknąć najnowszej książki Wojciecha Chmielarza. „Wyrwa” połączenie powieści obyczajowej z pełnym napięcia thrillerem. Chmielarz snuje opowieść o dwóch zupełnie różnych mężczyznach, których łączy jedna kobieta i tajemnica, którą będą chcieli rozwikłać za wszelką cenę. To również historia rozpaczy i trudności wiążących się z utratą ukochanej osoby. Powieść pełna jest trudnych uczuć, skomplikowanych przyjaźni i błędów, za jakie przyjdzie zapłacić bardzo wysoką cenę. Autor pokazuje także, jak mało można wiedzieć o kimś, z kim mieszka się pod jednym dachem.

Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

Reportaż: „27 śmierci Toby’ego Obeda” – Joanna Gierak-Onoszko

Wśród ebooków, które koniecznie musicie przeczytać w wakacje, nie może zabraknąć się reportażu Joanny Gierak-Onoszko pt. „27 śmierci Toby’ego Obeda”. Książka została nominowana do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody im. Witolda Gombrowicza. Ponadto wyróżniono ją w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Głownem „bohaterem” jest tutaj Kanada. Autorka odkrywa przed czytelnikami mroczną twarz kraju powszechnie uznawanego za tolerancyjny i kulturalny. Niestety prawda o Kanadzie jest dużo bardziej złożona – mowa tu przede wszystkim o przeszłości kraju, stosunku przybyłych z Europy kolonizatorów z rdzenną ludnością kontynentu.

Kup książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

 

Poradnik: „Jak czytać ludzi – radzi agent FBI” – Robin Dreeke, Cameron Stauth

Autorem tego poradnika jest Robin Dreeke, były szef Wydziału Analizy Behawioralnej FBI. Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy w służbach specjalnych, napisał książkę, która może być kluczem do odczytywania intencji, motywacji i przewidywania ludzkich zachowań. Dzięki poznanej wiedzy czytelnik ma szanse posiąść umiejętności niezbędne do pracy z ludźmi, które mogą okazać się przydatne również w życiu codziennym i podczas spotkań ze znajomymi.

jak czytać ludzi nowości woblink
Kup ebooka na Woblink.com

Thriller szpiegowski: „Pomocnik kata” – Marek Krajewski

W maju tego roku ukazała się najnowsza książka Marka Krajewskiego pt. „Pomocnik kata”. To kolejna, po „Dziewczynie o czterech palcach”, powieść stricte szpiegowska o przygodach Edwarda Popielskiego. Akcja rozpoczyna się w czerwcu 1927 roku. Trwa napięcie między ZSRR i Polską. Na jednym z warszawskich dworców zastrzelony zostaje ambasador Związku Radzieckiego. Do akcji wkracza funkcjonariusz tajnych służb Rzeczpospolitej Edward Popielski.

Kup audiobooka lub ebooka na Woblink.com

Thriller: „Lot 202” – Remigiusz Mróz

„Lot 2020” to jedna z najnowszych powieści Remigiusza Mroza, autora bestsellerowego cyklu z Joanną Chyłką w roli głównej. Tym razem akcja rozgrywa się nie tylko na ziemi, w Polsce, ale również w przestworzach.

Pewnej nocy w Nowej Hucie kamery rejestrują młodego chłopaka. Co ciekawe nie ma go na nagraniach z kamer z następnej przecznicy. Parę lat później policja znajduje ciało chłopaka, a ślady wskazują na samobójstwo. W tym samym czasie z warszawskiego lotniska, w stronę Toronto, startuje samolot z premierem na pokładzie. Wiele wskazuje na to, że samolot nie dotrze do celu. Jedyną wskazówką w zawiłej sprawie jest młody chłopak, który niegdyś zaginął w Nowej Hucie.

lot 202 bestsellery na wakacje 2020
Kup ebooka na Woblink.com

Wspomnienia/literatura faktu: „Unorthodox” – Deborah Feldman

26 marca tego roku na platformie streamingowej Netflix pojawił się czteroodcinkowy miniserial “Unorthodox”. Została w nim ukazana historia 19-letniej Esty, Żydówki żyjącej w zaaranżowanym małżeństwie w niezwykle ortodoksyjnej społeczności chasydów Satmar zamieszkujących nowojorski Williamsburg. Dziewczyna różni się od reszty swojej społeczności. Nie jest szczęśliwa w małżeństwie i nie odnajduje się w świecie rządzonym przez specyficzne reguły. Postanawia uciec od Berlina i rozpocząć nowe życie. Serial powstał na podstawie książki „Unorthodox” autorstwa Debory Feldman, która opisała w niej swoją prawdziwą historię wyrywania się z zamkniętej społeczności i próby odnalezienia się normalnym świecie.

Kup książkę lub ebooka na Woblink.com 

Reportaż: „Oświęcim. Czarna zima” – Marcin Kącki

Po Białymstoku i Poznaniu, Marcin Kącki postanowił opisać współczesny Oświęcim, miasto naznaczone piętnem sąsiedztwa z największym nazistowskim obozem śmierci. Bohaterowie i rozmówcy Kąckiego na co dzień mijają bramę muzeum Auschwitz, żyją niejako w jego cieniu. Reportażysta postanowił zadać mieszkańcom pytanie: „jak się tu żyje?”.

Oświęcim czarna zima
Kup ebooka na Woblink.com

Powieść: „Quichotte” Salman Rushdie

W maju 2020  roku, na polskim rynku ukazała się najnowsza powieść Rushdiego pt. „Quichotte”. W 2019 roku książka znalazła się w finale Nagrody Bookera, jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie.

Bohaterem powieści jest Sam DuChamp, twórca miernych thrillerów szpiegowskich. Pod wpływem inspiracji najważniejszą powieścią Miguela Cervantesa, tworzy Quichotte’a, postać szarmanckiego akwizytora, który ma obsesję na punkcie telewizji. Ponadto bohater zakochuje się na zabój w Salmie R., zjawiskowej gwieździe telewizji. Quichotte postanawia wyruszyć w podróż przez Amerykę, by udowodnić, że ma szansę zdobyć Salmę. W jego szalonej wyprawie towarzyszyć mu będzie wymyślony syn Sanczo.

quichotte bestsellery wakacje 2020
Kup ebooka, książkę papierową lub audiobooka na Woblink.com

Przewodnik: „Osobisty przewodnik po Pradze” – Mariusz Szczygieł

Mariusz Szczygieł + Filip Springer + Praga – to musiał być hit. Naczelny polski czechofil zaprasza do swojego ukochanego miasta, śladem swoich ulubionych miejsc, restauracji, parków i budowli. Nie znajdziecie tu Mostu Karola, katedry św. Wita, wyszehradzkiego zamku ani Rynku Staromiejskiego. Są za to miejsca mniej oblegane przez turystów, małe księgarnie, przytulne knajpy oraz kościół znajdujący się we wnętrzu apartamentowca. To także podróż przez współczesną kulturę czeską, śladem wielkich pisarzy, malarzy czy rzeźbiarzy.

Osobisty przewodnik po Pradze mariusz szczygieł ebook
Kup ebooka na Woblink.com

Thriller: „W głębi lasu” – Harlan Coben

12 czerwca swoją premierę miał sześcioodcinkowy serial pt. „W głębi lasu”. To druga, po „1983”, polska serialowa produkcja Netflixa. Mini-serial powstał na podstawie bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

W mini-serialu przedstawiona została historia niewyjaśnionej zbrodni sprzed lat, która została popełniona podczas szkolnego wyjazdu. Wiele lat temu zamordowana została czwórka nastolatków. Przypadkowymi świadkami zbrodni była dwójka zakochanych, która postanowiła spędzić kilka chwil tylko ze sobą. Niestety policja odnalazła tylko dwa ciała – co stało się z pozostałą dwójką? Może udało im się przeżyć?

harlan coben w głębi lasu netflix
Kup ebooka na Woblink.com

Jeżeli nie wystarczą wam te rekomendacje, to z miłą chęcią odsyłamy was do podsumowania, w którym zebraliśmy 100 najchętniej kupowanych przez was książek w pierwszego półrocza 2020 roku.

Wybór: Kuba Krasny

 

Bestsellery Woblinka: Top 100 ebooków pierwszej połowy 2020 roku