W marcu nie mogliśmy narzekać na brak wartych uwagi premier. Nowe powieści Stephena Kinga, Remigiusza Mroza, Stuarta Turtona i Vincenta V. Severskiego. Pasjonujące reportaże Wydawnictwa Czarne, w tym „Podziemie” Murakamiego. A to tylko kilka przykładów wartych uwagi nowości. Prezentujemy najciekawsze ebookowe premiery – marzec 2021.

Najciekawsze ebookowe premiery – marzec 2021

3 marca 2021

Czerwony śnieg na Etnie – Paweł Smoleński, Jarosław Mikołajewski
Wydawnictwo Czarne

„Czerwony śnieg na Etnie” to książka z kultowej serii Sulina Wydawnictwa Czarne. Paweł Smoleński i Jarosław Mikołajewski opowiadają o Sycylii kreśląc barwny portret wyspiarskiej rzeczywistości. Łączą reporterską wnikliwość z poetycką czułością, dzięki czemu pokazują złożoność sycylijskiego świata i sycylijskiej duszy.

premiery marzec 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Pogrzebana. Życie, śmierć i rewolucja w Egipcie – Peter Hessler, tłum. Hanna Jankowska
Wydawnictwo Czarne

Peter Hessler, wieloletni korespondent „New Yorkera” w Chinach i autor „Pogrzebanej”, przeprowadza się z rodzina do Kairu. Niespodziewanie trafia w środek rewolucji. Chcąc lepiej zrozumieć otaczającą go rzeczywistość nawiązuje znajomość ze śmieciarzem Sajjidem, lektorem arabskiego, tłumaczem gejem oraz z małymi chińskimi przedsiębiorcami sprzedającymi damską bieliznę. To właśnie oni stają się przewodnikami czytelnika po arabskiej wiośnie i całym Egipcie.

Kup ebooka na Woblink.com

8 marca 2021

Na okrężnych drogach. Tłumaczenie literackie i jego światy – Tadeusz Sławek
Wydawnictwo Karakter

„Na okrężnych drogach” to esej o literackich przekładach i tłumaczach, których praca jest ostatnimi czasy coraz bardziej doceniana. Jak twierdzi autor książki, Tadeusz Sławek: „Podstawowe zadanie tłumaczy to poszukiwanie porozumienia przy zachowaniu różnic, praca nad konstruowaniem wspólnoty uwzględniającej odrębność jej członków i zawsze gotowej do twórczej zmiany. Jak się to odbywa w praktyce? Odwołując się do dziesiątków przykładów z historii literatury – od Homera po Joyce’a, od Biblii po Baudelaire’a i Kafkę ­– autor zastanawia się nad filologicznymi, ale także filozoficznymi, etycznymi i politycznymi implikacjami postaw tłumaczek i tłumaczy.” (cytat pochodzi z opisu wydawcy).

premiery marzec 2021
Kup ebooka na Woblink.com

10 marca 2021

Później – Stephen King, tłum. Rafał Lisowski
Wydawnictwo Albatros

„Później” to najnowsza powieść Stephena Kinga, jednego z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Tym razem autor opowiada jednocześnie przerażającą i poruszającą historię pewnego chłopca, który widzi zmarłych. Jest ona dla Kinga punktem wyjścia do rozważań o utraconej niewinności i konieczności wyboru między dobrem a złem. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać żadnej z książek Stephena Kinga, polecamy lekturę tekstu „Stephen king – jak zacząć czytać” z portalu Czytaj PL.

Kup ebooka na Woblink.com

23 marca 2021

Afekt – Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Czwarta Strona

„Afekt” to trzynasty tom bestsellerowego cyklu Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką w roli głównej. Tym razem prawniczka będzie musiała stanąć przed zawodowym koszmarem – zostaje jej przydzielone zadanie obrony pedofila. W dodatku oskarżony jest bratem jednego z najważniejszych polskich polityków, przodującego w przedwyborczych sondażach kandydata na prezydenta. Sprawę uważnie śledzą wszystkie ważne media, a jej finał przesądzi nie tylko o losie oskarżonego, ale także o wyniku nadchodzących wyborów.

premiery marzec 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Ostatni trop. Tajemnica zaginięcia sióstr Lyon – Mark Bowden, tłum. Mariusz Gądek
Wydawnictwo Poznańskie

Reportaż Marka Bowdena jest poświęcony sprawie zaginięcia sióstr Lyon, do jakiego doszło na przedmieściach Waszyngtonu w 1975 roku. Ciał nigdy nie odnaleziono, a śledztwo stanęło w martwym punkcie. Sprawę uznano za niewyjaśnioną. Wiele lat później, dzięki nieustępliwości detektywów i wykorzystaniu niestandardowych metod zagadka tajemniczej zbrodni została rozwiązana.

Kup ebooka na Woblink.com

24 marca 2021

Nabór – Vincent V. Severski
Wydawnictwo Czarna Owca

W marcu Vincent V. Severski powraca z najnowszą powieścią. To ostatnia część zapoczątkowanej przez „Zamęt” i  Odwet” trylogii, w której powracają bohaterowie bestsellerowego cyklu „Nielegalni”. Napięcie między Iranem i USA stale rośnie, a świat jest na skraju wojny. W Polsce do władzy powrócił niezwykle autorytarny premier. Sekcja została rozwiązana. Prokuratura szuka haków na Leskiego. Niespodziewanie Dima dostaje z Rosji tajemniczą wiadomość. Rozwiązana Sekcja i dawny Wydział Q łączą siły, żeby rozwiązać ten problem. Przy okazji polecamy wywiad z Vincentem V. Severskim oraz fragment powieści, które zostały opublikowane na naszym blogu.

Kup ebooka na Woblink.com

Podziemie. Największy zamach w Tokio – Haruki Murakami, tłum. Michał Kłobukowski
Wydawnictwo Czarne

Haruki Murakami w „Podziemiu” stara się zrozumieć motywację zamachowców – członków sekty Ōmu, którzy w 1995 roku rozpylili w tokijskim metrze trujący sarin – a także zachowanie ofiar. Część z nich bez pośpiechu opuściło pociągi i dopiero po jakimś czasie zgłosiło się do szpitala. Autor „Kafki nad morzem” przeprowadza szereg rozmów z poszkodowanymi, członkami sekty i świadkami, aby przedstawić czytelnikom ich relacje.

premiery marzec 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna – Filip Zawada
Wydawnictwo Znak

Zeszłoroczny finalista Nagrody Literackiej Nike, Filip Zawada, wraca z nową powieścią zatytułowaną „Zbyt wiele zim minęło, żeby była wiosna”. Jej główny bohater dorasta w towarzystwie szowinistycznego, zgryźliwego i stetryczałego dziadka, który terroryzuje sąsiadów. Filip Zawada opowiada historię przemocy i miłości balansując między tragedią, a komedią. Pokazuje, że niebezpieczne jest zgrywać bohatera, a zwłaszcza przed samym sobą.

Kup ebooka na Woblink.com

Klara i słońce – Kazuo Ishiguro, tłum. Andrzej Szulc
Wydawnictwo Albatros

To pierwsza powieść Ishiguro, jaką napisał po otrzymaniu Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Tym samym, jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych książek tego roku. „Klara i słońce” jest futurystyczną powieścią o ludzkich uczuciach i sztucznej inteligencji. Klara jest sztuczną przyjaciółką mającą niezwykłe zdolności obserwacyjne. Ze sklepu, w którym się znajduje śledzi zachowania tych, którzy mijają witrynę, a niekiedy wchodzą do środka. Klara chciałaby, aby któryś z klientów wybrał właśnie ją. Jednak kiedy tak się stanie, prędko przekona się, że nie zawsze można ufać składanym przez ludzi obietnicą.

Kup ebooka na Woblink.com

Jak zjednać sobie ludzi. Metody agenta FBI – Robin Dreeke, tłum. Małgorzata Maruszkin
Wydawnictwo Kompania Mediowa

Robin Dreeke, były agent i Szef Programu Analizy Behawioralnej FBI, powraca z nową publikacją. W „Jak zjednać sobie ludzi” pokazuje, że inne osoby należy traktować tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Dreeke bazuje na własnych doświadczeniach, zdobytych w czasie pracy jako oficer marines oraz agent FBI, i dzieli się z czytelnikami skutecznymi metodami pozwalającymi radzić sobie zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

premiery marzec 2021
Kup ebooka na Woblink.com

Demon i mroczna toń – Stuart Turton, tłum. Jacek Żuławnik
Wydawnictwo Albatros

„Demon i mroczna toń” to nowa książka Stuarta Turtona, autora literackiej zagadki kryminalnej „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”. Tym razem Turton prezentuje czytelnikom trzymający w ciągłym napięciu horror z nadprzyrodzonymi siłami, w którym znalazły się tajemniczy kult i paranormalna zagadka. A to wszystko na środku oceanu. Detektyw Samuel Pipps musi zostać dostarczony na proces za zbrodnię, której ponoć nie popełnił. Jednak statek, na którym się znalazł zaczyna prześladować zły omen – na żaglach pojawiają się sekretne znaki i ktoś zaczyna mordować trzodę. Tylko Pipps może rozwiązać zagadkę terroryzującego rejs demona.

Kup ebooka na Woblink.com

Więcej najciekawszych premier marca, w promocyjnych cenach, znajdziecie TUTAJ. Promocja na najlepsze nowości będzie trwała do 30 marca 2021 roku.