Wakacje tuż, tuż. Czas przygotować solidny zapas książkowych inspiracji na ten czas. Ebookowe Biuro Podróży Woblinka ma dla was kilka ciekawych pomysłów na letnią lekturę w bardzo okazyjnych cenach. Proponujemy podróże dookoła świata, w kosmos, a także w głąb wirtualnej rzeczywistości. W promocji znajdziecie ebooki nawet po 8,99 zł!

Ebookowe Biuro podróży
Zobacz promocję

Reportaże – Dowody na Istnienie (od 8,99 do 12,49 zł!)

Najlepszym sposobem na poznawanie świata przez książki jest czytanie literatury faktu. W Ebookowym Biurze Podróży znalazło się aż 27 propozycji reporterskich od wydawnictwa Dowody na Istnienie. Wśród tytułów objętych promocją są reportaże poświęcone Afryce („Egipt. Haram halal”, „El Negro i ja”, „Moienzi Nzadi. U wrót Konga”), Azji („Dzienniki kamasutry”, „Kampucza, godzina zero”) czy Ameryce Południowej („Ciemność” o górnikach uwięzionych w kopalni w San Jóse). Jednak najwięcej książek dotyczy Europy, a zwłaszcza Polski. Szczególną uwagę warto zwrócić na książki „Polak sprzeda zmysły” Konrada Oprzędka oraz „Projekt: Prawda” Mariusza Szczygła, szefa wydawnictwa.

Ciemność
Kup ebooka w promocji

Lem (po 8,99 zł)

Wakacje to znakomity czas, żeby wybrać się w podróż w kosmos. Ebookowe Biuro Podróży to także książki Stanisława Lema, dzięki którym podróż na pewno okaże się bardzo wciągająca. Niedawno media obiegła informacja o tym, że na podstawie jednej z książek autora, „Solaris”, powstanie gra komputerowa (więcej o tym przeczytacie tutaj). Nie ma zatem co zwlekać – w promocji znalazły się takie książki jak „Powrót z gwiazd”, „Astronauci”, „Kongres futurologiczny” czy wspomniane już „Solaris”.

Kongres Futurologiczny
Kup w promocji

Książkowe Klimaty – środkowa Europa 

Jeśli interesują was środkowoeuropejskie i bałkańskie klimaty, to mamy dla was jedną czytelniczą wskazówkę – sięgnijcie po Książkowe Klimaty, wydawnictwo specjalizujące się w polskich tłumaczeniach książek pochodzących z tej części Starego Kontynentu. Aż 35 książek wrocławskiego wydawcy znalazło się w Ebookowym Biurze Podróżniczym. Wśród nich warto wyróżnić króciutką książkę „Wilimowski” bośniackiego pisarza Miljenko Jergovića – powieść drogi, której bohaterowie na rok przed wybuchem II wojny światowej podążają do hotelu znajdującego się w górach Dalmacji. W czasie podróży towarzyszy im radio, z którego dowiadują się o pięciu bramkach strzelonych Brazylijczykom przez polskiego piłkarza Ernesta Wilimowskiego w meczu mistrzostw świata w piłce nożnej. Relacja z meczu staje się pretekstem do zagorzałej dyskusji.

Wilimowski
Kup w promocji

Drugą wartą uwagi książką jest „Lord Mord” Miloša Urbana. Przepełniona brudem, morderstwami i zbrodniami opowieść o Pradze końca XIX wieku. Życie miasta zdominowane jest przez napięcia między ludnością czeską, niemiecką i żydowską. Na dodatek w nocy grasuje tajemniczy Kleinfleisch, którego podejrzewa się o mordowanie lokalnych prostytutek.

Lord Mord
Kup w promocji

 

Cykl Zwiadowcy (-55% taniej)

Dla młodzieży najciekawszą propozycją może okazać się cykl Zwiadowcy autorstwa amerykańskiego pisarza Johna Flanagana. Do tej pory w Polsce ukazało się 14 tomów serii i wszystkie z nich znalazły się w Ebookowym Biurze Podróży! Cykl Flanagana osadzony jest w fantastycznym, stylizowanym na średniowiecze świecie. Seria przedstawia losy Willa – sieroty, który rozpoczyna służbę u zwiadowcy Halta. Zwiadowcy na co dzień zajmują się zbieraniem i dostarczaniem informacji o stanie królestwa oraz dbaniem o porządek. Swoje raporty muszą składać przed królem Araluenu, Duncanem. Z każdym tomem, oprócz losów Willa, coraz lepiej poznajemy historię jego przyjaciół i wrogów.

Zwiadowcy
Kup w promocji

Świat gier komputerowych – Insignis

Podróż nie musi oznaczać dosłownego przenoszenia się z miejsca na miejsce. Swego rodzaju odskocznię od realnego świata oferują coraz bardziej rozbudowane fabularnie i wciągające gry komputerowe. Jak połączyć zatem miłość do książek i gier? Wydawnictwo Insignis posiada w swojej ofercie kilka książek opartych na fabule gier wideo. W Ebookowym Biurze Podróży znajdziecie takie tytuły jak „Assassin’s Creed”, „World of Warcraft”, „Far Cry” czy „Mass Effect”, które doskonale uzupełniają historię ze świata wirtualnego.

Far Cry
Kup w promocji

Marginesy z kryminałem

Ciężko wyobrazić sobie wakacje bez choćby jednego kryminału. Dlatego warto sięgnąć po docenione przez czytelników książki Wojciecha Chmielarza, wydane przez wydawnictwo Marginesy. Ebookowe Biuro Podróży posiada też trzy książki laureata Nagrody Wielkiego Kalibru – „Podpalacz”, „Cienie” oraz najnowsze „Żmijowisko”, na podstawie którego powstaje serial produkcji Canal+.

Żmijowisko
Kup w promocji

Oczywiście to zaledwie część książek spośród przeszło 700 e-booków, które znalazły się w promocji. Wszystkie oferty Ebookowego Biura Podróży znajdziecie na naszej stronie internetowej. Prosimy o zapięcie pasów i życzymy udanej podróży.