okładka Kongres futurologiczny. Ebook | EPUB, MOBI | Stanisław Lem

Ebook

Kongres futurologiczny

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

W jednej ze swych najbardziej karkołomnych i brawurowych wypraw Ijon Tichy przedziera się przez kolejne warstwy halucynacji w poszukiwaniu rzeczywistości. Futurystyczna wizja przeludnionej Ziemi, zamienionej w farmakologiczny Eden, jest pesymistyczna i zarazem szalenie zabawna. "Kongres futurologiczny", często wskazywany jako pierwowzór Matrixa braci Wachowskich, doczekał się również w 2013 roku filmowej adaptacji, dokonanej przez Ariego Folmana.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.91 MB (MOBI), 0.80 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Mariusz Koryszewski

Mariusz Koryszewski

31.07.2014, 08:32

„Cywilizacja, która uciekła w stronę wirtualnych iluzji... - Kongres kiedyś SF, teraz na naszych oczach staje się opisem obecnej rzeczywistości”

Kongres futurologiczny ma znakomity pomysł - Lem niemal profetycznie wyśnił nam wiele lat temu to, co nas czeka - książka ta doskonale wpisuje się w nasze dzisiejsze czasy. Naprawdę widać przebłysk geniuszu Lema w Kongresie. Momentami autor jednak niepotrzebnie, jak to mu się czasami zdarza, zapędza się w zbytnie zabawy językowe i formę dla czystej formy. Ale sama wieloznaczna historia, wiele celnych ironicznych uwag oraz zaskakujący finał wynagradza to z nawiązką. Polecam obejrzeć także Kongres Ari Folmana - film twórcy oskarowego Walcu z Bashirem, który na motywach powieści Lema stworzył nawet lepszą, pełniejszą i pozbawioną mankamentów wizję, która nie tylko literacko, ale także audiowizualnie zachwyca. Jedna z najlepszych książek Lema, a jej ekranizacja równie znakomita - co bardzo rzadko się zdarza.