Nowe powieści Mai Lunde, Remigiusza Mroza, Jędrzeja Pasierskiego oraz JP Delaney. Kolejny poradnik bestsellerowej autorki Stefanie Stahl i pasjonujące reportaże Wydawnictwa Czarne. A to tylko wierzchołek góry wartych uwagi premier, jakie przyniósł nam początek 2021 roku. Oto najciekawsze ebookowe premiery – styczeń 2021!

Najciekawsze ebookowe premiery – styczeń 2021

13 stycznia 2021

Ostatni – Maja Lunde, tłum. Mateusz Topa
Wydawnictwo Literackie

„Ostatni” to trzecia część klimatycznej tetralogii Mai Lunde poświęconej zmianom klimatycznym i złej kondycji planety. Podobnie jak w poprzednich powieściach należących do bestsellerowej serii, autorka przedstawia historię na trzech płaszczyznach czasowych. Tym razem Lunde przenosi czytelników do Sankt Petersburga (1881 rok), Mongolii (1992 rok) oraz Norwegii (2064 rok).

Kup ebooka na Woblink.com

Halibut na Księżycu – David Vann, tłum. Dobromiły Jankowskiej
Wydawnictwo Pauza

Książka „Halibut na Księżycu” ukazała się dziesięć lat po „Legendzie o samobójstwie”. To swego rodzaju odpowiedź autora na samobójstwo ojca. David Vann kreśli ponurą rzeczywistość człowieka mierzącego się z traumą i opowiada o poczuciu beznadziei, trudnych relacjach rodzinnych oraz poszukiwaniu bliskości.

Kup ebooka na Woblink.com

Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie – Birger Amundsen, tłum. Karolina Drozdowska
Wydawnictwo Czarne

Tytułowy Harald Soleim to główny bohater reportażu Birgera Amundsena. W 1977 roku trafił na Svalbard, gdzie zamierzał zostać na rok, a potem wyruszyć w podróż po Ameryce Południowej. Nieoczekiwanie Spitsbergen stał się jego domem na kolejne czterdzieści lat.

Kup ebooka na Woblink.com

Trans. Wyznania anarchistki, która zdradziła punk rocka – Laura Jane Grace, Dan Ozzi, tłum. Rafał Lisowski
Wydawnictwo Czarne

„Trans” – najnowszy tytuł w kultowej Serii Amerykańskiej Wydawnictwa Czarnego. To autobiograficzna historia gitarzystki i wokalistki punkrockowego zespołu Against Me!, Laury Jane Grace będąca opowieścią o poszukiwaniu tożsamości, buncie i amerykańskich punkowcach.

Kup ebooka na Woblink.com

Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi – Stefanie Stahl, tłum. Sylwia Miłkowska, Marta Książkiewicz
Wydawnictwo Otwarte

„Jak nie bać się bliskości?” to kolejny poradnik Stefanie Stahl, autorki takich bestsellerów jak „Kochaj najlepiej, jak potrafisz” i „Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”. Tym razem Stahl podpowiada jak zbudować szczęśliwy, satysfakcjonujący związek i dobre relacje z bliskimi osobami.

Kup ebooka na Woblink.com

20 stycznia 2021

Obumarła. Ból, słabość, śmiertelność, medycyna, sztuka, czasy, sny, dane, wyczerpanie, rak i opieka – Anne Boyer, tłum. Karolina Iwaszkiewicz
Wydawnictwo Czarne

Anne Boyer pisze w swojej książce o tym, że choroba nigdy nie jest neutralna, leczenie nie jest wolne od ideologii, a śmiertelność od polityki. W „Obumarłej” mierzy się z próbą znalezienia języka do opisywania procesu chorowania. Autorka wchodzi w dialog z intelektualistami, którzy przeżywali swoją własną chorobę m.in. z twórczością Susan Sontag i Virginii Woolf.

Kup ebooka na Woblink.com

27 stycznia 2021

Szalona miłość. Nie chcę innego jak Putin – Barbara Włodarczyk
Wydawnictwo Literackie

Barbara Włodarczyk, reporterka i długoletnia korespondentka telewizji polskiej w Moskwie, w „Szalonej miłości” pisze o tym, co Rosjanie myślą o swoim prezydencie, kiedy powstał nowy rosyjski nacjonalizm, a także kim tak naprawdę jest Władimir Putin. Jej przewodnikami po współczesnej Rosji są zwykli, a jednocześnie bardzo charakterystyczni, ludzie – sprzedawca figurek, szefowa fundacji czy kołchozowy kierowca. Rozmówcy Włodarczyk reprezentują cechy i postawy obecne w rosyjskim społeczeństwie.

Kup ebooka na Woblink.com

Szepty spoza nicości – Remigiusz Mróz
Wydawnictwo Filia

„Szepty spoza nicości” to najnowsza powieść Remigiusza Mroza i trzecia część bestsellerowej serii z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim. Tym razem mężczyzna po raz ostatni wraca do Żeromic, aby sprzedać dom i odciąć się od tragicznej przeszłości. Formalności dotycząca umowy przedłużają się. Wygląda to tak, jakby ktoś umyślnie chciał zatrzymać Seweryna w Żeromicach. Niespodziewanie policja otrzymuje anonimowe zgłoszenie, że w pobliskich lasach znajdują się poćwiartowane zwłoki mężczyzny. Zaorski nie zamierza brać udziału w śledztwie. Wszystko zmienia się, kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska.

Kup ebooka na Woblink.com

Kłamczuch – Jędrzej Pasierski
Wydawnictwo Czarne

„Kłamczuch” jest najnowszą powieścią Jędrzeja Pasierskiego, laureata Nagrody Wielkiego Kalibru 2020. To czwarty tom serii kryminalnej z Niną Warwiłow w roli głównej. Główna bohaterska powraca na Beskid Niski. Tym razem chce spędzić spokojny urlop w towarzystwie swojej córki. Niespodziewanie idylliczny wypoczynek przerywa morderstwo do jakiego doszło w okolicy. Nina Warwiłow nie może oprzeć się pokusie rozwiązania sprawy.

Kup ebooka na Woblink.com

Minus 100 stopni. Pierwsze zimowe wyjście na Mount McKinley – Art Davidson, tłum. Jan Dzierzgowski
Wydawnictwo Czarne

Wyprawa na McKinley (obecnie Denali) wpisała się na stałe do górskiej klasyki. Od tamtemu czasu sporo się zmieniło, ale nie zmieniły się same góry – są tak samo wymagające i niebezpieczne jak dawniej. Książka Arta Davidsona to pełna szczegółów relacja uczestnika pierwszej zakończonej sukcesem zimowej wyprawy na McKinley. Opowiada o tym, gdzie są granicę ludzkiej możliwości, jak silne są więzi między ludźmi. Pisze także o ambicji, woli przetrwania i odpowiedzialności za innych.

Kup ebooka na Woblink.com

W błogiej nieświadomości – JP Delaney, tłum. Anna Dobrzańska
Wydawnictwo Otwarte

Życie Pete’a i jego partnerki Maddie nieoczekiwanie wywraca się do góry nogami, kiedy nieznajomy mężczyzna oznajmia, że dwuletni syn pary nie jest ich dzieckiem. W jednej chwili rzeczywistość Maddie i Pete’a zmienia się w koszmar. Nie wiedzą jednak, że prawdziwe niebezpieczeństwo dopiero nadchodzi.

Kup ebooka na Woblink.com

Arystokratka na królewskim dworze – Evžen Boček, tłum. Mirosław Śmigielski
Wydawnictwo Stara Szkoła

Evžen Boček powraca z piątą częścią przezabawnej serii o przygodach arystokratki Marii, jej rodziców i szalonego personelu zamku Kostka. Tym razem Maria dostaje zaproszenie na królewski dwór. Kogo zabierze razem ze sobą? Czy podróż przebiegnie planowo? I jak poważne koronowane głowy przyjmą przedstawicieli zamku Kostka?

Kup ebooka na Woblink.com

Stos – Greta Drawska
Wydawnictwo Znak

„Stos” to drugi tom nowej serii kryminalnej klimatem przywodzącej na myśl serial „True Detective”. Na Górze Czarownic dochodzi do nowej zbrodni. Usta ofiary są spięte mosiężną kłódką. Okazuje się, że zabita została miejscowa wielbicielka plotek i tarota. Czy ktoś chciał uciszyć ja na zawsze? Zanim Piotr Dereń i Wanda Just wpadają na jakikolwiek trop, o morderstwie robi się już głośno. Brutalne tajemnice sprzed lat zaczynają o sobie przypominać…

Kup ebooka na Woblink.com

Wyborny trup – Agustina Bazterrica, tłum. Patrycja Zarawska
Wydawnictwo Mova

Dystopijna i niezwykle prowokująca opowieść o ludzkiej moralności i żądzach. Po Przemianie handel „specjalnym mięsem” kwitnie. Pogrążony w rozpaczy po stracie bliskiej osoby Marco, syn rzeźnika, ze smutkiem patrzy na upadek ludzkiej moralności. Niespodziewanie otrzymuje prezent od jednego z kontrahentów. To żywa samica. Marco zdaje sobie sprawę z tego, że domowe hodowle są zakazane – może ją sprzedać albo zrobić ucztę. Może też zacząć łamać zasady, które sam tworzył.

Kup ebooka na Woblink.com

Więcej najlepszych nowości stycznia, w promocyjnych cenach, znajdziecie TUTAJ. Promocja na najciekawsze premiery stycznia trwa do 2 lutego 2021 roku.