Do 29 lipca będzie mogli kupić ebooki „Nienawiść to połowa zemsty” i „Dziennik zdrady” cypryjskiego pisarza Emiliosa Solomou aż 70% taniej. Oba tytuły należą do serii Greckie Klimaty wydawanej przez Wydawnictwo Książkowe Klimaty.

Nienawiść to połowa zemsty

21 kwietnia 1870 roku, Dilesi, miasto na beockim wybrzeżu. Greccy rozbójnicy dokonują porwania czterech wysoko urodzonych Europejczyków. Szybko staje się to bezpośrednią przyczyną konfliktu na linii Wielka Brytania – Grecja. Po 10 dniach mężczyźni zostają zabici. Owe wydarzenia przechodzą do historii jako maskara w Dilesi, a także zwracają Europę przeciwko Grecji i odsłaniają powiązania polityków ze sprawcami.

21 kwietnia 2013 roku. Bestialskie morderstwo członków europejskiej trojki w jednym z hoteli w centrum Aten ponownie wywołuje dużą falę niechęci wobec Greków i Grecji, która kolejny ras dostaje łatkę „czarnej owcy”. W dodatku kraj znajduje się w samym środku kryzysu. Zakodowana wiadomość pozostawiona na miejscu zbrodni połączy zdarzenie z masakrą sprzed lat. „Nienawiść to połowa zemsty” jest trzymająca w napięciu opowieścią o współczesnym świecie.

 

Kup ebooka za 12 zł na Woblink.com!

Dziennik zdrady

Giorgios Doukarelis, profesor Uniwersytetu Ateńskiego i archeolog, powraca po latach na małą wyspę Kufonisi na Cykladach. Ostatnia wizyta na wysepce odmieniła jego życie na zawsze – romans ze studentką zaważył na jego relacjach z rodziną, a na prowadzonych przez niego wykopaliskach odkryto szczątki młodej kobiety, która została zamordowana ponad 5 tysięcy lat temu.

„Dziennik zdrady” to niezwykła opowieść o miłości, pamięci, czasie i zniszczeniu, które wprowadzają harmonię miedzy „dawniej” i „dziś”. Powieść dostałaTrójkowy znak jakości. Emilion Solomou otrzymał za tę książkę Europejską Nagrodę Literacką.

Kup ebooka za 10,50 zł na Woblink.com!

Emilios Solomou

Emilios Solomou to cypryjski pisarz, nauczyciel i dziennikarz urodzony w 1971 roku w Nikozji. Studiował na Uniwersytecie Ateńskim, później pracował jako dziennikarz. Obecnie naucza języka greckiego i historii. Jego prozatorski debiut „An Axe in Your Hands” uhonorowano literacką nagrodą Cypru. Za drugą powieść, „Dziennik zdrady”, pisarz otrzymał Europejską Nagrodę Literacką. Do tej pory utwory Solomou tłumaczono na język angielski, bułgarski i polski.