Sytuacja, z jaką obecnie się zmagamy jest dla nas wszystkich bardzo trudna. Ci, którzy tylko mogą powinni zostać w domu, aby nie narażać siebie i innych. Polecamy spędzić ten czas na nadrabianiu zaległości w filmach, serialach, grach i oczywiście książkach. W końcu nic tak bardzo nie poprawia humoru i nie koi nerwów, jak dobra literatura. Wychodząc naprzeciw utrudnieniom związanym z kwarantanną i potrzebom Czytelników, Wydawnictwo Otwarte postanowiło znacznie przyspieszyć (nawet o rok!) wydanie swoich nowości. Prezentujemy Wam aż siedem tytułów, które są dostępne tylko w ebookach i tylko na Woblinku.

Wydawnictwo Otwarte przyspieszyło wydanie aż siedmiu swoich nowości – niektórych nawet o rok. Od dziś możecie cieszyć się lekturą następujących książek: „Archipelag Psa” Philippe’a Claudela , „Hakowanie Darwina” Jamiego Metzla, „Żony gejów” Marii Mamczur, „Moje ostatnie kłamstwo” Riley’a Sagera, „Oddam ci słońce” Jandy Nelson, „Jej pierwszy błąd” Sandie Jones i  „Moja mroczna Vanesso” Kate Elizabeth Russell. Wszystkie tytuły są dostępne wyłącznie jako ebooki. Nie znajdziecie ich nigdzie poza Woblink.com.

Archipelag Psa, Philippe Claudel

„Archipelag Psa” jest ponadczasową i pełną refleksji powieścią o ludzkiej kondycji. Pewnego ranka na plaży jednej z wysp Archipelagu Psa znaleziono trzy ciała czarnoskórych mężczyzn. Najprawdopodobniej byli to emigranci przemycani przez Morze Śródziemne. Nieliczni mieszkańcy wioski, którzy wiedzą o odnalezionych zwłokach zastawiają się co z nimi zrobić. Wrzucić po cichu do rozpadliny, aby nie wystraszyć inwestorów? Czy może zawiadomić odpowiednie służby i dociec prawdy o śmierci mężczyzn? Wyspiarze będą musieli podejść do egzaminu z człowieczeństwa.

Kup ebooka na Woblink.com

Hakowanie Darwina, Jamie Metzl

Jamie Metzl jest futurologiem. Interesuje się przede wszystkim przyszłością technologii i ochrony zdrowia. W swojej książce „Hakowanie Darwina” pisze o inżynierii genetyczne. Odpowiada na szereg pytań: czy unikniemy śmiertelnych chorób dzięki genetycznym modyfikacjom, czy w przyszłości będzie można tworzyć dzieci w laboratoriach i wiele innych. Futurolog tłumaczy także co zmieni się już niebawem, a co przez dłuższy czas pozostanie tylko fantazją.

Kup ebooka na Woblink.com

Żony gejów, Maria Mamczur

W „Żonach gejów” autorka przybliża zjawisko, o którym wiedzą wszystkim, ale nikt o nim nie rozmawia. Reporterka rozmawia z kobietami, które dowiedziały się, że ich partnerzy są gejami, a także z tymi, które całkowicie świadomie związały się z homoseksualistą. Oddaje głos również mężczyznom – opowiadają autorce o tym, jak związek z kobietą wygląda z ich perspektywy. Maria Mamczur przedstawia szerszy kontekst całego zjawiska i konsultuje się z seksuologami czy terapeutami.

Kup ebooka na Woblink.com

Moje ostatnie kłamstwo, Riley Sager

„Moje ostatnie kłamstwo” to najnowszy thriller Riley’a Sagera, autora powieści „Ocalałe” nawiązującego do slasherów lat 80. ubiegłego wieku. Prawda czy fałsz? W tę grę na okrągło grały Emma, Vivian, Natalie i Alison podczas obozu Nightingale. Gra zakończyła się pewnej nocy, kiedy Emma po raz ostatni widziała współlokatorki wymykające się z letniskowego domku. Obecnie Emma jest bardzo obiecującą malarką. We wszystkich jej obrazach wciąż powraca ten sam motyw – wspomnienie tragicznej nocy z przeszłości. Dzieła Emmy przyciągają uwagę założycielki obozu, Franny. Postanawia namówić artystkę do wzięcia udziału w jego reaktywacji. Emma postanawiać wrócić na teren obozu i zmierzyć się z mroczną przeszłością.

Kup ebooka na Woblink.com

Oddam ci słońce, Jandy Nelson

Jude to pełna energii buntowniczka, która zabiega o uwagę matki. Jest samotna i skrycie romantyczna. W przeszłości podjęła dużo złych decyzji, których skutki ponosi do dziś. Kiedyś ona i jej brat bliźniak Noah byli najlepszymi przyjaciółmi… Noah jest delikatny i nieśmiały. Z ojcem łączy go konflikt, a z matką silna relacja. Chciałby zostać artystą, jednak staje się kimś zupełnie innym. Kimś, kim nigdy stać się nie chciał. Kiedyś on i jego siostra Jude byli nierozłączni…

Kup ebooka na Woblink.com

Jej pierwszy błąd, Sandie Jones

„Jej pierwszy błąd” to najnowsza powieść Sandie Jones, autorki bestsellera „Rywalka”. Alice po śmierci pierwszego męża załamała się, jednak teraz jej życie powoli układa się na nowo. Przede wszystkim dzięki pojawieniu się Nathana, który przywrócił kobiecie szczęście. Mają dwójkę dzieci i wspólnie prowadzą udany biznes. Jednak kiedy zachowanie Nathana zaczyna budzić w niej coraz większe podejrzenia postanawia zwierzyć się swojej przyjaciółce Beth. Alice zaczyna zastanawiać się, czy postąpiła właściwie. A jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi nie, to czy ten pierwszy błąd nie będzie ostatnim?

Kup ebooka na Woblink.com

Moja mroczna Vanesso, Kate Elizabeth Russell

Vanessa podporządkowała cały swój świat intrygującemu nauczycielowi literatury, który całkowicie nią zawładnął.  Nie była jedyną dziewczyną obecną w jego życiu. Inne, jako dorosłe kobiety, zrozumiały, że zostały skrzywdzone i zaczęły szukać sprawiedliwości. Chcą, żeby Vanessa także to zrobiła. Ona jednak nie chce, bo mężczyzna był dla niej dobry i sam ją wybrał. Była pewna, że to miłość. Jednak czy na pewno? W powieści „Moja mroczna Vanesso” autorka zestawia pamięć oraz traumę dorosłej kobiety z emocjami nastoletniej dziewczyny.

Kup ebooka na Woblink.com

Wszystkie powyższe tytułu Wydawnictwa Otwartego zostały wydane wyłącznie w formie ebooków. Znajdziecie je tylko u nas, w promocyjnych cechach.