Joanna Bator została laureatką plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Kraków, w kategorii literatura. Wyróżnienie otrzymała za swoją najnowszą powieść pt. „Gorzko, gorzko”. Zwycięzców poznaliśmy 5 marca o godz. 20.00, podczas uroczystości wręczenia nagród, która transmitowana była na fanpage’u Onetu.

Joanna Bator laureatką plebiscytu O!Lśnienia za „Gorzko, gorzko”

Tegoroczną laureatką plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Kraków – w kategorii literatura została Joanna Bator, za powieść „Gorzko, gorzko”. Jury nominując pisarkę tak uzasadniało swój wybór: „za misternie utkaną powieść o trzech pokoleniach kobiet, które próbują wywalczyć sobie prawo do niezależności”. Serdecznie gratulujemy autorce oraz Wydawnictwu Znak.

Gorzko Gorzko Joanna Bator O!Lśnienia
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Gorzko, gorzko” to saga rodzinna, w której Joanna Bator przedstawiła losy czterech pokoleń kobiet. Historię Berty, Barbary i Violetty opowiada Kalina, która mozolnie stara się zrekonstruować pamięć swojej naznaczonej traumą rodziny. W tym czasie odnajduje brakujące elementy rodzinnej historii, stara się zszyć ją w całość.

„Gorzko, gorzko” w formie audiobooka

Choć powieść „Gorzko, gorzko” ukazała się 25 listopada 2020 roku, to dopiero od 1 marca w księgarni internetowej Woblink możecie kupić tę książkę również w formie audiobooka. Książkę czyta Anna Maria Buczek.

gorzko gorzko premiera audiobooka
Kup audiobooka na Woblink.com

O!Lśnienia – Nagrody Kulturalne Onetu i Miasta Kraków

12 lutego wystartowało głosowanie w plebiscycie O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Kraków. Nominacje dla artystów za 2020 rok zostały ogłoszone w programie Katarzyny Janowskiej „Rezerwacja” w Onecie. Plebiscyt trwał do końca lutego. 5 marca o godz. 20.00, rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród, która odbyła się Pałacu Potockich w Krakowie. Można ją będzie obejrzeć w kanałach społecznościowych Onetu oraz na platformie PLAY KRAKÓW. W sobotę, 6 marca o godzinie 15.50 retransmisję wręczenia nagród pokaże TVN.

O wynikach decydowali internauci, którzy do północy 28 lutego na stronie www.olsnienia.onet.pl mogli oddawać głosy w następujących 8 kategoriach konkursowych: Film, Literatura, Sztuki Wizualne, Muzyka Popularna, Muzyka Klasyczna i Jazz, Teatr, Serial oraz Herosi Kultury.

Zwycięzców w pozostałych kategoriach możecie poznać wchodząc na stronę Onet Kultura.