Wydawnictwo Czarne – 20 ebookowych nowości promocja do -45%
Zapiski z road tripu po Polsce, historia państwa niekoniecznego, mrożąca krew w żyłach opowieść o tragedii na Przełęczy Diatłowa, krwawy kryminał i reportaże z Rosji – to tylko część tematów poruszanych w nowościach z oferty Wydawnictwa Czarne. Co, oprócz wydawcy, łączy te wszystkie książki? Na Woblinku wszystkie z nich w formie ebooka znajdziecie w specjalnej promocji. Poniżej przedstawiamy wam kilka propozycji, po które z nich warto sięgnąć w pierwszej kolejności.
Dla miłośników reportaży
Nie od dziś wiadomo, że Czarne reportażami stoi. Dlatego w pierwszej kolejności polecamy wam książki z kultowej serii Sulina. Po znakomitych książkach Małgorzaty Rejmer o Albanii i Rumunii, opowieści Piotra Oleksego o Naddniestrzu i relacji z wizyty Ziemowita Szczerka na Węgrzech, przyszedł czas na Mołdawię. Kamil Całus opowiada historię kraju, który do początku lat 90. XX wieku stanowił granicę związku radzieckiego. 1991 rok miał być szansą na zjednoczenie się z Rumunią. Nie wszyscy mieszkańcy obecnej Mołdawii podzielali pozytywnie podchodzili do porzucenia marzeń o niepodległości. Książka Całusa pokazuje trudności przed jakim staje kraj, którego mieszkańcy w większości posiadają dwa paszporty, a duża grupa domaga się jego likwidacji.
Jeżeli już mowa o reportażach, warto zwrócić uwagę na wydany w lutym zbiór tekstów poświęconych Rojsi, autorstwa Jeleny Kostiuczenko. Rosyjska reportażystka pokazuje ciemne oblicze kraju – opisuje losy skorumpowanych policjantów, nierówności społecznych, uzależnionych od narkotyków i tzw. krokodyla, mieszkańców slumsów i opuszczonych budowli. To wstrząsająca, ale napisana z duża wrażliwością opowieść o ludziach nie chcących wpasować się w system, walczących z nim lub całkowicie mu poddanych.
Dla miłośników opowieści drogi
„Polska przydrożna” Piotr Marecki
Piotr Marecki w ramach swojego wieczoru kawalerskiego postanowił wsiąść w samochód i ruszyć przed siebie, w trasę po Polsce dróg małych i mniejszych. „Polska przydrożna” to zapis z jego zeszłorocznej podroży z małopolski, przez Podkarpacie po tereny przy obwodzie kaliningradzkim i z powrotem ścianą zachodnią. Po drodze Marecki rozmawia z mieszkańcami odwiedzanych wiosek, jednak bohaterami „Polski przydrożnej” są nie tylko lokalsi. Marecki plastycznie opisuje punkty istotne dla lokalnych społeczności. Swoje epizodyczne role grają tu zatem takie lokale, jak sklep Miś, kawiarnia Napoleon, bary „U Stacha” i „Park-King”, sklep „Łukasz”, „Cafe Bar Trocki” czy „Egzotic Pub” – każdy ma swoją historię. Podróży towarzyszły relacje na Instagramie, które Marecki sukcesywnie zamieszał na swoim profilu. W książce znalazło się wiele zdjęć, na których znajdują się opuszczone bary, lokalne sklepy, ogórkowe wyroby z opon oraz miejsca, w których zatrzymywał się Marecki, głównie hostele i agroturystyki z OLX.
Dla miłośników kryminałów
„Czerwony świt” – Jędrzej Pasierski
26 lutego ukazała się trzecia część cyklu kryminalnego autorstwa Jędrzeja Pasierskiego pt. „Czerwony świt”. 20 marca 2015 roku cała Polska obserwuje zaćmienie słońca. W tym samym czasie w lofcie na warszawskiej Pradze umiera znana aktorka młodego pokolenia, Sara Kosowska. Policja sądzi, że kobieta padła ofiarą morderstwa. Sprawą będzie musiała zająć się Nina Warwiłow. Zadanie okaże się trudne, gdyż przyjaciele ofiary plączą się w zeznaniach, a media śledzą każdy krok policji.
Dla miłośników niewiarygodnych historii
„Tragedia na Przełęczy Diatłowa” Lugen Alice
Dla wszystkich miłośników teorii spiskowych, niewyjaśnionych i trzymających w napięciu historii polecamy „Tragedię na Przełęczy Diatłowa”. Książka przedstawia historię zagadkowej śmierci dziewięciorga turystów. W styczniu 1959 roku grupa ludzi powiązanych z Politechniką Uralską wybrała się by zdobyć górę Otorten w Uralu Północnym. Wyprawa zakończyła się wyjątkowo tragicznie – uczestnicy ekspedycji rozcięli swój namiot, wybiegli w ciemną noc. Nikt z nich jej nie przeżył. Większość zmarła z powodu hipotermii, ciała niektórych zostały znalezione z licznymi urazami, śladami, jak po ataku, z sińcami na twarzy i widocznymi krwotokami. Alice Lugen traktuje tę niewyjaśnioną zagadkę, by opisać biurokratyczny chaos, jaki narósł wokół tragedii. Opisane przez autorkę zdarzenia przypominają te znane z głośnego serialu o Czarnobylu.
Tajemnicza śmierć dziewięciorga turystów i niespodziewanie zakończone dochodzenie to idealny punkt wyjścia do snucia teorii spiskowych. Ale Alice Lugen poszła w zupełnie inną stronę. Historia wyprawy służy jej do opowiedzenia o biurokratycznym chaosie, zimnowojennej histerii i zakulisowych politycznych rozgrywkach. Zamiast horroru z paranormalnym tłem dostajemy biurokratyczny thriller, który nie przypadkiem przywołuje na myśl głośny serial o tragedii w Czarnobylu.
Z uwagi na wyjątkowy stan kwarantanny, książka ukazała się do tej pory w formie ebooka, oficjalna premiera wersji papierowej odbędzie się 6 maja!
Dla miłośników esejów
„Moja osoba” Łukasz Najder
18 marca ukazała się książka „Moja osoba” – zbiór esejów, felietonów i przemyśleń Łukasza Najdera. W „Mojej osobie” Najder pisze na tematy społeczne, o kulturze, swoich przemyśleniach na temat kondycji współczesnego świata. Jest tu zatem o śmierci, kryzysie wieku średniego, Kubie Wojewódzkim, MMA, książkach Knausgårda i polityce. Książka została wydana we współpracy Wydawnictwa Czarne z portalem dwutygodnik.com. Unikalny fragment książki możecie przeczytać na naszej stronie.
Pełna lista książek, które znalazły się w promocji:
„Opiekunka. Życie z Nancy. Podróż w świat alzheimera” Andrea Gillies, tłum. Zbigniew Zawadzki
„Przyszło nam tu żyć. Reportaże z Rosji” Jelena Kostiuczenko tłum. Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz
„Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera” Jacek Hołub
„Honor. Opowieść ojca, który zabił własną córkę” Lene Wold tłum. Mariusz Kalinowski
„Moja kuchnia pachnąca bazylią” Tessa Capponi-Borawska
„Czerwony świt” Jędrzej Pasierski
„Jan Sehn. Tropiciel nazistów” Gańczak Filip
„O powstawaniu Polaków” Tomasz Ulanowski
„Pomarli” Waldemar Bawołek
„Mołdawia. Państwo niekonieczne” Kamil Całus
„Na posterunku. Udział polskiej policji granatowej i kryminalnej w Zagładzie Żydów” Jan Grabowski
„Wieczny początek. Warmia i Mazury” Beata Szady
„Król darknetu. Polowanie na genialnego cyberprzestępcę” Bilton Nick tłum. Rafał Lisowski
„Powrót rosyjskiego Lewiatana” Siergiej Miedwiediew tłum. Hanna Pustuła-Lewicka,
„Nie róbcie mu krzywdy” Filip Skrońc
„Moja osoba. Eseje i przygody” Łukasz Najder
„Bezmatek” Mira Marcinów
„Polska przydrożna” Piotr Marecki
„Tragedia na Przełęczy Diatłowa” Lugen Alice
„Zaraza” Monika Sznajderman
Kategorie
- Aktualności (517)
- Audiobooki (49)
- Bez kategorii (28)
- Ciekawostki o pisarzach (71)
- Ebooki (90)
- Fantastyka (29)
- Filmy na podstawie książek (26)
- Formaty (5)
- Kategorie książek (17)
- Konkursy (19)
- Kryminał (55)
- Książki 2019 (16)
- Książki dla dzieci (11)
- Książki na podstawie filmów (6)
- Książki papierowe (30)
- Książki tygodnia (2)
- Literatura młodzieżowa (11)
- Nagrody literackie (143)
- Nowości na Woblinku (206)
- O książkach (185)
- Premiery książek (98)
- Rankingi książek (100)
- Recenzje książek (35)
- Rynek wydawniczy (203)
- Zapowiedzi książek (57)