11 września podczas 11. Warszawskich Targów Książki poznaliśmy laureata Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa. Nominowani do Nagrody byli Mariusz Czubaj, Olgierd Hurka, Anna Kańtoch, Jędrzej Pasierski, Ziemowit Szczerek oraz Jakub Żulczyk.

Ziemowit Szczerek laureatem Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Laureatem Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa został Ziemowit Szczerek za powieść „Cham z kulą w głowie”. Książka ukazała się w kwietniu 2020 roku. „Cham z kulką w głowie” to epicka powieść, pełna zbrodni, wojny i namiętności, utrzymana w klimacie kryminału noir. Druga wojna światowa nie miała miejsca, Warszawa nie została zniszczona. Pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Ukraińcy i Żydzi. Jednak miasto, które nie przegrało zaczyna spływać krwią. Ulica zaczyna szeptać o Kubie Hieroglifie oraz spisku tajnych stowarzyszeń. Coraz więcej trupów pozbawionych głów zaczyna zalegać na ulicach. Świat pogrąża się w coraz większym chaosie. Z tajemniczym i nieuchwytnym mordercą będzie musiał zmierzyć się Kary – bękart, zdrajca, dezerter i detektyw.

Bestsellery kwiecień
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Trailer powieści „Cham z kulą w głowie”

„Cham z kulą w głowie” – posłuchaj fragmentu audiobooka

Na naszym kanale w serwisie YouTube znajdziecie fragment audiobooka powieści Ziemowita Szczerka pt. „Cham z kulą w głowie“. Książkę czyta Wojciech Romańczyk.