Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podzielił się swoimi planami programowymi na najbliższe miesiące. Wśród nich znalazła się adaptacja „Zimowli”, powieści, za którą Dominika Słowik otrzymała Paszport Polityki w kategorii literatura. Premiera spektaklu odbędzie się 12 marca.

„Zimowla” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

12 marca 2021 roku w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu pt. „Zimowla”. Sztuka powstała na podstawie fabuły powieści Dominiki Słowik, za którą pisarka otrzymała Paszport Polityki w dziedzinie literatury. Reżyserem inscenizacji jest Jakub Roszkowski, a co ciekawe w tworzenie spektaklu zaangażowana była również sama Dominika Słowik. Na deskach teatru zobaczymy min. Agnieszkę Judycką (Wiktoria Sarecka), Magdalenę Osińską (Magda Dygnar), Annę Tomaszewską (Towarzyszka Sarecka), Marcina Kalisza (Misza) i Feliksa Szajnerta (Ksiądz Wilk). Za scenografię, kostiumy i światła odpowiedzialny jest Mirek Kaczmarek, a w tle usłyszymy muzykę Dominika Strycharskiego. Bilety można już rezerwować na oficjalnej stronie Teatru im. J. Słowackiego.

Poniżej możecie obejrzeć oficjalny zwiastun spektaklu:

„Zimowla” – powieść Dominiki Słowik

Akcja powieści rozgrywa się w Cukrówce, małym, fikcyjnym miasteczku, znajdującym się gdzieś w województwie małopolskim. W okolicy zaczynają dziać się dziwne, często niewytłumaczalne rzeczy. Szarą codzienność przerywają nietypowe zachowania mieszkańców Cukrówki i tajemnicze zdarzenia, jak chociażby mimowolne dzwonienie kościelnych dzwonów. Ponadto nastoletnich bohaterów zaczyna dostrzegać kolejne dziwności – pewnego dnia znajdują w pobliskim stawie zwłoki człowieka.

W 2020 roku, za powieść „Zimowla”, Dominika Słowik otrzymała Paszport Polityki w dziedzinie literatura.

Znajdź książkę, ebooka lub audiobooka na Woblink.com

Autorką plakatu reklamującego spektakl, który umieściliśmy na okładce artykułu, jest Alicja Biała.