Przedstawiamy wam pierwsze tytuły książek, które znajdą się w tegorocznej akcji Czytaj PL. Woblink jest jednym z organizatorów akcji, która rozpocznie się 1 listopada i będzie trwała cały miesiąc. Na czym ona polega i jakie książki się w niej znajdą dowiecie się z artykułu.

Czytaj PL – największa akcja promująca czytelnictwo

Czytaj PL to największa akcja promująca czytelnictwo w Polsce. Przez cały listopad w aplikacji Woblink, będzie można czytać i słuchać 12 bestsellerowych książek zupełnie za darmo. By otrzymać do nich dostęp wymagane będzie jedynie zeskanowanie kodu QR w aplikacji, z jednego z tysięcy plakatów rozwieszonych w całej Polsce, głównie w szkołach, bibliotekach, domach kultury i przystankach komunikacji miejskiej. Na dodatek będzie możliwość zaproszenia do akcji 5 osób. Zaproszone osoby nie będą musiały skanować kodu, by móc cieszyć się darmowym dostępem do książek. Akcja startuje 1 listopada i będzie trwać cały miesiąc. O szczegółach, instrukcjach jak korzystać z akcji oraz regulaminie będziemy pisać w kolejnych publikacjach.

Czytaj PL – odkrywamy pierwsze tytuły

Oto pierwsze sześć książek, które znajdą się w tegorocznej akcji:

„Ucho igielne” – Wiesław Myśliwski (Wydawnictwo Znak)

„Pianie kogutów, płacz psów” – Wojciech Tochman (Wydawnictwo Literackie)

„Listy zza grobu” – Remigiusz Mróz (Wydawnictwo FILIA)

„Okrutny książę” – Holly Black (Wydawnictwo Jaguar)

„Historia bez cenzury 4” – Wojciech Drewniak (Znak Horyzont)

„Dziewczyna o czterech palcach” – Marek Krajewski (Wydawnictwo Znak)

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorami akcji są Kraków PLWoblinkKrakowskie Biuro Festiwalowe i Kraków Miasto Literatury UNESCO.
Partnerem strategicznym jest Instytut Książki. Patronami medialnymi akcji są Lubimyczytac.pl oraz Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki.