Dzisiaj, 17 czerwca, swoją premierę ma najnowsza, czwarta powieść bestsellerowego cyklu Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” – „Ballada ptaków i węży”. Książka ta stanowi prequel znanych z poprzednich tomów wydarzeń. Autorka zabiera czytelników w podróż w przeszłość, wprost do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Czy znajdziemy w „Balladzie ptaków i węży” odpowiedzi na pytania, które towarzyszyły nam podczas lektury trylogii?

„Ballada ptaków i węży” – Suzanne Collins

Dziesiąte Głogowe Igrzyska rozpoczynają się od poranka dożynek. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow chce za wszelką cenę wykorzystać szansę, jaką daje mu rola mentora, i zdobyć ogromną sławę. Ród Snowów, kiedyś potężny, teraz podupadł, a dalszy los chłopaka zależy włącznie od tego, czy uda mu się pokonać innych mentorów. Niestety los nie wydaje mu się sprzyjać. W udziale przypada mu dziewczyna z najbiedniejszego Dwunastego Dystryktu. Losy tej dwójki splotą się nierozerwalnie, a każda decyzja podjęta przez Coriolanusa będzie prowadzić do sukcesu, bądź do miażdżącej porażki. Snow na arenie toczy walkę na śmierć i życie, ale poza nią w młodym mężczyźnie zaczyna się rodzić współczucie. Tylko jak postępować zgodnie z zasadami, kiedy nadrzędnym celem jest przetrwanie?

Ballada ptaków i węży
Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Cykl „Igrzyska śmierci”

„Igrzyska śmierci” to bestsellerowy cykl dystopijnych powieści dla młodzieży z gatunku sciencie-fiction autorstwa Suzanne Collins. Pierwszy tom zatytułowany „Igrzyska śmierci” ukazał się w Polsce w 2009 roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Kolejne tytuły z serii to „W pierścieniu ognia”, „Kosogłos” i „Ballada ptaków i węży”.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Na ruinach dawnych Stanów Zjednoczonych znajduje się państwo Panem z Kapitolem otoczonym przez dwanaście dystryktów. Władze stolicy zmuszają dystrykty do składania krwawej daniny. Raz do roku każdy z podległych rejonów musi wyznaczyć dziewczynę i chłopaka do wzięcia udziału w Głodowych Igrzyskach, upiornej grze na śmierć i życie. Bohaterką trzech pierwszych części cyklu jest szesnastoletnia Katniss Everdeen, która mieszka w jednym z najbiedniejszych dystryktów. Dziewczyna będzie musiała podjąć niesprawiedliwą walkę o przetrwanie.

Suzanne Collins to amerykańska pisarka, autorka bestsellerowego cyklu „Igrzyska śmierci„ oraz serii „Kroniki Podziemia”. Książki Collins przez wiele tygodni znajdowały się na liście bestsellerów The New York Times. Zostały docenione zarówno przez czytelników, jak i krytyków.