Marek Krajewski, Remigiusz Mróz, Jędrzej Pasierski, Mariana Leky, Jüne Plã – książki tych pisarzy i pisarek, w formie ebooków, kupowaliście w lutym najczęściej. W pierwszej dziesiątce bestsellerów tego miesiąca prym wiodą kryminały. Na liście nie zabrakło również powieści obyczajowych, literatury pięknej i tytułów z literatury faktu. Oto bestsellery lutego 2022.

promocja woblink ebooki top
Znajdź promocję na Woblink.com

Bestsellery luty 2022 – ebooki

Demonomachia – Marek Krajewski, Wydawnictwo Znak

„Demonomachia” to pierwsza powieść grozy w dorobku Marka Krajewskiego. Wyjątkowo też fabuła jego najnowszej książki rozgrywa się w Krakowie. Gimnazjalista Stefan Zborski nie może pogodzić się z nagłą śmiercią ojca. Pragnie znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, których nie zdążył zadać mu za życia. Choć nie wierzy w istnienie świata duchów, to jednak — pod wpływem irracjonalnego impulsu — organizuje seans spirytystyczny.

Nieśmiadomy mocy, w jaką podczas seansu wyposażyły go demony, Stefan rzuca klątwę na żydowskiego chłopca. Szlomek w najmniej spodziewanych momentach wije się jak wąż i wydaje z siebie wwiercające się w umysł kocie wrzaski. Oto początek śledztwa w sprawie demonicznej.

nowości znak 2022 luty książki demonomachia
Kup ebooka na Woblink.com

Klub rozkoszy – Jüne Plã, tłum. Andrzej Szyper, Wydawnictwo Znak

„Klub rozkoszy” to książka dla ludzi kochających seks. Ten międzynarodowy bestseller sprzedał się w samej Francji w nakładzie przeszło 500 000 egzemplarzy. Autorka zaprasza czytelników do dołączenia do grona ludzi, którzy mają odwagę włączyć światło w sypialni i czerpią inspirację z tego niezwykłego poradnika. Jüne Plã przedstawia 1001 sposobów na sprawienie przyjemności sobie i nie tylko sobie. Pisze również o tym, jak czerpać z seksu jeszcze więcej przyjemności i jak skutecznie zadowolić swojego partnera lub partnerkę.

nowości luty 2022 klub rozkoszy znak wydawnictwo
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

„Projekt Riese” – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

26 stycznia ukazała najnowsza powieść Remigiusza Mroza, autora bestsellerowej serii z Joanną Chyłką w roli głównej. Tym razem autor postawił na osobną powieść, której bohaterowie wybierają się do Gór Sowich, aby zwiedzić Projekt Riese. To kryptonim największego, rozpoczętego i niedokończonego, projektu górniczo-budowlanego nazistowskich Niemiec. W czasie eksploracji tunelu dochodzi do zawalenia stropów. Turyści zostają odcięci od świata. Robią wszystko, żeby utrzymać się przy życiu. Nie wiedzą jeszcze, że na powierzchni stało się coś, co sprawiło, że świat jaki znali już nie istnieje.

bestsellery lutego 2022 luty woblink ebook ebooki Projekt Riese - Remigiusz Mróz
Kup ebooka na Woblink.com

Gniazdo – Jędrzej Pasierski, Wydawnictwo Czarne

9 lutego ukazała się najnowsza książka Pasierskiego pt. „Gniazdo”. To piąty tom cyklu kryminalnego z Niną Warwiłow w roli głównej. Akcja powieści rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia w Beskidzie Niskim. Jędrzej Pasierski, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, powraca z piątym tomem serii o komisarz Ninie Warwiłow. Do ekscentrycznego potomka rodziny nafciarskiej, Gabriela Koniarskiego, przybywają goście. Kolacja odbywa się w nowo wybudowanym ośrodku znajdującym się na szczycie góry. Jak to bywa u Pasierskiego, coś musi pójść nie tak. Po serii niewygodnych pytań do gospodarza, świętowanie przerywa zbrodnia. Krąg podejrzanych zamyka się w liczbie osób zamkniętych w ośrodku. Nina Warwiłow musi działać szybko, żeby uniemożliwić mordercy kolejną zbrodnię.

bestsellery lutego luty woblink ebooki gniazdi pasierki
Kup ebooka, audiobooka lub książkę na Woblink.com

Pożyczony narzeczony – Joanna Balicka, Wydawnictwo NieZwykłe

„Pożyczony narzeczony” to najnowsza powieść Joanny Balickiej, autorki serii „Miss Independent”. Książka jest swoistym miksem powieści romantycznej i opowieści hate-love. Jak to często bywa w takich historiach – życie głównej bohaterki wydaje się idealnie, niemal nudno, poukładane. Laura Stone szalone czasy zostawiła bowiem za sobą. Wszystko się komplikuje, gdy zrywa z nią narzeczony. Kobieta nie chce dopuścić do wizerunkowej katastrofy – na rodzinnym przyjęciu musi pojawić się z mężem. Pomocną dłoń podaje jej przyjaciółka Naomi. Proponuje Laurze „wypożyczenie” partnera – chce, by jej przyjaciółka poszła na uroczystość z jej mężczyzną. Niestety Aaron Colder to chłopak, który w szkolnych czasach wielokrotnie upokarzał Laurę. Często jednak jest tak, że od nienawiści do miłości jest krótka droga, a życie pisze najbardziej pikantne scenariusze.

Pożyczony narzeczony wydawnictwo niezwykłe joanna balicka bestsellery woblink ebooki
Kup ebooka na Woblink.com

Tylko pozory – Joanna Chwistek, Wydawnictwo NieZwykłe

Bohaterka powieści Joanny Chwistek nie ma pojęcia co się dzieje. May Castellano w środku nocy zostaje wyrwana ze snu i postawiona przed twarzą najprzystojniejszego faceta, jakiego w życiu widziała. Co najdziwniejsze i ekscytujące – tej samej nocy kobieta wychodzi za niego za mąż.

Cesare Accardo, który na co dzień rządzi hotelarskim imperium i jest aktywnym członkiem mafii staje przed ogromnym problemem. Musi poślubić córkę swojego największego wroga, by nie dopuścić do śmierci swojego brata. Nie jest zachwycony, bowiem piękna dziewczyna, z którą ma wziąć ślub, ma opinię ladacznicy i narkomanki. Zarówno May, jak i Cesare, kryją wiele tajemnic. Oboje będą musieli dać sobie szansę, by lepiej się poznać.

tylko pozory ebooki bestsellery woblink najlepsze luty 2022
Kup ebooka na Woblink.com

Na Kremlu wiecznie zima – Robert Service, tłum. Jerzy Wołk-Łaniewski, Wydawnictwo Znak

„Na Kremlu wiecznie zima” to książka, która ukazuje się w najbardziej odpowiednim momencie. Książka Roberta Service’a o drugich rządach Władimira Putina pozwoli lepiej zrozumieć to co dzieje się obecnie w Rosji i na terenie Ukrainy, gdzie obecnie trwa rosyjska inwazja.

Putin rządzi Rosją już ponad 20 lat i nic nie wskazuje, by to się miało szybko zmienić. Potężne wojsko, wszechobecna propaganda i wszechwładne siły bezpieczeństwa. Ograniczanie wolności demokratycznych i obywatelskich, dobrze znany w krajach komunistycznych kult jednostki. Cyberprzestępstwa, zabójstwa polityczne i zbrojne ataki. Świat patrzy na współczesną Rosję z mieszaniną strachu, respektu i podziwu. Rosja ma wielkie pieniądze i silną armię. Rosja to Władimir Putin. Niewiele można mu zrobić i trzeba się z nim liczyć. Jak Polskę widzą z Kremla? Czego jeszcze nie wiemy o rządach Putina? Co sami Rosjanie myślą na temat własnego kraju?

Na kremlu wiecznie zima woblink zapowiedzi premiery luty 2022 znak
Kup ebooka lub książkę papierową na Woblink.com

Sen o Okapi – Mariana Leky, Wydawnictwo Otwarte, tłum. Agnieszka Walczy

Na szóstym miejscu uplasowało się tłumaczenie powieści „Sen o okapi”, książki niemieckiej autorki Mariany Leky. Motywem przewodnim są sny głównej bohaterki. Za każdym razem, gdy dziewczyna śni o okapi, mieszkańcy wioski zamierają w trwodze. Jej wizja bowiem zwiastuje nadchodzącą śmierć jednego z mieszkańców. Nie wiadomo kto i jak umrze, wiadomo tylko, że stanie się to w ciągu najbliższych 24 godzin. Członkowie społeczności przygotowują się na własną śmierć.

bestsellery woblinka 2021 sen o okapi
Kup ebooka na Woblink.com

Piękny kryminalista – J.T. Geissinger, tłum. Mateusz Grzywa, Wydawnictwo NieZwykłe

Jedną z najchętniej kupowanych książek w lutym był „Piękny kryminalista”, drugi tom cyklu „Piękni gangsterzy”. Jego autorką jest J.T. Geissinger – wcześniej w Polsce ukazały się jej bestsellerowe powieści „Kontrakt Jacksona”, „Układ z Cameronem” i „Gra Matteo”.

Piękny kryminalista” to mafijna opowieść, który cieszy się ogromną popularność. Nie dziwi zatem fakt, że była to jedna z najchętniej kupowanych książek lutego 2022. Jak to często bywa w świecie gangsterów, dochodzi do krwawych porachunków. Killian Black, brat bliźniak Liama, jest gangsterem, z którym zdecydowanie lepiej nie zadzierać. Co więcej, nie powinno kraść mu się tego, co do niego należy. Tymczasem tajemnicza Juliet Moretti właśnie to robi. Mężczyzna zamiast zabić dziewczynę, pragnie ją dobrze poznać. Killian Black chce do niej dotrzeć za pomocą przedmiotów, które ukradła. Kobieta bowiem, po włamaniu do magazynu, kradnie bardzo nietypowe przedmioty, które rozdaje potrzebującym. Zamiast zabrać pieniądze, Juliet decyduje się na bardzo nietypowy krok. Szybko okazuje się, że kobieta nie jest zwykłą złodziejką, tylko córką największego wroga Killiana.

piękny kryminalista bestsellery ebooki
Kup ebooka na Woblink.com

Angry God – Julia Brylewska, Wydawnictwo NieZwykłe

„Angry God” to pierwszy tom dylogii „Gods of Law” Julii Brylewskiej. Wcześniej autorka zasłynęła bestsellerowym cyklem „Inferno”. Teraz powraca z nową, mroczną powieścią. Pierwsza z bohaterek – Violet McMillan – jest świeżo upieczoną absolwentką prawa jednej z nowojorskich uczelni. Miks szczęścia i przypadku sprawiają, że dziewczyna dostaje pracę w kancelarii prowadzonej przez jednego z najlepszych prawników w Nowym Jorku.

Kobieta zaczyna pracę u Olivera Sanclaira, który wielu ludziom jawi się jako Bóg. Jest niedostępny dla „zwykłych śmiertelników”. Coś jednak w Oliverze pęka – mężczyzna łamie jedną ze swoich żelaznych zasad i postanawia przyjąć młodą prawniczkę. Praca u boku Olivera jest jednak daleka od ideału – mężczyzna kryje bowiem w sobie wiele mroku.

angry god wydawnictwo niezwykłe ebooki bestsellery luty 2022 książki woblink
Kup ebooka na Woblink.com