Chodźże na Wirtualne Targi Książki 2022! W wyjątkowych Targach Woblinka znajdziesz setki, tysiące wspaniałych ebooków i audiobooków, ale… zanim wybierzesz się na zakupy, zobaczże, co poleca krakowska redakcja! 

Wirtualne Targi Książki Woblinka 2022

Wystartowały kolejne Wirtualne Targi Książki Woblinka! Co to oznacza? Przez cały tydzień, od 23, do 31 maja 2022 roku, znajdziecie ebooki w wyjątkowej promocji. Nie za 20% taniej, nie za pół ceny – niektóre tytuły będą przecenione nawet do -68%, czyli za mniej niż 1/3 ceny! Chodźże na Targi! Wirtualne Targi Książki 2022!

warszawskie targi książki książki wirtualne woblink promocja
Zobacz ebooki w promocji na Woblink.com

Tu byli, tak stali – Gabriel Krauze, tłum. Tomasz S. Gałązka, Wydawnictwo Czarne

Londyńskie blokowiska, gangsterka, rozboje, spluwy, narkotyki, rap i grime – tak wygląda codzienność narratora powieści „Tu byli, tak stali”. To niewątpliwie jedna z najmocniejszych i najbardziej wstrząsających książek, które polecamy. Gabriel (znany jako Snoopiacz), wpada w środowisko chuliganów. Mimo że jest przykładnym studentem filologii angielskiej to jest twardym, cieszącym się szacunkiem ziomów z osiedla typem. Dzięki sile charakteru, chłopak błyskawicznie awansuje w gangsterskich strukturach. Kręcąc się po okolicy z dłonią zaciśniętą na kosie w kieszeni, ze zwiniętą kominiarką na głowie, zawsze jest gotowy do akcji. Jednocześnie coraz mniej radzi sobie z koniecznością ciągłego oglądania się za siebie. Nie ma pojęcia, czy jest przed nim jeszcze inna przyszłość.

tu byli, tak stali premiera powieści
Kup ebooka Tu byli, tak stali lub książkę papierową Tu byli, tak stali na Woblink.com

Tu byli, tak stali” to gorzka historia inspirowana życiem autora, syna polskich imigrantów. Krauze pisze o trudnej codzienności młodych ludzi, którzy skazani są na ciągłe kombinowanie i życie wbrew prawu. Powieść była nominowana do Nagrody Bookera w 2020 roku. „Tu byli, tak stali” w Polsce ukazała się w brawurowym tłumaczeniu Tomasza S. Gałązki. Uwaga, lektura dla czytelników pełnoletnich!

Bieguni – Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie

Już 1 czerwca ukaże się „Empuzjon”, najnowsza książka Olgi Tokarczuk, pierwsza powieść po otrzymaniu przez polską pisarkę Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wirtualne Targi książki 2022 to idealna okazja by nadrobić poprzednie książki Tokarczuk. Szczególnie polecamy powieść, Bieguni, za którą autorka otrzymała Międzynarodową Nagrodę Bookera. To, jak określa sama pisarka, „powieść konstelacyjna”, w której krótkie, pozornie niezwiązane ze sobą fragmenty różnych opowieści, tworzą jednolitą, wielowymiarową opowieść.

ebook tokarczuk bieguni wirtualne targi książki
Kup ebooka Bieguni, audiobook Bieguni lub książkę Biegunina Woblink.com

Enigmatyczny tytuł nawiązuje do staroobrzędowców tzw. biegunów, którzy wierzyli, że świat jest przepełniony złem. Człowiek pozostający stale w ruchu, ma większe szanse na poddanie się mrocznym siłom. Aby nie ulec złu, musi stale się przemieszczać.

Anne z Zielonych Szczytów – Lucy M. Montgomery, tłum. Anna Bańkowska

Jedną z najgłośniejszych premier ubiegłego roku było… nowe tłumaczenie „Ani z Zielonego Wzgórza”. A konkretnie „Anne z Zielonych Szczytów” Nowe tłumaczenie kultowej powieści Montgomery spolaryzowało pole literackie i cały czas budzi wiele skrajnych emocji. Niektórzy czytelnicy cieszą się, że mogą sięgnąć po nowy, odświeżony i bliższy oryginałowi przekład, dzięki temu mogąc przeżywać historię rudowłosej bohaterki niejako „po raz pierwszy”. Niektórzy zaś krytykują, czasem wręcz drwią, zarzucają tłumaczce szukanie „taniej sensacji”. Zarzucają Annie Bańkowskiej „profanację” i „zniszczenie dzieciństwa”.

Anne z Zielonych Szczytów
Znajdź książkę lub ebooka na Woblink.com

Tytułowe „green gables” to w rzeczywistości „zielone szczyty”, charakterystyczne zielone, spiczaste dachy, znane z wykorzystania w architekturze miejsca, w którym rozgrywa się akcja powieści. Nie są to zatem „wzgórza”, jak myśleliśmy do tej pory, dzięki pierwszemu przekładowi. Jak wspomina Anna Bańkowska, w nowym wydaniu pojawiły się fragmenty do tej pory nieznane polskiemu czytelnikowi, z różnych powodów pominięte przez pierwszą tłumaczkę.

1 czerwca ukaże się drugi tom serii, „Anne z Avonlea”, również w tłumaczeniu Anny Bańkowskiej.

Seria Heartstopper – Alice Oseman, tłum. Michał Zacharzewski, Natalia Mętrak-Ruda, Jaguar

W momencie, gdy w Polsce dochodzi do gwałtownych, konserwatywnych zmian w systemie szkolnictwa, przyzwala się na szerzenie nietolerancji, gdy głośno o tzw. „strefach wolnych od LGBT”, w mediach społecznościowych króluje powieść graficzna/komiks o wyjątkowej relacji dwóch chłopaków. Mowa o serii „Heartstopper” autorstwa Alice Oseman. Młoda autorka szturmem zdobyła popularność wśród nastolatków (i nie tylko!) na całym świecie. Popularność jej komiksowej serii zainteresowała producentów Netflixa i na podstawie „Heartstoppera” powstał serial o tym samym tytule. W dużym skrócie – to opowieść o tym, jak chłopak spotyka chłopaka. Obaj boją się swoich uczuć. Nie wiedzą, jak zachować się w sytuacji, w której podobają się sobie nawzajem. Wydaje brzmi to banalnie, możliwe że wśród setek tysięcy czytelników Oseman znalazł się osoby, które były (lub będą) w podobnej sytuacji.

heartstopper wirtualne targi 2022 książki
Kup ebooka Heartstopper lub książkę papierową Heartstopper na Woblink.com

Lata – Annie Ernaux, tłum. Krzysztof Jarosz, Magdalena Budzińska, Wydawnictwo Czarne

Lata, Annie Ernaux to wyjątkowa, autobiograficzna książka jednej z najważniejszych francuskich pisarek. Annie Ernaux narrację o swoim życiu, przeplata opowieściami o rewolucji obyczajowej, postępującym konsumpcjonizmie, sekularyzacji społeczeństwa. Pisarka opowiada o najważniejszych wydarzeniach współczesnej Francji i Europy. Ernaux przywołuje różne momenty z historii na inspirując się różnymi fotografiami. Jej opowieść zaczyna się mniej więcej pod koniec II wojny światowej i jest prowadzona chronologicznie. Autorka tropi jednak nie tylko wydarzenia historyczne, ale również emocje, różne odcienie wrażliwości.

To co najważniejsze w książce Ernaux, to język, którym pisarka opowiada o otaczającym ją świecie. Ernaux prowadzi bowiem narracje w czasie przeszłym niedokonanym.

annie ernaux zapowiedzi i premiery ksiażek 2022
Kup ebooka Lata na Woblink.com

 Smutek i rozkosz – Meg Mason tłum. Mateusz Borowski, Wydawnictwo Znak

Współcześnie problemy ze zdrowiem psychicznym dotykają coraz więcej osób w każdym wieku. Niestety dostęp do pomocy jest ograniczony, a uprzedzenia wobec chorych nadal obecne. Przez to wszystko otrzymanie właściwej diagnozy, leków i wsparcia bywa wyzwaniem. 

Właśnie z takimi problemami zmaga się Martha, bohaterka powieści Meg Mason. Martha od zawsze czuła, że coś jest z nią nie tak. Wszyscy radzili jej, żeby wzięła się w garść. Próbowała, próbowała i próbowała, ale nic z tego. Przez większość czasu chciała się tylko schować i wyć. Nieoczekiwanie, po wielu latach, otrzymuje od lekarza prawidłowo diagnozę. Mimo tego Martha jest zdania, że na wszystko w jej życiu jest już za późno. A może nie?

Smutek i rozkosz” to smutno-zabawna opowieść o chorobie psychicznej i miłości, którą zdecydowanie warto poznać.

smutek i rozkosz wirtualne targi książki meg mason
Kup ebooka Smutek i Rozkosz lub książkę papierową Smutek i Rozkosz na Woblink.com

Obrazy z przeszłości Mroza – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Wiadomo, że jak targi to nowości! Nie mogło więc u nas zabraknąć gorących premier. Niedawno ukazały się nowe powieści Marka Krajewskiego, Katarzyny Bondy i… Remigiusza Mroza!

Jeśli lubicie polskie kryminały z wątkiem obyczajowym w tle, zachęcamy do sięgnięcia po cykl z Sewerynem Zaorskim pióra Remigiusza Mroza. Powieści z tej serii są bezkompromisowe, niebanalne i wciągające. Najnowszy tytuł, który ukazał się w jej ramach to „Obrazy z przeszłości”. Seweryn Zaorski i Kaja Burzyńska czekają na wiadomość, która bezpowrotnie zmieni ich życie. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy niespodziewanie w okolicznych lasach zaczęto natrafiać na rzeczy zaginionej dwadzieścia lat temu mieszkanki Żeromic. Do tego czasu zniknięcie dziewczyny pozostawało tajemnicą – policjanci nie ustalili, co mogło się z nią stać, a śledczy nie trafili na żaden trop, który przybliżyłby ich do rozwiązania zagadki. Na jedną z takich rzeczy natrafiają Seweryn i Burze, nieświadomi tego, że ma ona związek ze sprawą z przeszłości. 

obrazy z przeszłości mróz wirtualne targi książki
Kup ebooka Obrazy z przeszłości, audiobooka Obrazy z przeszłości lub książkę Obrazy z przeszłościna Woblink.com

Wirtualne targi książki Woblinka 2022

TOPR. Żeby inni mogli przeżyć – Beata Sabała-Zielińska, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – a razem z nimi podróże. Jednymi z chętniej wybieranych sposobów spędzania urlopu są wyprawy w góry. Trzeba jednak pamiętać, że do górskich szczytów trzeba podchodzić z respektem, co w swoich książkach dobitnie pokazuje Beata Sabała-Zielińska. „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” ukazał się w 2018 roku i  był pierwszą książką w Polsce, w której ratownicy TOPR tak otwarcie opowiadali o trudach swojej pracy. Mówią m.in. o tym jaka była najdłuższa wyprawa ratunkowa, dlaczego akcje jaskiniowe są tymi najtrudniejszymi oraz jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie.

wirtualne targi książki woblink TOPR
Kup ebooka TOPR. Żeby inni mogli przeżyć lub książkę TOPR. Żeby inni mogli przeżyć na Woblink.com

Druga część, „TOPR 2. Nie każdy wróci”, jest zapisem relacji TOPR-owców, świadków i ofiar wypadków, opinii ekspertów, głosów środowisk górskich, a także matek, żon, partnerek ratowników. 

topr woblink targi książki wirtualne
Kup ebooka TOPR 2. Nie każdy wróci, audiobooka TOPR 2. Nie każdy wróci lub książkę TOPR 2. Nie każdy wrócina Woblink.com

Śmierć pani Westaway – Ruth Ware, tłum. Anna Tomczyk, Wydawnictwo Czwarta Strona

Ruth Ware to brytyjska autorka thrillerów psychologicznych, która bywa nazywana współczesną Agathą Christie. Jej powieści ukazują w Polsce, od 2020 roku, pod szyldem wydawnictwa Czwarta Strona. Dotychczas wydane zostały „Pod kluczem”, „Śmierć pani Westaway” i „Jedno po drugim”. „Pod kluczem” jest pełnym zwrotów akcji thrillerem utrzymanym w klimacie powieści gotyckiej. „Jedno po drugim” to opowieść o firmowym wyjeździe na narty, podczas którego dochodzi do zaginięcia jednej z uczestniczek. 

wirtualne targi książki woblink ruth ware
Kup ebooka Śmierć pani Westaway lub książkę Śmierć pani Westaway na Woblink.com

Fanom kryminalnych zagadek powinna przypaść do gustu „Śmierć pani Westaway”. Książka ta jest przemyślana, mroczna i wciągająca. Młoda dziewczyna imieniem Hal nie może pogodzić się ze śmiercią matki. Dodatkowo rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. W końcu ile można zarobić stawiając tarota na promenadzie? Hal otrzymuje zagadkowy list, z którego wynika, że jej babcia, mieszkająca w wielkiej posiadłości w Kornwalii, zmarła. Dziewczyna jest przekonana, że doszło do pomyłki i kobieta nie może być jej krewną. Mimo wszystko postanawia zaryzykować, przyjechać na pogrzeb i odczytanie testamentu. To może być szansa na zastrzyk pieniędzy, spłacenie długów i rozpoczęcie nowego życia. Na miejscu sprawy komplikują się jeszcze bardziej, a Hal zostaje wciągnięta w mroczną grę.

Shuggie Bain – Douglas Stuart, tłum. Krzysztof Cieślik, Wydawnictwo Poznańskie

To jedna z najlepszych powieści minionego roku i jednocześnie literacki debiut Douglasa Stuarta. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji po nią sięgnąć, warto zrobić to teraz. Targi są w końcu doskonałą okazją do nadrobienia czytelniczych zaległości! 

Shuggie Bain
Kup ebooka Shuggie Bain na Woblink.com

Shuggie Bain” jest niezapomnianą i angażującą opowieścią o uzależnieniu, miłości i jej granicach, rodzicielstwie i seksualności. Główny bohater, Hugh Bain nazywany Shuggiem, to chłopiec inni niż wszyscy, któremu przyszło dorastać w latach osiemdziesiątych w robotniczym Glasgow. Życie jego matki toczy się wokół marzeń o lepszej przyszłości, alkoholu i mężczyźnie, dla którego zostawiła swojego męża. Kiedy ojciec Shuggiego postanawia na dobre opuścić rodzinę, Agnes zagląda do butelki jeszcze częściej. Ostatecznie to na jej dzieciach spoczywa obowiązek opieki nad matką. Jedno po drugim wszyscy opuszczają niereformowalną kobietę – zostaje tylko mały Hugh.

Powieść była nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich, na czele z National Book Award i Nagrodą Bookera, której Stuart został laureatem – właśnie za swój literacki debiut.

Z miłości? To współczuję – Agata Romaniuk, Wydawnictwo Poznańskie

Agata Romaniuk zabiera czytelników w podróż do współczesnego Omanu. Autorka w wnikliwy, ale także bardzo wrażliwy sposób, przygląda się mieszkańcom państwa, którym rządził samotny, bezdzietny sułtan. W „Z miłości? To współczuję” to opowieść o kobietach i mężczyznach żyjących w świecie rządzonym przez religię i tradycję. Świecie pełnym sprzeczności, w którym Omańczycy potajemnie korzystają z aplikacji randkowych, a swoje namiętności ukrywają za fasadą islamu. W Omanie kontraktowe małżeństwa to codzienność, do umów przedślubnych warto wpisać sumę, jaką otrzyma żona za urodzenie dziecka, a kobiety wolą zaszyć się przed ślubem, aby udawać dziewice. 

z miłości współczuję woblink targi książki wirtualne
Kup ebooka Z miłości? To współczuję lub książkę Z miłości? To współczuję na Woblink.com

Wróć przed zmrokiem – Riley Sager, tłum. Ryszard Oślizło, Wydawnictwo Mova

W promocji z okazji targów znalazła się także powieść „Wróć przed zmrokiem” Riley Sager, miłośnika horrorów (co doskonale widać w jego książkach!). Tym razem postawił na nawiedzony dom i mroczne tajemnice z przeszłości, które po latach zaczynają wychodzić na światło dzienne. Główna bohaterka, Maggie Holt, miała pięć lat, kiedy razem z rodzicami trafiła do Baneberry Hall, wiktoriańskiej posiadłości usytuowanej w wermonckich lasach. Nie minął nawet miesiąc, a dziewczynka razem z rodzicami ucieka w popłochu z rezydencji. Ojciec Maggie opisuje wydarzenia, które doprowadziły do panicznej ewakuacji, a jego książka szybko staje się bestsellerem. Czytają ją wszyscy, nawet ci, którzy nie wierzą w mrożącą krew w żyłach historię o duchach… Dorosła Maggie wraca do Baneberry Hall – chce wyremontować i sprzedać posiadłość, a przede wszystkim dowiedzieć się, co stało się 25 lat temu. 

Kup ebooka Wróć przed zmrokiem i audiobooka Wróć przed zmrokiem na Woblink.com

Najnowsza powieść Sagera nosi tytuł „Zamknij wszystkie drzwi”, w którym zręcznie łączy psychologiczny thriller z elementami horroru. Całości dopełnia klimat z „Dziecka Rosemary” Iry Levina. Akcja książki rozgrywa się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych i tajemniczych budynków na Manhattanie. Spłukana Jules Larsen nieoczekiwanie dostaje tam pracę. Ma opiekować się jednym z apartamentów. Początkowo wszystko układa się idealnie, dopóki nie ginie opiekunka innego mieszkania.

Polecają Martyna Gancarczyk i Kuba Krasny

Zapraszamy na wirtualne targi książki Woblinka 2022!