Rok 2022 obfitował w książki, które podbijały serca niejednego czytelnika. Wśród ebooków w Woblinku królowało jednak kilka konkretnych nazwisk, które z przyjemnością Wam przedstawimy. Skoro grudzień to czas podsumowań, to my również przygotowaliśmy mały rachunek sumienia. Oto bestsellery Woblinka 2022 roku, czyli najlepiej sprzedające się ebooki 2022.

Woblink Bestsellery 2022 – najlepsze ebooki

 

1. Skazanie – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Skazanie - Remigiusz Mróz

Kup ebooka Skazanie na Woblink.com
 

Listę ebookowych bestellerów 2022 roku otwiera Remigiusz Mróz.Skazanie” to już piętnasty tom serii o Joannie Chyłce, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród czytelników kryminałów w Polsce. W „Skazaniu” pisarz zręcznie przeplata historię kryminalno-prawniczą z wątkiem obyczajowym, dzięki czemu rozpoczętej książki nie sposób odłożyć. Tym razem Joanna Chyłka, świeżo po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu, liczy na podjęcie głośnej obrony mającej przywrócić jej karierę do życia. Jednak rzeczywistość wygląda zgoła inaczej. Do Chyłki zgłasza się matka dziewczyny, której śmierć zakwalifikowano jako samobójstwo. Kobieta jest przekonana, że jej dziecko nie odebrało sobie życia i twierdzi, że ma na to dowody. Mimo to kolejni prokuratorzy wciąż umarzają postępowanie. Spostrzegawcza prawniczka dochodzi do wniosku, że w tej sprawie doszło do manipulacji oraz uchybień proceduralnych. Jednocześnie bohaterka przygotowuje się do ślubu i postanawia po latach nawiązać kontakt z matką.

2. Werdykt – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Werdykt - Remigiusz Mróz

Kup ebooka Werdykt na Woblink.com
 

W tym roku Remigiusz Mróz zajął również drugie miejsce pośród najlepiej sprzedających się ebooków! Na tym miejscu znalazł się kolejny tom serii z Joanną Chyłką, czyli „Werdykt”. W tym tomie Warszawą wstrząsa informacja o odnalezieniu martwego niemowlaka na jednym z publicznych placów zabaw. Policja nie jest w stanie odnaleźć rodziców, nic nie pozwala też zidentyfikować tożsamości dziecka. To media jako pierwsze trafiają na trop – udaje im się odnaleźć matkę, która przed kamerami twierdzi, że nie pamięta, co się wydarzyło, i nie wie, gdzie jest jej syn. Dziennikarze przyklejają kobiecie łatkę dzieciobójczyni, zapowiada się jeden z najgłośniejszych procesów ostatnich lat – a Chyłka i Oryński zrobią wszystko, by poprowadzić tę obronę. Nowy partner zarządzający kancelarią nie ma jednak zamiaru pozwalać, by dwójka prawników dłużej dzieliła się sprawami.

3. Mentalista – Camilla Läckberg, Henrik Fexeus, tłum. Inga Sawicka, Wydawnictwo Czarna Owca

Mentalista - Camilla Lackberg, Henrik Fexeus

Kup ebooka Mentalista na Woblink.com
 

W ścisłym podium znalazło się również miejsce dla powrotu Camilli Läckberg, tym razem w duecie z mentalistą Henrikiem Fexeusem, w książce „Mentalista”Książka zapowiada nową serię kryminalną szwedzkich pisarzy! W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami. Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem? Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji. Szybko ustalają, że ta sprawa jest podobna do wcześniejszej zbrodni. Wtedy staje się jasne, że ścigają bezwzględnego seryjnego mordercę. Muszą go powstrzymać, zanim ofiar będzie więcej… Camilla Läckberg to najgłośniejsze nazwisko na szwedzkiej scenie kryminalnej. Międzynarodową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace. Książki pisarki wydawane są w ponad 60 krajach, zostały przetłumaczone na 43 języki, a na całym świecie sprzedało się 29 milionów egzemplarzy. W rankingu „Bestsellery Woblinka 2022” nie mogło zabraknąć tak wyjątkowego tytułu!

4. Klub rozkoszy. Kartografia przyjemności – Jüne Plã, tłum. Andrzej Szyper, Wydawnictwo Znak

Klub rozkoszy - June Pla

Kup ebooka Klub rozkoszy na Woblink.com
 

Na czwartym miejscu uplasował się wyjątkowy ebook, czyli „Klub rozkoszy”Dzięki tej pozycji można poznać 1001 sposobów na sprawienie przyjemności sobie i nie tylko sobie. Chcesz czerpać z seksu jeszcze więcej przyjemności? Zastanawiasz się, jak sprawić radość swojemu partnerowi? A może wiesz, co cię kręci, ale nie wiesz, jak o tym mówić? Francuska ilustratorka i projektantka gier wideo, Jüne Plã, stworzyła książkę idealną dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o przyjemności. W swoim tekście przełamuje tematy tabu i otwiera czytelnika na rozmowę o tym, co sprawia nam największą radość oraz w jaki sposób możemy tę przyjemność dawać również innym. Ta książka przeznaczona jest dla każdego. Klub rozkoszy” to międzynarodowy bestseller, który sprzedał się w 500 000 egzemplarzy we Francji. Wobec tego musiał również pojawić się na tej liście, czyli Bestsellery Woblinka 2022.

5. Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi – Andrzej Dragan, Wydawnictwo Otwarte

Kwantechizm - Andrzej Dragan

Kup ebook Kwantechizm na Woblink.com
 

Na miejscu piątym bestsellerów Woblinka w 2022 roku znalazł się ebook „Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi. Andrzej Dragan jest profesorem fizyki teoretycznej i laureatem kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. W 2020 roku wraz z profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się największym przełomem w rozumieniu teorii kwantowej od czasów Einsteina. Wyobrażenia o wszechświecie formułowane od wieków okazują się zbiorem przybliżeń lub nonsensów. Mówienie z pewnością o czymkolwiek jest więc, jak pisze autor tej książki, nie tylko bezczelnością, ale – co gorsza – nietaktem. Coraz lepiej poznajemy prawa rządzące rzeczywistością, a wizja świata, która zaczyna się rysować, jest dogłębnie szokująca. By ją przybliżyć, Andrzej Dragan w jasny i klarowny sposób objaśnia niezwykłe wnioski wynikające z przełomowych teorii Einsteina oraz najbardziej zaskakujące prawa mechaniki kwantowej. Przedstawia również własny, nowy i rewolucyjny model łączący je ze sobą. Do tego wszystkiego tłumaczy, dlaczego kury nieustannie ruszają głowami, czemu mrówki nie galopują, a dinozaury nie narzekałyby, że doba ma jedynie 24 godziny (oczywiście gdyby umiały mówić i rozumiały koncepcję czasu).

6. Długa noc – Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy

Długa noc - Wojciech Chmielarz

Kup ebook Długa noc na Woblink.com
 

Miejsce szóste na liście zajmuje powrót Jakuba Mortki, czyli „Długa noc”. To już szósty tom serii z Jakubem Mortką wykreowanej przez Wojciecha Chmielarza! W Komendzie Stołecznej Policji na przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który był świadkiem zbrodni – co widział, co mógł zataić, a czego bał się przyznać nawet przed samym sobą? W tym samym czasie młoda kobieta pierwszy raz w życiu wychodzi na ulicę, by zarobić pieniądze na życie – z jakiego powodu tam trafia, co wydarzyło się w jej życiu? Po mieście krąży mężczyzna, który doskonale wie, że to jego ostatnia noc na wolności i ma zamiar wykorzystać ją jak najbardziej: planuje zabić tyle osób, ile jest to możliwe. Kto zostanie jego ofiarą? Jakub Mortka w szóstym tomie („Długa noc”) staje przed największym wyzwaniem swojego życia, a stawką mogą być najbliższe mu osoby. Jak daleko jest w stanie się posunąć, by ich ocalić? Dla wszystkich bohaterów będzie to zdecydowanie najdłuższa noc w ich życiu. Ta część jest kontynuacją przygód komisarza Mortki, jednak również jest otwarciem do kolejnych powieści. Szybka akcja, zaskakujące śledztwo i świetne pióro to coś, co z pewnością wyróżnia książki Wojciecha Chmielarza, nic więc dziwnego, że znalazł się na tej liście, czyli Bestsellery Woblinka 2022.

7. Empuzjon – Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie

Empuzjon - Olga Tokarczuk

Kup ebooka Empuzjon na Woblink.com
 

Na miejscu siódmym znalazł się wyjątkowy powrót Olgi Tokarczuk w pierwszej powieści po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla, czyli „Empuzjon. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści ostatnich lat! Fabuła książki rozgrywa się wokół uzdrowiska Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Jest wrzesień 1913 roku, podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”. Mieczysław Wojnicz, student ze Lwowa, przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby. A może nawet całkowicie go uleczą. Diagnoza nie pozostawia jednak złudzeń – tuberculosis. Gruźlica. W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Chorzy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina przy nalewce Schwärmerei niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany – kobiety czy mężczyzny? Ale nie tylko te pytania zajmują pensjonariuszy. Do Wojnicza docierają też przerażające historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Choć on sam zajęty jest ukrywaniem prawdy o sobie, zagadka budzących grozę wypadków fascynuje go coraz bardziej. Nie wie jednak, że mroczne siły już wzięły go sobie na cel. Tokarczuk w „Empuzjonie” odsłania przed czytelnikami prawdy o świecie, których albo nie zauważamy, albo za wszelką cenę nie chcemy do siebie dopuścić. W rankingu „Bestsellery Woblinka 2022” nie mogło zabraknąć tak ważnej książki!

8. Nie ufaj mu – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Czwarta Strona

Nie ufaj mu - Remigiusz Mróz

Kup ebooka Nie ufaj mu na Woblink.com
 

Na ósmym miejscu powracamy ponownie do Remigiusza Mroza, który w naszej topce najlepiej sprzedających się ebooków pojawia się już trzeci raz! Tym razem przyszedł czas na Nie ufaj mu”, czyli drugi tom serii o Inie Kobryn. Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą przyszłość. Jej siostra przygotowuje się tymczasem do ślubu z Gracjanem Pabstem, który po latach w końcu się oświadczył. Wszystko układa się tak, jak powinno, dopóki nie dostaje ona wiadomości o treści „nie ufaj mu”. Czy Gracjan chowa własne upiory z przeszłości? Czy w istocie jest tym, za kogo go mają? Obie siostry muszą stawić czoła temu, że rzeczy, które wydarzyły się w ich życiu, nie są takie, za jakie je uważały…

9. Plac Senacki 6 PM – Vincent V. Severski, Wydawnictwo Czarna Owca

Plac Senacki 6 PM - Vincent V. Severski

Kup ebooka Plac Senacki 6 PM na Woblink.com
 

Na miejscu dziewiątym znalazł się mistrz powieści szpiegowskiej, Vincent V. Severski, w swojej nowej książce „Plac Senacki 6 PM. Tym razem pisarz powraca z nowym thrillerem o narodzinach imperium Putina. Październik 1990 roku. Z bazy Zapadnaja Lica na północy ZSRR wypływa ogromny i potężny okręt podwodny Dymitr Doński, dowodzony przez kapitana Golicyna. Na pokładzie tej jednostki znajdują się ogromny arsenał atomowy, który może zachwiać siłami światowych mocarstw. Ta sytuacja nie podoba się Londynowi i Waszyngtonowi, a sojusznicy podnoszą stopień gotowości i analizują sytuację. W ZSRR panują głasnost i pierestrojka, a u władzy jest Michaił Gorbaczow. Brytyjczycy i Amerykanie znajdują się w sytuacji, w której muszą rozpracować motywy Rosjan. Wszystkie drogi prowadzą do Helsinek, gdzie do gry wkracza MI6, który wysyła tam swojego najlepszego agenta, Martina. Powieść Severskiego w zaskakujący i wciągający sposób opowiada o dawnym ZSRR. To historia o grze wywiadów oraz o upadających formach państwowości, które prowadzą do pojawienia się nowego imperium – państwa rosyjskiego Putina. Na liście thrillerów ostatnich lat powieść Severskiego wprowadza powiew świeżości wybranym tematem oraz świetnym piórem pisarza.Plac Senacki 6 PM” to nie tylko wnikliwe studium państwowości, ale również wciągająca lektura, która musiała znaleźć się w naszym rankingu „Bestellery Woblinka 2022”.

10. Projekt Riese – Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia

Projekt Riese - Remigiusz Mróz

Kup ebooka Projekt Riese na Woblink.com
 

Ostatni raz powracamy do Remigiusza Mroza w naszym zestawieniu! Na 10. miejscu znalazła się jego ebook „Projekt Riese”. W tej książce nic nie jest ostateczne – nawet śmierć. Riese. Największy projekt nazistowskich Niemiec, którego przeznaczenie wciąż pozostaje nieznane. Niegdyś być może podziemne miasto, arka przetrwania lub fabryka, w której pracowano nad bronią jądrową – dziś atrakcja turystyczna w Górach Sowich. Odwiedzić postanawia ją pięcioro ludzi, zupełnie nieświadomych tragedii, która ma ich spotkać. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia. Stropy ulegają zawaleniu, odcinając turystów od świata i pozbawiając ich szans na ratunek. Robią wszystko, by przeżyć, powoli uświadamiając sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś, co sprawiło, że znany im świat przestał istnieć… A oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali kataklizm.

Więcej najlepszych ebooków znajdziecie na Woblink.com. Zapraszamy również do sprawdzenia naszego rankingu najlepszych audiobooków 2022 roku.

Najlepsze audiobooki – top 10 roku 2022