Ebooki są nie tylko najwygodniejszym, najtańszym i najbardziej ekologicznym sposobem na zdobycie książek, ale też nierzadko najlepszym sposobem, by genialne tytuły zdobyć legalnie bez wydawania złotówki. Poniżej przedstawiam Wam kilka sposobów, gdzie znaleźć darmowe ebooki.

Skąd pobierać ebooki za darmo – Woblink.com

Na Woblinku istnieje gigantyczny dział, w którym znajdziesz darmowe ebooki. W chwili obecnej 1487 pozycji (a liczba ta stale rośnie!). Możecie tu znaleźć nie tylko klasykę literatury (jak np. „Księga Dżungli” Rudyarda Kuplinga, „Chmury” Arystofanesa czy „Dusza wojownika” Josepha Conrada), ale też wiele białych kruków! Wśród darmowych ebooków na Woblinku możecie znaleźć m.in. dziecięce opowiadania mistrza horroru i weird fiction Howarda Philipsa Lovecrafta („Dziecięce koszmary i fantazje„), „Czerwony Bóg” Jacka Londona czy „Czarnoksięstwo i medyumizm” Ignacego Matuszewskiego. Do tego świetne reportaże napisane przez dziennikarzy Interii (co roku pojawia się nowy zbiór!) czy trzy tomy zbiorów opowiadań, których akcja dzieje się w uniwersum Metro 2033. A oczywiście to nie wszystko!

 

Szepty Zgładzonych darmowy ebook do pobrania
Pobierz za darmo!

Teraz wiesz, gdzie znaleźć darmowe ebooki. Z dumą możemy powiedzieć, że zbiór darmowych polskich ebooków dostępnych w naszej księgarni Woblink.com jest najbardziej różnorodny w całym polskim Internecie. Zdecydowanie doradzamy Wam zajrzenie do niego 🙂

Strony z darmowymi ebookami – Wiki Source

Zapewne nieraz szukając czegoś na Wikipedii, zauważyliście, że istnieje tam dział zwany „Wikiźródła”. O dziwo, oprócz samych dokumentów historycznych, można tam znaleźć całe powieści, opowiadania, eseje czy poematy (jak np. zdigitalizowane wydanie „Ogniem i mieczem” Henryka Sienkiewicza z 1901 r., polskie wydanie „Podróży do środka ziemi” Juliusza Verne z 1887 r. czy polskie wydanie „Rozmyślań” Marka Aureliusz z 1937 r.). Gdzie pobierać ebooki za darmo na Wiki Source? Nie wszyscy wiedzą, że na stronie można te dokumenty eksportować do formatów mobi i epub! Tak wygenerowane pliki są pełnoprawnymi ebookami.

 

W krainie sylfów po pobrania za darmo
Pobierz za darmo!

 

Gdzie darmowe ebooki – Wolne Lektury

Nie ma lepszej strony z darmowymi ebookami i polską klasyką literatury (i do tego nieprzerwanie rozbudowywaną!). Znajdziecie tu nie tylko znaczną część lektur szkolnych, ale przede wszystkim arcydzieła literatury. Joseph Conrad, Henryk Sienkiewicz, Platon, Björnstjerne Björnson, Rudyard Kipling, Johann Wolfgang von Goethem, Marek Aureliusz i wiele innych! Wspaniały projekt, wspaniałe miejsce, tworzone przez wspaniałych ludzi.

Gamebook na darmo – Masz Wybór

Ciągle niewielu czytelników zdaje sobie sprawę, że istnieje mało znana forma literacka zwana hiperpowieścią, która wymusza na czytelniku eksplorowanie książki w dość nieoczywisty sposób. Hiperpowieść ma swoją odmianę o nazwie gamebook (gra paragrafowa, gra książkowa), która pozwala czytelnikowi na wcielenie się w bohatera literackiego i… samodzielne podejmowanie decyzji determinujących rozwój fabuły. Tak się składa, że największy w Polsce zbiór tego typu powieści jest tworzony przez pasjonatów i dostępny za darmo na stronie Masz-Wybor.com.pl. Znajdziecie tam m.in. zdecydowaną większość dzieł najpłodniejszego twórcy gamebooków w Polsce, Beniamina Muszyńskiego (tak, zupełnie za darmo!).

 

Sztuka wypoczywania darmowy ebook do pobrania
Pobierz za darmo!

 

Gdzie znaleźć darmowe ebooki – Konkursy Woblinka

Ale wiemy też, że wielu z Was ma chrapkę nie tylko na klasykę, ale też na nowości i współczesne bestsellery. Gdzie znaleźć darmowe ebooki legalnie i z czystym sumieniem? Otóż wystarczy wziąć udział w jednym z wielu konkursów organizowanych przez Woblinka! W wielu z nich do wygrania są nie tylko czytniki ebooków, ale i bony do zrealizowania na stronie księgarni. Aktualnie trwa np. konkurs recenzencki, w którym wygrać można 12 bonów na ebooki o wartości 50 zł każdy! Jak widzicie, jest wiele sposobów na zdobycie genialnych ebooków za darmo. Wystarczy tylko chcieć po nie sięgnąć.