19 maja ukaże się „Miasto szpiegów” – nowy kryminał szpiegowski Marka Krajewskiego, książka w uwielbianej przez czytelników serii o Popielskim. Tym razem na jego kryminalnej mapie pojawi się nowy punkt: Wolne Miasto Gdańsk. Miasto, w którym lwowski śledczy odkryje mało znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczpospolitej…

„Miasto szpiegów” – Edward Popielski powróci w maju

19 maja odbędzie się premiera najnowszej powieści Marka Krajewskiego pt. „Miasto szpiegów”. To nowy kryminał szpiegowski, w uwielbianej przez czytelników serii o Popielskim. Tym razem autor „Mocka” i „Erynii” zabiera czytelników do Wolnego Miasta Gdańska, w którym lwowski glina odkryje nieznane karty z historii służb specjalnych II RP.

miasto szpiegów marek krajewski
Kup ebooka na Woblink.com

W Wolnym Mieście Gdańsk wszystkie chwyty są dozwolone. 1933. Edward „Łyssy” Popielski na zlecenie swych mocodawców trafia z Ritą i Leokadią ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Szybko odkrywa ciemną stronę miasta — jak najdalszą od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki są pełne nędzy i przemocy, a wzburzone fale zimowego morza często zamykają się nad głowami kolejnych ofiar, które wiedziały zbyt dużo. Popielskiego czeka pierwsze, niemal śmiertelne starcie z Abwehrą. Kiedy na drodze Łyssego staje platynowowłosa piękność, wdowa Irena Arendarska, wszystko wydaje się jasne – ta cyniczna uwodzicielka zastawia nań sidła. Czy Popielski się z nich wyplącze? Czy łatwiej mu będzie zaufać najbardziej zaciekłemu wrogowi, czy najbliższej osobie?

Trzecia część przygód szpiegowskich Popielskiego

Mistrzowska powieść szpiegowska, w której Marek Krajewski odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej. Pierwsza część z serii, „Dziewczyna o czterech palcach”, zdobyła tytuł Najlepszej polskiej powieści kryminalno-historycznej 2019 roku i nagrodę „Złoty Pocisk”. W 2020 roku ukazała się kolejna – „Pomocnik kata”. „Miasto szpiegów” to trzeci tom, lecz każda książka z serii stanowi osobną historię: można poznawać cykl w dowolnej kolejności.