Maj przyniósł (i jeszcze przyniesie!) nam wiele rewelacyjnych książkowych premier. Wśród nich znajdziemy kilka długo wyczekiwanych literackich powrotów. W tym czasie będziemy mogli sięgnąć między innymi po nowe książki Nino Haratischwili, Michela Houellebecqa, Łukasza Orbitowskiego czy Jacka Dukaja. Oto najbardziej interesujące premiery maja.

Duchowni o duchownych, Artur Nowak

Data premiery: 6 maja 2019

„Duchowni o duchownych” to najnowsza książka Artura Nowaka, jednego z bohaterów głośnego filmu dokumentalnego braci Sekielskich o pedofilii w Kościele katolickim. Autor ukazał w swojej książce sekretne życie prowadzone przez duchownych w cieniu ołtarza. Artur Nowak przeprowadził wiele rozmów z byłymi księżmi diakonami czy zakonnikami i poruszył w nich takie kontrowersyjne tematy jak problemy psychiczne, alkoholizm, narkomania, pedofilia oraz zakłamanie.

Kup ebooka na Woblink.com

Darknet, Eileen Ormsby

Data premiery: 15 maja 2019

„Darknet” to wynik dziennikarskiego śledztwa Eileen Ormsby, ekspertki od Dark Webu. Autorka zabiera czytelników do fascynującego i jednocześnie przerażającego świata, o którym większość ludzi nie ma pojęcia. Handel narkotykami i bronią, płatni zabójcy, Red Roomy oferujące transmisję na żywo z tortur, pedofilia dziecięca. Wszystko to jest tylko częścią tajemniczego Darknetu, mrocznego zakątka internetu, który w swoim reportażu odsłania Ormsby.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Czarownice. Salem, 1692, Stacy Schiff

Data premiery: 15 maja 2019

Procesy w Salem są jednym z najmroczniejszych momentów amerykańskiej historii i jednym z niewielu, w którym kobiety odegrały główną rolę. Stacy Schiff przedstawia w „Czarownicach. Salem, 1692” nowe spojrzenie na tę pozornie już znaną historię. Pokazuje, jak trudne było życie nastolatków w purytańskiej społeczności, wyjaśnia zasady niezwykle surowej wiary, położenie kolonistów. Wydobywa również lęki pierwszych Amerykanów i niezwykle trafnie zestawia je z dzisiejszymi niepokojami.

Kup ebooka na Woblink.com

Dziewczyna o czterech palcach, Marek Krajewski

Data premiery: 15 maja 2019

„Dziewczyna o czterech palcach” to wielki powrót śledczego Edwarda Popielskiego i pierwsza powieść sensacyjno-szpiegowska w dorobku Marka Krajewskiego. Jest rok 1922, trwa walka wywiadów. Zostaje w nią wplątany Popielski, znany z takich powieści jak „Liczby Charona” czy „Erynie”. Jego zadaniem jest rozwikłanie sprawy tajemniczego samobójstwa.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Stephen King: instrukcja obsługi, Robert Ziębiński

Data premiery: 15 maja 2019

Książka Roberta Ziębińskiego to pierwszy kompleksowy przewodnik po filmowym, a przede wszystkim literackim świecie Stephena Kinga. Omówione w nim zostały wszystkie książki autora, a także każda adaptacja filmowa, jaka powstała na podstawie jego dzieł. Nie zabrakło także przewodnika po miasteczku Castle Rock oraz historii powstania Mrocznej Wieży.

Kup ebooka na Woblink.com

Mengele. Polowanie na Anioła Śmierci z Auschwitz, Gerald Posner

Data premiery: 15 maja 2019

„Mengele. Polowanie na Anioła Śmierci z Auschwitz” to śledztwo biograficzne, które odkrywa sekrety jednego z najbardziej okrutnych zbrodniarzy wojennych w dziejach. W kilka minut decydował o losie tysięcy ludzi, bez zawahania wysyłał więźniów na śmierć do komór gazowych, niektórych pozostawiał przy życiu i zachowywał jako „obiekty” swoich okrutnych eksperymentów. Nigdy nie poniósł kary za swoje czyny.

Kup książkę na Woblink.com

Kotka i Generał, Nino Haratischwili

Data premiery: 15 maja 2019

Nino Haratischwili, autorka bestsellerowej powieści „Ósme życie (dla Brilki)”, wraca z nową powieścią. Akcja rozgrywa się na trzech płaszczyznach: w 1995 roku w Czeczeni, w Moskwie tego samego roku oraz w 2016 roku w Berlinie. 1995 rok – marzenia nastoletniej Nury zostają przekreślone przez wybuch wojny, w tym samym czasie Aleksander zostaje zmuszony do wyruszenia na front. „Kotka i Generał” jest dramatyczną opowieścią o winie i pokucie. Książka oparta jest na prawdziwych wydarzeniach.

Kup ebooka lub książkę na Woblink.com

Serotonina, Michel Houellebecq

Data premiery: 15 maja 2019

„Serotonina” to najnowsza powieść w dorobku najsłynniejszego francuskiego pisarza. Została okrzyknięta jego najbardziej mroczną powieścią. Jest to historia prawie pięćdziesięcioletniego mężczyzny, który pewnego dnia odkrywa, że partnerka zdradzała go z młodszymi mężczyznami w czasie filmowanych orgii. Mężczyzna opuszcza ją i rozpoczyna całodzienną wędrówkę po barach, wygłaszając tyrady dotyczące związków miłosnych. Funkcjonuje tylko dzięki tabletkom powodującym wydzielanie hormonu szczęścia, tytułowej serotoniny.

Kiedy zapada mrok, Jaume Cabré

Data premiery: 15 maja 2019

Najnowsza książka Jaume’a Cabré’a to zbiór opowiadań tworzących książkę szkatułkową, bez żadnego zbędnego słowa. Każde z opowiadań jest naznaczone jednocześnie gniewem, mrokiem, ironią, zabawą i fantazją. Chłopiec buntujący się przeciwko tyranii nauczyciela, morderca, który postanawia wyznać winy przed następną ofiarą, przygnieciony skrzynią złodziej i wiele więcej. Opowiadania przenikają się wzajemnie, jednocześnie zamykając się na siebie.

Kup ebooka na Woblink.com

Wada, Robert Małecki

Data premiery: 15 maja 2019

Na leśnej polance położonej niedaleko jeziora komisarz Gross natrafia na zakrwawiony pusty namiot. Odkrywa wokół niego znacznie więcej krwawych śladów. Wszystko wskazuje na brutalną zbrodnię. Jej ofiarą mogła paść młoda kobieta, jednak komisarz nie ma w tej sprawie żadnego punktu zaczepienia. Nie ma ani ciała ofiary i narzędzia zbrodni, o sprawcy już nie mówiąc. Jest za to wiele niewiadomych i mylnych tropów, którymi musi podążyć Gross, by odkryć przerażającą prawdę, która odsłoni mroczną tajemnicę sprzed lat.

Kup ebooka na Woblink.com

Światła wojny, Michael Ondaatje

Data premiery: 15 maja 2019

„Światła wojny” to najnowsza książka autora „Angielskiego pacjenta”. Londyn, rok 1945. Rodzice Nathaniela i Rachel wyjeżdżają do Singapuru, pozostawiając rodzeństwo pod opieką mężczyzny nazywanego Ćmą. Rachel i Nathaniel podejrzewają, że tajemniczy człowiek jest kryminalistą, a każdy kolejny dzień utrwala ich w tym przekonaniu. Szczególnie kiedy zaczynają poznawać jego osobliwych znajomych. Wiele lat później Nathaniel zacznie dostrzegać wszystko to, czego nie widział w latach po wojnie.

Kup ebooka na Woblink.com

Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu, Agata Romaniuk

Data premiery: 15 maja 2019

To historia współczesnego Omanu, którą Agata Romaniuk opowiada czytelnikowi we wnikliwy i wrażliwy sposób. Przygląda się tamtejszym mężczyznom i kobietom, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, potajemnie korzystając z Tindera. Opowiada także o umowach przedślubnych, małżeństwach kontraktowych i życiu w kraju, w którym rządzi samotny, bezdzietny sułtan.

Kup ebooka na Woblink.com

Emigracja, Malcolm XD

Data premiery: 15 maja 2019

„Emigracja” to książka Malcolma XD, znanego z publikowanych w internecie krótkich opowiadań przyciągających przed ekrany wielu czytelników. To on jest autorem kultowej historii o ojcu wędkarzu, która została zekranizowana. W „Emigracji” opowiada historię młodego człowieka, który zaraz po ukończeniu liceum wyjeżdża do Wielkiej Brytanii. Prowadzi narrację w charakterystyczny „pastowy” sposób i opowiada o życiu zarobkowego imigranta.

Plac Konstytucji, Dominika Buczak

Data premiery: 15 maja 2019

„Plac Konstytucji” Dominiki Buczak to wzruszająca, wciągająca historia rodzinna. Jest rok 1952, socjalizm zagościł w życiu Polaków. Młodzi ludzie budują na ruinach nową rzeczywistość. Mania, studentka i członkini Związku Młodzieży Polskiej, ma już wymyślony plan na życie. Nie chce być zależna od partnera, chce rozwijać się jako przodowniczka pracy. Wbrew wszystkim jej oczekiwaniom i planom jednorazowa przygoda z przypadkowym mężczyzną zmienia jej życie.

Kup ebooka na Woblink.com

Audubon. Na skrzydłach świata, Fabien Grolleau, Jeremie Royer

Data premiery: 22 maja 2019

To przepiękna powieść graficzna będąca rewelacyjną biografią człowieka, którego pasja przerodziła się z czasem w obsesję. Na początku XIX wieku John James Audubon udał się w niezwykłą ornitologiczną wyprawę. Miał przy sobie wyłącznie przyrządy malarskie, asystenta, pistolet i swoje marzenia. Postanowił poznać i utrwalić na rysunkach wszystkie ptaki Ameryki. Na drodze nie mogło mu stanąć nic, łącznie z potwornymi sztormami, dzikimi bestiami, a także własną rodziną.

Oczywiście to zaledwie cząstka majowych premier. Wybraliśmy tytuły, na które naszym zdaniem warto zwrócić szczególną uwagę. Mamy nadzieję, że każdy z was znajdzie tu coś dla siebie. Życzymy udanej lektury!

Martyna Gancarczyk