Na tę informację czekali chyba wszyscy miłośnicy literatury. 1 czerwca ukaże się „Empuzjon” – pierwsza powieść Olgi Tokarczuk po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla. 14 czerwca, z okazji premiery, w Krakowie Mieście Literatury UNESCO odbędzie się wyjątkowe spotkanie z pisarką.

Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Krakowie

Już w najbliższą środę 1 czerwca ukaże się długo oczekiwany „Empuzjon” – najnowsza powieść Olgi Tokarczuk, pierwsza po przyznaniu pisarce Literackiej Nagrody Nobla. Na zaproszenie Wydawnictwa Literackiego i KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, noblistka odwiedzi Kraków i spotka się z czytelniczkami i czytelnikami.
Spotkanie z Olgą Tokarczuk odbędzie się we wtorek 14 czerwca o godz. 18.00 w ICE Kraków Congress Centre. Rozmowę poprowadzi dr Katarzyna Kasia. Miłośnicy twórczości Olgi Tokarczuk, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu na żywo, będą mogli pobrać bezpłatne wejściówki na stronie https://kbfbilety.krakow.pl, w aplikacji KBF: PLUS oraz w punktach informacji miejskiej InfoKraków. Dystrybucja wejściówek rozpocznie się 1 czerwca o godz. 12.00.
W trakcie wydarzenia będzie można kupić powieść „Empuzjon”, a także wcześniejsze dzieła Olgi Tokarczuk. Uwaga! Planowana jest sesja autografów – podpisywanie książek przewidziane jest do godziny 20.30. Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/1WjTJraMY

Empuzjon – pierwsza powieść Tokarczuk po otrzymaniu Nagrody Nobla

Wrzesień 1913 roku, uzdrowisko Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby „piersiowe i gardlane”.

empuzjon tokarczuk przedsprzedaż
Kup ebooka Empuzjon w przedsprzedaży na Woblink.com

Mieczysław Wojnicz, student ze Lwowa, przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby. A może nawet całkowicie go uleczą. Diagnoza nie pozostawia jednak złudzeń – tuberculosis. Gruźlica.

W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Chorzy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina przy nalewce Schwärmerei niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany – kobiety czy mężczyzny?

Ale nie tylko te pytania zajmują pensjonariuszy. Do Wojnicza docierają też przerażające historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Choć on sam zajęty jest ukrywaniem prawdy o sobie, zagadka budzących grozę wypadków fascynuje go coraz bardziej. Nie wie jednak, że mroczne siły już wzięły go sobie na cel.

Tokarczuk w Empuzjonie odsłania przed czytelnikami prawdy o świecie, których albo nie zauważamy, albo za wszelką cenę nie chcemy do siebie dopuścić.