Targi książki w domowym zaciszu? Jak najbardziej! Jeszcze tylko do najbliższej niedzieli, 26 maja, będziecie mogli wziąć udział w targach książki bez wychodzenia z domu, bez tłumów i kolejek. Wystarczy, że wejdziecie na Woblink.com i zajrzycie na odbywające się u nas Wirtualne Targi Książki. W tej promocji znajdziecie przeszło 1600 tytułów w przecenach sięgających nawet do 60%!


Na naszych Wirtualnych Targach Książki znajdziecie trzy przedziały promocyjne. W pierwszym znalazły się e-booki tańsze o 35% i 40%. W drugim o 45% i 50%, a w trzecim o 55% oraz 60%. Z każdego z nich wybraliśmy kilka propozycji, które szczególnie chcemy wam polecić.

Wirtualne Targi Książki – ebooki przecenione o 35% i 40%

W tym przedziale cenowym znajdziecie przeszło 500 tytułów. Wśród nich między innymi trzy najnowsze retro kryminały Marka Krajewskiego z śledczym Eberhardem Mockiem – „Mock”, „Mock. Ludzkie zoo” i „Mock. Pojedynek”.

Targi Książki, Marek Krajewski - Mock. Pojedynek
Kup ebooka na Woblink.com

Nie zabrakło również książek Katarzyny Puzyńskiej z bestsellerowej serii kryminałów rozgrywających się w fikcyjnej wsi Lipowo. Autorka w swoich książkach doskonale łączy klasyczny, pełen napięcia kryminał z powieścią obyczajową. Poza cyklem o Lipowie (do którego należą takie tytuły jak „Rodzanice”, „Nora” czy „Motylek”) w promocji znajdziecie także książkę „Policjanci. Ulica” należącą do literatury faktu. To zapis wielu rozmów Puzyńskiej z policjantami oddziałów patrolowo-interwencyjnych, prewencji i ruchu drogowego.

Targi Książki, Katarzyna Puzyńska - Rozdzanice
Kup ebooka na Woblink.com

Znajdziecie tutaj także „21 lekcji na XXI wiek” izraelskiego historyka Yuvala Noaha Harariego. To najnowsza książka autora, w której skupił się na problemach, z jakimi zmaga się współczesna ludzkość. Promocją została objęta również krótka i niezwykle pouczająca lekcja udzielana czytelnikom przez Timothy’ego Snydera, znawcę historii i kultury Europy Środkowej i Wschodniej, „O tyranii”. Autor opublikował ten esej po wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku.

Timothy Snyder - O tyranii
Kup ebooka na Woblink.com

Wirtualne Targi Książki – ebooki przecenione o 45% i 50%

W tej kategorii znalazło się prawie 700 przecenionych książek. Wśród nich głośna premiera „Duchowni o duchownych” Artura Nowaka, po którą warto sięgnąć zwłaszcza w kontekście niedawnej premiery filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Tylko nie mówi nikomu” o pedofilii w Kościele katolickim. Autor przeprowadził wiele rozmów z byłymi zakonnikami, diakonami oraz księżmi i poruszył w nich takie wątki jak problemy psychiczne, zakłamanie, pedofilia, narkomania, alkoholizm czy homoseksualizm.

Artur Nowak - Duchowni o duchownych
Kup ebooka na Woblink.com

Polecamy tę kategorię przede wszystkim fanom czeskiej oraz słowackiej literatury. Znalazły się tu rewelacyjne tytuły wydawnictwa Stara Szkoła, takie jak „Szczelina”. To słowacki horror Jozefa Kariki, w którym autor mierzy się z mrożącą krew w żyłach legendą Trybecza związaną z tajemniczymi zaginięciami w słowackim paśmie górskim. Jeśli w waszym klimacie są nie horrory, a komedie to również znajdziecie tu coś dla siebie. Polecamy zwłaszcza serię „Arystokratka” Evžena Bočeka. Rodzina Kostków, mieszkająca w USA, z dnia na dzień staje się dziedzicami zamku w Czechach. Ich wyobrażenia o byciu arystokratą znacznie różnią się od zastanej na miejscu rzeczywistości.

Targi Książki, Evžen Boček - Arystokratka
Kup ebooka na Woblink.com

Miłośnikom literatury non-fiction polecamy zwłaszcza reportaż „Głosy. Co się zdarzyło na wyspie Jersey”, który opowiada o przerażającej zbrodni popełnionej przez Damiana Rzeszowskiego. Mężczyzna zamordował sześć osób, w tym troje dzieci. Ta sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami wyspy Jersey, ale także całym Zjednoczonym Królestwem. W reportażu Ewa Winnicka i Dionisios Sturis starają się odnaleźć odpowiedź na pytanie o to, co sprawiło, że mężczyzna dopuścił się zbrodni.

Ewa Winnicka i Dionisios Sturis - Głosy
Kup ebooka na Woblink.com

Wirtualne Targi Książki – ebooki przecenione o 55% i 60%

W kategorii z największymi rabatami znajdziecie ponad 400 pozycji. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na dorobek literacki Stanisława Lema, a w nim „Bajki robotów”, „Solaris”, „Kongres futurologiczny”, „Wysoki Zamek” i „Dzienniki gwiazdowe”.
Oprócz science fiction będzie mogli odnaleźć tu także literaturę podróżniczą, np. „Bezsenność w Tokio” Marcina Bruczkowskiego. To rewelacyjny opis spotkania Polaka z Japonią. Mimo że autor opisuje Kraj Kwitnącej Wiśni z lat 90., to wciąż lektura tej książki gwarantuje niesamowite wrażenia.

Marcin Bruczkowski - Bezsenność w Tokio
Kup ebooka na Woblink.com

W tej kategorii polecamy także książkę będącą efektem wspólnej pracy najgłośniejszych polskich autorów kryminałów. Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz Katarzyna Puzynska wybrali po jednej prawdziwej zbrodni, która swego czasu wstrząsnęła Polską. Analizowali je, opierając się na aktach sądowych i policyjnych. Efektem ich pracy jest książka „Opowiem ci o zbrodni”. Znajdziemy w niej opis sześciu tragedii i próbę zrozumienia sytuacji, które do nich doprowadziły. Pisarze pokazują morderców oraz ich ofiary, a także podejmują próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie – dlaczego?

Targi Ksiażki - Opowiem ci o zbrodni
Kup ebooka na Woblink.com

Tegoroczna edycja Wirtualnych Targów Książki zakończy się 26 maja, dlatego warto się pospieszyć!