Od trzech lat organizujemy „Noc ebooków”. To wyjątkowa noc mająca miejsce tylko raz w roku, gdzie ceny wybranych bestsellerów lecą u nas na łeb, na szyję. Zawsze cieszy się ona szalonym zainteresowaniem naszych klientów. W tym roku… trwa właśnie teraz! Ja ze swojej strony postanowiłem Wam pokazać 5 książek z promocji, które moim zdaniem szczególnie warte są uwagi. A ponadto mamy dla Was niesamowity konkurs którym znajdziecie informuje na końcu artykułu)!

Tak na marginesie: W roku 2016 „Noc ebooków” cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że serwery zaczęły nam dyszeć i trzeszczeć, aż w końcu trzeba było je kilka razy reanimować. Oczywiście musieliśmy to naszym klientom jakoś wynagrodzić chwilę przestojów, więc ówczesna noc nie zakończyła się o świcie, ale dopiero w południe.

W tym roku w ofercie znalazło się ponad 100 bestsellerów.  Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie ciekawego. Ja ze swojej strony wybrałem 5 ebooków z tej jakże soczystej listy, które Wam szczególnie polecam 🙂

Kryminał

Marek Krajewski

„Erynie”

Okładka jednej z książek, którą możesz kupić w promocji, gdyż trwa NOC EBOOKÓW
Kup w promocji za jedyne 11,99 zł

O tym, że to w dużej mierze Markowi Krajewskiemu zawdzięczamy renesans polskiego kryminału, pisałem już na Czytaj PL. Bardzo mnie ucieszyła informacja, że moje koleżanki przygotowujące promocję zadbały o to, by znalazły się w niej „Erynie”. To jedna z najsłynniejszych powieści z cyklu Popielskiego – powstała na jej podstawie nawet gra planszowa produkcji Kuźni Gier, a obecnie trwają negocjacje z Netflixem nad jej serialową ekranizacją.

W maju 1939 roku w strasznych męczarniach ginie mały chłopiec. Zbrodnia jest potworna. Kim będzie następna ofiara?

Całe miasto liczy na pomoc komisarza Edwarda Popielskiego. Jednak komisarz nie chce przyjąć sprawy. Nie tym razem.

Nie wie jeszcze, że został do tego wybrany. Przez mordercę. Przez Erynie, boginie zemsty. Przez przeznaczenie.

Horror

Stefan Darda

„Dom na wyrębach”

Okładka jednej z książek, którą możesz kupić w promocji, gdyż trwa NOC EBOOKÓW
Kup w promocji za jedyne 10,99 zł

Stefan Darda został przed laty okrzyknięty polskim Stephenem Kingiem. Moim zdaniem to niezbyt fortunne porównanie (obaj panowie prezentują własny, odmienny styl literacki), ale w momencie w którym zostało sformułowano miało poniekąd sens. W roku 2008 polski horror był niszą niszy, a to właśnie Stefan Darda wyciągnął go na listy bestsellerów.

„Dom na wyrębach”, jego debiut, opowiada historię człowieka, którego nagły zakręt życiowy zmotywował do wyprowadzenia się na wieś. Idylla i sielanka, której oczekiwał, powoli przemienia się w koszmar, gdy jednym z mieszkańców wsi okazuje się wyjątkowo niebezpieczna istota…

Klasyka

John Steinbeck

„Myszy i ludzie”

Okładka jednej z książek, którą możesz kupić w promocji, gdyż trwa NOC EBOOKÓW
Kup w promocji za jedyne 11,99 zł

Wyobrażacie sobie książkę, która wyciska Wam z oczu łzy zarówno, gdy czytacie o losie pewnej mysiej przyjaciółki… jak i mordercy pięknej kobiety? A to wszystko w książce, która sama w sobie opowiada o niezwykłej przyjaźni w wyjątkowo trudnych czasach wielkiego kryzysu.

„Myszy i ludzie” były już trzykrotnie ekranizowane i choć filmowe adaptacje są bardzo wysoko oceniane, ciągle daleko im do literackiego pierwowzoru.

Autobiografia

Paul Kalanithi

„Jeszcze jeden oddech”

Okładka jednej z książek, którą możesz kupić w promocji, gdyż trwa NOC EBOOKÓW
Kup w promocji za jedyne 10,99 zł

Tytuł ten był nr 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”, a ponadto zdobył nominację do plebiscytu Książki Roku 2016 w portalu literackim „Lubimy Czytać”.

Autor, ceniony neurochirurg, tuż po końcu wyczerpującej rezydentury, praktycznie na początku świetnie zapowiadającej się kariery, nagle zachorował. Wyniki jego badań okazały się przerażające: IV stadium raka płuc.

Paul Kalanithi z lekarza stał się pacjentem. Podjął się walki z chorobą i zaczął pisać o swoich zmaganiach. Efektem tego jest niezwykle poruszająca i unikatowa pozycja, której nie sposób przeczytać bez choćby zaszklonych oczu.

Autor zmarł w 2015 roku, ale jego dzieło pozostanie nieśmiertelnie.

Humor

Evžen Boček

„Arystokratka i fala przestępstw na zamku Kostka”

Okładka jednej z książek, którą możesz kupić w promocji, gdyż trwa NOC EBOOKÓW
Kup w promocji za jedyne 10,99 zł

Ale żeby nie było tak depresyjnie i ponuro, to na sam koniec polecam najnowszą część przygód „Arystokratki”. Jest to cykl uwielbiany przez klientów Woblinka, napisany przez pisarza, który z kolei uwielbia samych czytelników naszej księgarni:) Dał tego wyraz nagrywając, specjalnie dla Was, poniższy film:

Tym razem personel na zamku Kostka musi zmierzyć się z nową falą przestępstw… a oczywiście zrobi to tak, że ciężko będzie wytrzymać bez wybuchów śmiechu 🙂

No i na zakończenie, obiecnany konkurs! Właśnie trwa zarówno na FB i na naszym portalu. Dwie pierwsze osoby, które odtworzą konkursowe hasło i wyślą nam odpowiedź, wygrywają najnowsze, świeżutkie, przepiękne czytniki PocketBook Touch Lux 4 w szmaragdowym kolorze! Ponadto zarówno one, jak i laureat trzeciego miejsca, otrzyma bony na ebooki do zrealizowania naszej księgarni. Zainteresowani? To co jeszcze robicie! Pędźcie na FB: