Zastanawialiście się kiedyś jakie książki czyta ekipa Woblinka? Przychodzimy z odpowiedzią! Z okazji siódmej edycji Święta E-Papieru przygotowaliśmy dla Was spersonalizowane rekomendacje na najlepsze ebooki według naszej ekipy.

Święto E-Papieru 2022

Święto E-Papieru – najlepsze ebooki według ekipy Woblinka

Jesteśmy głęboko przekonani, że nie ma innej rzeczy, która łączy bardziej niż czytanie! A skoro każdy z nas jest inny to również czyta w inny, niepowtarzalny sposób. Stąd tak wiele różnych sposobów czytania i nawyków. Jedna osoba czyta jedynie książki papierowe, inna żongluje między papierowymi, ebookami i audiobookami, a jeszcze inna znajduje czas tylko na podczytywanie ulubionej książki na czytniku w drodze do pracy. Każde z tych doświadczeń składa się na osobną historię i praktykę czytania. W związku z tym każdy z naszych woblinkowych książkoholików wybrał swoje ulubione tytuły z okazji Święta E-Papieru, by zarażać miłością do e-czytania! W księgarni internetowej Woblink przygotowaliśmy promocję, w której wybrane przez nas ebooki możecie kupić w promocji nawet do -60%! Koniecznie sprawdźcie nasze ulubione książki poniżej oraz całą ofertę na Święto E-Papieru.

 

Karo poleca: Shuggie Bain – Douglas Stuart, tłum. Krzysztof Cieślik, Wydawnictwo Poznańskie

Shuggie Bain - Douglas Stuart
Kup książkę lub ebooka Shuggie Bain na Woblink.com

„Shuggie Bain” to najgłośniejszy światowy debiut literacki ostatnich lat. Młody Hugh Bain, zwany przez wszystkich Shuggiem, to samotny chłopiec, którego dzieciństwo przypadło na trudny okres lat osiemdziesiątych w robotniczym Glasgow. Chłopak mimo usilnych starań nie potrafi sprostać oczekiwaniom swojego otoczenia.

Jego matka, Agnes Bain, chciała od życia czegoś więcej. Marzyła o domu i o życiu na własny rachunek. Kiedy jej niewierny mąż postanawia odejść, kobieta i troje dzieci zostają uwięzieni w górniczym mieście. Agnes coraz częściej szuka ratunku w butelce i ostatecznie to na dzieciach spoczywa obowiązek uratowania matki. Jedno po drugim wszyscy ją opuszczają, aż zostaje tylko Shuggie. Jej najmłodszy syn wierzy w matkę jak nikt i walczy o nią do końca. Przy tym jednak sam zmaga się z problemami.

Nominowana do wszystkich najważniejszych nagród literackich – w tym do National Book Award oraz Nagrody Bookera, którą zdobyła – opowieść o uzależnieniu, seksualności i miłości. „Shuggie Bain” to powieść o granicach miłości, która rozbudza emocje i zostaje w człowieku na zawsze. 

 

 

Agata poleca: W ciemnej dolinie. Rodzinna tragedia i tajemnica schizofrenii – Robert Kolker, tłum. Jan Dzierzgowski, Wydawnictwo Czarne

W ciemnej dolinie - Robert Kolker
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową W ciemnej dolinie na Woblink.com

Galvinowie mogliby być ucieleśnieniem amerykańskiego snu. Dan i Mimi wzięli ślub zaraz po II wojnie światowej, rodzinę zakładali w czasach rosnącego dobrobytu i posiadali wszystkie elementy świadczące o dobrej zdolności finansowej: mieli dom oraz samochód. Marzyli także o dużej rodzinie aż wreszcie ich marzenie się spełniło: doczekali się aż dwanaściorga dzieci. Ale za zamkniętymi drzwiami rozgrywał się dramat.

Jeden po drugim ich sześciu synów traciło kontakt ze światem. Diagnoza – schizofrenia – w tamtych czasach była jak wyrok dla całej rodziny. Tragedia Galvinów okazał się szansą dla psychiatrii. Przebadanie tak wielu blisko spokrewnionych osób pozwoliło naukowcom i lekarzom lepiej zrozumieć tajemnicę tej niezwykle złożonej choroby, której leczenie bywało nieraz bardziej wyniszczające niż same objawy.

Kolker zręcznie łączy przejmującą historię rodziny Galvinów, opisując ją szczegółowo i z empatią, z fascynującymi dziejami psychiatrii. „W ciemnej dolinie” to przede wszystkim socjologiczny portret Ameryki drugiej połowy XX wieku, jej pragnień, ambicji i wypieranych problemów. 

 

 

 

Anka poleca: Fizyka smutku – Georgi Gospodinow, tłum. Magdalena Pytlak, Wydawnictwo Literackie

Fizyka smutku - Georgi Gospodinow
Kup książkę lub ebooka Fizyka smutku na Woblink.com

Georgi Gospodinow jest laureatem Nagrody im. Jana Michalskiego, a także zdobył Literacką Nagrody Europy Środkowej Angelus w roku 2019 za „Fizykę smutku”. Jest on pierwszym bułgarskim pisarzem, który otrzymał nagrodę Angelusa, a jego tekst został nazwany bułgarskim „Sto lat samotności”.

Jest najpewniej rok 1925. Dwunastoletni chłopiec po raz pierwszy sam trafia na jarmark. W spoconej dłoni trzyma piątaka, którego dał mu ojciec. Wszystkie pieniądze oddaje przy wejściu do jednego z namiotów, by zobaczyć stwora, którego naganiacz nazywa Minotaurem. Przez kolejnych sześć miesięcy chłopiec nie jest w stanie wykrztusić słowa Tak zaczyna się historia przez którą – niczym mitycznym labiryntem – bohater prowadzi czytelnika, zmieniając czasy i perspektywy swojej opowieści.

„Fizyka smutku” wciąga siłą opowieści, skrupulatną konstrukcją i empatią, z jaką Gospodinow traktuje opisywany świat. Dzieje wielopokoleniowej rodziny mieszają się tu z losami Europy Środkowo-Wschodniej, a nad wszystkim metaforycznie unosi się postać greckiego Minotaura. Dzięki tej książce Georgi Gospodinow znalazł się w gronie najciekawszych pisarzy współczesnej Europy.

 

Martynka poleca: Echo – Thomas Olde-Heuvelt, tłum. Ryszard Turczyn, Wydawnictwo Albatros

Echo - Thomas Olde-Heuvelt
Kup ebooka lub audiobooka Echo na Woblink.com

„Echo” to wyczekiwana powieść niderlandzkiego młodego pisarza, którego debiutancką książkę sam Stephen King uznał za genialną. Wędrówce po Alpach młodego Holendra, Nicka Grevesa, i jego niemieckiego kolegi, Augustina, już od samego początku towarzyszyły złe znaki, lecz nie zawrócili. I drogo za to zapłacili: Augustin śmiercią w szczelinie lodowca, a Nick potwornymi okaleczeniami twarzy. Wrócił na dół, ale nie wydostał się z objęć Maudit, wziął tę górę ze sobą… w sobie. I każdy, kto ma z nim kontakt, ulega jej zgubnemu oddziaływaniu. Także Sam Avery, chłopak Nicka.

Sam musi podjąć decyzję: albo uciec do Ameryki, skąd pochodzi, i chronić życie oraz swój stan umysłu, albo pokonując własne lęki, trwać przy ukochanym, w którym chwilami widzi potwora zdolnego do największej zbrodni Decyduje się na to drugie i razem z Nickiem wraca do miejsca, gdzie wszystko się zaczęło, bo tylko w ten sposób może mu pomóc wyzwolić się od mrocznej siły, która nim zawładnęła. Tylko czy można walczyć z górą?

„Echo” to wyjątkowa powieść, która przedstawia wpływ środowiska na ludzi, a także podejmuje dyskusję na temat wypraw górskich. To książka idealnie ochładzająca na gorące letnie wieczory, która wciągnie każdego!

 

Kasia poleca: Kwiaty dla Algernona – Daniel Keyes, tłum. Krzysztof Sokołowski, Wydawnictwo Rebis

Kwiaty dla Algernona - Daniel Keyes
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Kwiaty dla Algernona na Woblink.com

Książka została sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy, przetłumaczona na 27 języków, wydana w ponad 30 krajach. „Kwiaty dla Algernona” wyróżniono najważniejszymi nagrodami w świecie science fiction: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Ta ponadczasowa opowieść doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie.

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon urodził się z niepełnosprawnością intelektualną, a jego iloraz inteligencji jest na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. To właśnie tam dwaj naukowcy, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

„Kwiaty dla Algernona” to współczesne arcydzieło, które chwyta za serce i skłania do refleksji nad swoim życiem. Czytelnik związuje się emocjonalnie z Charliem, a jego historia wywiera ogromne wrażenie. Daniel Keyes z niezwykłą precyzją i empatią opisuje świat w swojej książce, a także jej głównego bohatera, co sprawia, że jest to powieść obowiązkowa dla każdego!

 

Werka poleca: Rok 1984 – George Orwell, tłum. Tomasz Mirkowicz, Wydawnictwo MUZA SA

Rok 1984 - George Orwell
Kup ebooka, audiobooka lub książkę papierową Rok 1984 na Woblink.com

Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary.

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami…

„Rok 1984″ to jedna z najważniejszych powieści XX wieku, której sława obiegła cały świat. Historia mimo tego, że powstała ponad 70 lat temu w dalszym ciągu pozostaje tak samo aktualna, dająca do myślenia i przerażająca.

 

Święto E-Papieru – bestsellery do 62% taniej!

Z okazji 7. obchodów Święta E-Papieru przygotowaliśmy mnóstwo wyjątkowych promocji! Na Woblink.com znajdziecie hity od najlepszych wydawców, gorące nowości i bestsellerowe tytuły. Dodatkowo aż 7000 ebooków kupicie nawet do 62% taniej. A jest z czego wybierać – w promocji znajdą się literatura faktu, obyczaj, romanse, kryminały, fantastyka i wiele innych!

Specjalnie przygotowaną stronę ze wszystkimi promocjami znajdziecie TUTAJ.

Święto E-Papieru

 

Zapraszamy również do wzięcia udziału w naszym konkursie na Święto E-Papieru, który zorganizowaliśmy wspólnie z PocketBookiem. A w nim do zgarnięcia aż trzy czytniki ebooków! Pod tym linkiem znajdziesz post konkursowy, a wraz z nim zadanie.

Konkurs Święto E-Papieru

 

Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy Was którąś z wybranych przez nas książek! Oprócz nich znajdziecie również wiele innych tytułów w promocji. Święto E-Papieru to wielka gratka dla wszystkich ebookoholików!

 

Jeśli jesteś ciekawy dlaczego obchodzimy Święto E-Papieru, sprawdź nasz post na ten temat.

Dlaczego obchodzimy Święto E-Papieru?

A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do czytania ebooków, to pozwól, że przedstawimy swoje argumenty przemawiające za e-czytaniem w tym poście.

Święto e-papieru: dlaczego warto czytać ebooki?