Od dziś na Woblinku możecie kupić „Osobisty przewodnik po Pradze” w formie ebooka! To jubileuszowa, 10. książka Mariusza Szczygła. Autor „Gottlandu” znów wraca do Czech – swojego ukochanego kraju. Tym razem by z nieco innej strony pokazać i opisać jego magiczną stolicę.

„Osobisty przewodnik po Pradze” w formie ebooka!

26 maja ukazał się „Osobisty przewodnik po Pradze” – najnowsza, jubileuszowa, 10. książka Mariusza Szczygła. Na dodatek premiera zgrała się dwudziestą rocznicą pierwszej wizyty autora w Pradze. Stolica Czech tak go uwiodła wiosną 2000 roku, że od tamtej pory wracał do niej wielokrotnie.

Osobisty przewodnik po Pradze mariusz szczygieł ebook
Kup ebooka na Woblink.com

Książka jest formą odpowiedzią na setki pytań, którymi Mariusz Szczygieł był zasypywany przez lata. Jak sam mówi: Od momentu pierwszych moich publikacji o Pradze nie ma tygodnia, żebym nie dostał pytania o jakieś miejsca magiczne, ważne, osobiste. Ma to być oczywiście Praga bez mostu Karola i bez Hradczan. Nadmiar tych próśb, a zwłaszcza niemożność odpisywania na wszystkie, zaczął mnie irytować, postanowiłem więc zamienić to uczucie w coś pozytywnego. Napisałem przewodnik, do którego wszystkich będę teraz odsyłał.

„Osobisty przewodnik po Pradze” to nie tylko 60 miejsc opisanych przez Szczygła i sfotografowanych przez Springera. To również opowieść o Czechach, ich kuchni, kulturze, tradycjach, mentalności. To rozmowy z Prażanami, tymi bardziej i mniej znanymi. Nie znajdziecie tu Mostu Karola, Hradczan, Wyszehradu. Są za to małe galerie sztuki, stare dworce kolejowe, zadymione knajpy, rzeźby w kształcie tyłków, latarnie świecące w stronę nieba i kościół znajdujący się w apartamentowcu.