Marek Krajewski na swoim profilu na Facebooku podzielił się z czytelnikami informacją o premierze swojej najnowszej książki. „Pomocnik kata” będzie kolejnym tomem poświęconym przygodom Edwarda Popielskiego. Jeśli nie pojawią się przeszkody związane z ograniczeniami życia publicznego przez koronowirusa, powieść ukaże się 20 maja. 

„Pomocnik kata” – opis wydawcy:

Tu karty rozdaje historia, a rozgrywa zemsta.

7 czerwca 1927. Dworzec kolejowy w Warszawie. Dziewiętnastoletni Borys Kowerda strzela do ambasadora ZSSR w Polsce. Piotr Wojkow umiera w szpitalu. Stosunki polsko-sowieckie ulegają gwałtownemu zaostrzeniu. Oba państwa znajdują się krawędzi wojny. Proces Kowerdy rozpoczyna się natychmiast.

Na sali sądowej jest tylko jeden człowiek, który wie, kto stoi za tym zamachem. Edward „Łyssy” Popielski, funkcjonariusz tajnych służb odrodzonej Rzeczypospolitej, nie ma wątpliwości, że bolszewicy zawsze znajdą sposób, by ukryć swoje nikczemne zbrodnie. Nie spodziewa się tylko, że znają wszystkie jego sekrety i nie cofną się przed niczym, by je wykorzystać. Morderstwo Wojkowa to dopiero początek…

Po znakomicie przyjętej Dziewczynie o czterech palcach Marek Krajewski ponownie odkrywa tajemnicze karty historii przedwojennej Polski i wprowadza nas w zakulisowe rozgrywki dwóch wywiadów. Wartka, pełna dramatycznych wydarzeń akcja Pomocnika kata sprawia, że od tego kryminału szpiegowskiego nie sposób się oderwać.

Więcej o książce „Pomocnik kata” przeczytacie w poście Marka Krajewskiego:

Mój nowy kryminal szpiegowski z Edwardem Popielskim pt. „Pomocnik kata” ukaże się (o ile sytuacja na to pozwoli) 20 maja…

Publiée par Marek Krajewski sur Mardi 31 mars 2020